Skocz do zawartości

x3 vs seria 5


rami

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra pierwsza traska zrobiona. Więc tak, jeśli idzie o spalanie w nowym 20d 190 hp to jest po 1100 km na poziomie 8.1. Z czego jak już wspominałem 100 km po mieście, ale spokojnie pozostałe trasa gdzie 70% to autostrada - prędkość 140 km/h. Nie jest źle...

 

Co do silnika to fakt jest cichy, ale niestety ma jedną wadę na wyższych biegach, tak około 1800 do 2000 obrotów tak wpada w rezonans, że cała kabina, kierownica i to co się znajduje w schowkach tak pięknie dźwięczy jak świąteczny koncert na kieliszkach kryształowych. Co do prędkości autostradowych i hałasu - szczerze, kabina jest super wyciszona, maska też jak silnik się uspokoi i jedzie równo kompletnie go nie słychać, odgłos kół - nie sądzę. Jednak w porównaniu do 520d, którym do niedawna jeździłem opory wiatru mega odczuwalne. Coś za coś. Z kolei mogłem się kopnąć skrótem 15 km przez las po błocie i piachu bez obaw, że się zakopie :)

 

Tak jak wspominałem coś za coś. Jeśli chodzi o komfort - jest tak o 10 do 20% mniejszy niż w serii 5, ale bez przesady i dramatyzowania.

 

PS: W mojej ocenie zachwyt nad tym silnikiem, w odniesieniu do starego 20d, jest mocno na wyrost. Jakoś mi dupy nie urwał, współpraca z automatem mam wrażenie nawet słabsza niż w poprzednim zestawieniu. No chyba, że po prostu nie jeździłem starym x3 20d i tam było jeszcze gorzej :) ale porównując do 520d 184 hp to w piątce pracuje to wszystko jak cud malina :) tutaj jakoś, źle nie jest ale często pomagam łopatkami bo skrzynia trzyma na biegu i na obrotach, kiedy nie ma takiej potrzeby...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 120
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

generalnie w granicach 8 do 10 l w zależności od autosrady, wiatru i tego czy z górki czy pod górkę. Pomiar na tempomacie. Kiedy silnik się wysila to max 10l, kiedy spokojnie jedzie po płaskim w granicach 9 a z górki nawet do 6 schodzi. i tak średnio sądzę, że te 8,1 jest realne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robilem i w serwisie, i poza nim, ale nawet jak robilem w serwisie to nie kasowalem inspekcji.

 

Spalanie u mnie aktualnie srednie pokazuje 9,1.

Autostrady tez 8-10 chociaz ost do Bydgoszczy lecialem z butem w podlodze i wyszlo 12,5. Za to - teraz uwaga - wracajac z Bygoszczy do A1 zrobilem srednie rowne 5l (na odcinku 50km). I z wrazenia stwierdzilem ze pojade stara dk a nie A1. Co prawda nie starczylo mi cierpluwosci i gdzies od Lipna jechalem ok 110-120 ale do Wwy dojechalem ze srednim lekko ponad 6 :)

BMW Auto Rawski - NIE POLECAM!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z butem w podłodze i 12.5... Szacun!

Motor malina. Czasem chodzi mi po głowie X3 35D :) Z EDC podejrzewam ze byłoby dużo wygodniej niż obecnie (nigdy nie jeździłem)

Ciekawe co wymłodzą Panowie z BMW z nową X3-ką... może wreszcie będzie pełna pneumatyka jak w Macanie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Z 3 lata pewnie poczekać będzie na nową X3. Ja pewnie w kolejnej też do 3 litrowego się przymierzę, aczkolwiek kto wie czy będzie w następnej generacji ten silnik

Nowy X3 będzie zaprezentowany już we wrześniu 2016(FRANKFURT)

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z 3 lata pewnie poczekać będzie na nową X3. Ja pewnie w kolejnej też do 3 litrowego się przymierzę, aczkolwiek kto wie czy będzie w następnej generacji ten silnik

Nowy X3 będzie zaprezentowany już we wrześniu 2016(FRANKFURT)

znając terminy + wprowadzenie i zamówienia to dużo się nie pomyliłem minium 2 pełne lata, czyli zanim pierwsze na dobre zaczną jeździć to 3 :8) Mam nadzieję że moja nie straci przez to dużo na wartości :)

 

Wynik 5.0 l bajka, kolejny dowód że pomiędzy 3.0 a 2.0 w spalaniu różnicy nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje 35i pali średnio 11,6 ( również nie kasowane od nowości ) miasto : trasa 40 : 60. Minimalnie 6.5 na trasie 70km z maksymalną cierpliwością! ;-) denerwuje mnie tylko zasięg. przy dość szybkiej jeździe ciężko 500km na jednym baku przejechać :duh:
[...] wszyscy kupujemy BMW dla radochy z jazdy, nie zawsze kierując się do końca rozumem. [...]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Moim zdaniem 28i pali naprawdę niewiele więcej od 20i

no jeśli 2.0 to wykastrowane 28, czyli ta sama konstrukcja to przy używaniu nie maksymalnej mocy będzie spalać tak samo, jedynie gdy zechcemy korzystać ze wszystkich kucy dostępnych to 28 siłą rzeczy będzie więcej wciągać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje 35i pali średnio 11,6 ( również nie kasowane od nowości ) miasto : trasa 40 : 60. Minimalnie 6.5 na trasie 70km z maksymalną cierpliwością! ;-) denerwuje mnie tylko zasięg. przy dość szybkiej jeździe ciężko 500km na jednym baku przejechać :duh:

