Skocz do zawartości

e91 320d 177KM zagrzany silnik POMOCY


dtorucki

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, mam trochę inne pytanie ostatnio wymieniałem koledze termostat główny i nadal ma problem z dogrzewaniem silnika właśnie do mnie dzwonił a wymieniałem mu przedwczoraj ten termostat i pytanko czy ktoś sie orientuje ile termostatów ma silnik N47 bo według mnie jest tylko jeden ale być może jest jeszcze jakiś na przykład jak w M47 czy M57 termostat na chłodniczce spalin, proszę o odpowiedź kolegów którzy maja silnik N47 i wymieniali termostaty. Dziękuję.

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem, nie mam możliwości podpięcia furki pod komputer a jechać sprawdzić to po pierwsze bez sensu wydane 50 zł a po drugie nie wiem co się może zadziać po drodze, z odpiętym czujnikiem też nie chcę jeździć. Czekam w dalszym ciągu na nowy czujnik, a kilka Waszych postów pozwala mi wierzyć że to czujnik, tym bardziej że wskazania z podpiętym i odłączonym czujnikiem są skrajnie inne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Koledzy, mam trochę inne pytanie ostatnio wymieniałem koledze termostat główny i nadal ma problem z dogrzewaniem silnika właśnie do mnie dzwonił a wymieniałem mu przedwczoraj ten termostat i pytanko czy ktoś sie orientuje ile termostatów ma silnik N47 bo według mnie jest tylko jeden ale być może jest jeszcze jakiś na przykład jak w M47 czy M57 termostat na chłodniczce spalin, proszę o odpowiedź kolegów którzy maja silnik N47 i wymieniali termostaty. Dziękuję.

Termostat mechaniczny w n47 jest jeden http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=PX31&mospid=50468&btnr=11_4066&hg=11&fg=35 . Drugi,czyli zawór ARG http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=PX31&mospid=50468&btnr=11_4094&hg=11&fg=50 - nr.2. W tym silniku jest jest sterowany nie mechanicznie lecz elektronicznie i nie przysparza kłopotów, jak ma to miejsce w silnikach M .

Edytowane przez Andrzej62
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wklejcie link, komu padł termostat w N47. Ja nie kojarzę takiego przypadku.

 

Też wymieniałem,jak się okazało nie potrzebnie. Silnik termicznie zachowywał się identycznie jak na wymienionym fabrycznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wklejcie link, komu padł termostat w N47. Ja nie kojarzę takiego przypadku.

 

Też wymieniałem,jak się okazało nie potrzebnie. Silnik termicznie zachowywał się identycznie jak na wymienionym fabrycznym.

 

tu masz wątek o temperaturze.

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=229447&hilit=wymieniajcie+termostaty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, a orgyginał czy zamiennik? Coś mi świta, że z zamiennikami bywała loteria.

Oczywiście ori termosta zakupiony w ASO.

Wklejcie link, komu padł termostat w N47. Ja nie kojarzę takiego przypadku.

 

Też wymieniałem,jak się okazało nie potrzebnie. Silnik termicznie zachowywał się identycznie jak na wymienionym fabrycznym.

To znaczy jak się zachowywał bo u mojego kolegi po wymianie termostatu temperatura silnika wariuje, chodzi o to że nagrzewa się ale powietrze ogrzewania jest słabe i jak załączy ogrzewanie to temperatura silnika natychmiast spada do 74 stopni jak wyłączy nawiew to wskoczy na 85 co może być nie tak? czy jest w układzie chłodzenia jeszcze jakiś zawór bo on ma webasto ori zabudowane i teraz to webasto też przez to już nie działa :? Koledzy czy ktoś miał taki problem?

Mi kiedyś padł w n47
Mi kiedyś padł w n47

Jakie były objawy ?

Właśnie jakie miałeś objawy uszkodzonego termostatu?

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, a orgyginał czy zamiennik? Coś mi świta, że z zamiennikami bywała loteria.