 

6,5l, jak na ten silnik, to wielce zacny wynik :cool:

BMW Auto Rawski - NIE POLECAM!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje 35i pali średnio 11,6 ( również nie kasowane od nowości ) miasto : trasa 40 : 60. Minimalnie 6.5 na trasie 70km z maksymalną cierpliwością! ;-) denerwuje mnie tylko zasięg. przy dość szybkiej jeździe ciężko 500km na jednym baku przejechać :duh:

 

Przymierzam się do zakupu F25, chce mieć trochę frajdy z jazdy ale też móc zabrać rodzinkę na wakacje lub góry na narty. To będzie moje pierwsze BMW a ten post jest pierwszy na forum :)

 

Też miałem dylematy z XC60 i BMW, Q5 zupełnie nie siadło, ale to inna historia, zdecydowałem się na BWM.

 

Nie mogę się zdecydować który silnik z 3 które biorę pod uwagę - najtańsza opcja z nich to 28i benzyna, który jest zapewne bardziej dynamiczny niż 20d i zakładam że ma mniej irytujący dźwięk, być może tańszy w utrzymaniu, choć trudno powiedzieć jak czytam forum różne opinie.

 

30d i 35i na pewno dają więcej frajdy i nie mają specjalnie wyczuwalnej turbodziury (takie miałem wrazenia z jazdy testowej F26 28i jakiś czas temu). Byłem już praktycznie zdecydowany na 35i ale oglądając na youtube pomiary przyspieszenia, słychać dźwięk, który jest daleki od wolnossących V6. Natomiast ostatnio miałem jazdę testową z silnikiem 30d i bardzo mi się spodobał jeśli chodzi o reakcje na gaz i dźwięk nie był zły, choć było to w X6. No i na pewno spalanie mniejsze, choć znowu kwestia DPF, dwumasy, itd się kłania.

 

Co zdecydowało o tym że wybrałeś 35i a nie 30d, jak Twoje wrażenia akustyczne w 35i oraz ile Ci pali po mieście?

 

Jeśli średnio pali 11.6 to powinieneś przejechać teoretycznie 570 km na baku, czyli te 500 km powinno spokojnie się zamykać, zanim stacje trzeba odwiedzić.

 

Jeśli ktoś czułby się kompetentny do porównania tych 3 silników i F25 z nimi, to byłaby to wartościowa informacja.

 

Pozdrawiam serdecznie wszystkich klubowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź x3 na weekend. Np. W Bdg dealer użycza auta za niedużą opłatą. Pewnie dostaniesz dwulitrowego diesla. Jeśli chodzi o jazdę dla mnie jest w pełni satysfakcjonuj ace, bo dynamika/ spalanie to chyba złoty środek jeśli chodzi o to auto. Wiadomo 3.0d jest dużo fajniejszy ale 5 dyszek dolozysz. Zależy czym się kierujesz przy kupnie.

Pamiętaj że kupujesz nowe auto 5 lat masz gwarancję więc nie przejmuj się naprawami o ile takie wystąpią. Musisz po prostu sprecyzować jaj ej dynamiki i jakich kosztów oczekujesz. Gdybym miał więcej pieniędzy kupilbym 3 litr owego diesla ze względu na osiągi/zasięg

Podejrzewam że spalanie 28i a 35i jest podobne, tak samo 2.0 i 3.0d. Na pewno diesel to 3 litry na setke zaoszczędzisz, co przekłada się na zasięg. Co do benzyny bedziesz miał wrażenie że jest szybsza, bo kręci się wyżej, ale de facto nie jest. Na pewno kultura pracy najwyższa w 35i. 4 cylindry to nigdy nie będzie 6 cylindrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Pamiętaj że kupujesz nowe auto 5 lat masz gwarancję więc nie przejmuj się naprawami o ile takie wystąpią.

BMW Inclusive obejmuje jedynie przeglądy... za dodatkową opłatą jest "pełna" gwarancja np. w ramach BMW Inclusive ULTIMATE (oczywiście z wyłączeniami)

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj że kupujesz nowe auto 5 lat masz gwarancję więc nie przejmuj się naprawami o ile takie wystąpią.

BMW Inclusive obejmuje jedynie przeglądy... za dodatkową opłatą jest "pełna" gwarancja np. w ramach BMW Inclusive ULTIMATE (oczywiście z wyłączeniami)

2500 na rok to żaden wydatek przy tym aucie, 7500 za 5 lat spokoju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
jak tylko tyle to "prawie za darmo" :mrgreen: - ja za Ultimate zapłaciłem sporo więcej (ale nie żałuję... bo już się zwróciło :duh: )

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak tylko tyle to "prawie za darmo" :mrgreen: - ja za Ultimate zapłaciłem sporo więcej (ale nie żałuję... bo już się zwróciło :duh: )

no ja dostałem 3 rok gratis, a potem ten repair servis kosztuje 2500 na rok. Ty za to nawet wycieraczek nie musisz wymieniać pewnie czy tarcz i klocków a ja za to płacę :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zgadza się, ale i tak Serwis sępi na wszystkim... drugi raz kupiłbym tylko przedłużenie gwarancji.

 

Zależy jak jeździsz, mi pewnie jedna wymiana tarcz przypadnie na całe 5 lat... i 2-3 wycieraczki - łatwo policzyć, że to ja będę stratny.

 

Program Ultimate był dla leniwych ;), nie było niestety wtedy innego.

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.