Oczywiście ori termosta zakupiony w ASO.

Wklejcie link, komu padł termostat w N47. Ja nie kojarzę takiego przypadku.

 

Też wymieniałem,jak się okazało nie potrzebnie. Silnik termicznie zachowywał się identycznie jak na wymienionym fabrycznym.

To znaczy jak się zachowywał bo u mojego kolegi po wymianie termostatu temperatura silnika wariuje, chodzi o to że nagrzewa się ale powietrze ogrzewania jest słabe i jak załączy ogrzewanie to temperatura silnika natychmiast spada do 74 stopni jak wyłączy nawiew to wskoczy na 85 co może być nie tak? czy jest w układzie chłodzenia jeszcze jakiś zawór bo on ma webasto ori zabudowane i teraz to webasto też przez to już nie działa :? Koledzy czy ktoś miał taki problem?

Mi kiedyś padł w n47
Mi kiedyś padł w n47

Jakie były objawy ?

Właśnie jakie miałeś objawy uszkodzonego termostatu?

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja wymieniałem bo w mroźne dni przy zwiększeniu obrotów temp. spadała (dokładnie już nie pamiętam) chyba poniżej 80st.,ogrzewanie oczywiście było włączone, przy normalnych obrotach temp. zwrastała.

Po wymianie na nowy było dokładnie tak samo, podkreślam,tylko w mroźne dni ok. -10st. czyli nie tej zimy.

Co do ilości uszkodzenia termostatu w N, to kropla w morzu w porównaniu z M. Zasadność ich wymiany może była podobna jak w moim przypadku albo i nie.

Edytowane przez Andrzej62
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniałem bo w mroźne dni przy zwiększeniu obrotów temp. spadała (dokładnie już nie pamiętam) chyba poniżej 80st.,ogrzewanie oczywiście było włączone, przy normalnych obrotach temp. zwrastała.

Po wymianie na nowy było dokładnie tak samo, podkreślam,tylko w mroźne dni ok. -10st. czyli nie tej zimy.

Co do ilości uszkodzenia termostatu w N, to kropla w morzu w porównaniu z M.

Dokładnie tak samo jest u mojego kolegi w mroźne dni temperatura spada przy ząłączonym ogrzewaniu i zwiększeniu obrotów i po wymianie jest trochę lepiej ale nadal nie tak jak powinno być.

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja wymieniałem bo w mroźne dni przy zwiększeniu obrotów temp. spadała (dokładnie już nie pamiętam) chyba poniżej 80st.,ogrzewanie oczywiście było włączone, przy normalnych obrotach temp. zwrastała.

Po wymianie na nowy było dokładnie tak samo, podkreślam,tylko w mroźne dni ok. -10st. czyli nie tej zimy.

Co do ilości uszkodzenia termostatu w N, to kropla w morzu w porównaniu z M.

Dokładnie tak samo jest u mojego kolegi w mroźne dni temperatura spada przy ząłączonym ogrzewaniu i zwiększeniu obrotów i po wymianie jest trochę lepiej ale nadal nie tak jak powinno być.

Nie jestem pewien na 100% ale, wydaje mi się że takie zachowanie w duże mrozy jest normalne (silnik ten nie traci tyle energii na wytworzenie wystarczającej ilości ciepła w tych przejściowych,konkretnych warunkach,duża sprawność silnika) możliwe że szukamy czegoś co nie zgubiliśmy.

Ja po wymianie na nowy termostat, uznałem takie zachowanie za normalne i wydaje mi się że słusznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

czujnik wymieniony na nowy, wszystko gra jak należy a nawet powiem że lepiej. Auto dużo lepiej odpala niż wcześniej, i zaryzykowałbym stwierdzenie że nawet podczas jazdy jest lepiej, ale nie wiem czy czujnik temperatury może mieć na to jakikolwiek wpływ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

czujnik wymieniony na nowy, wszystko gra jak należy a nawet powiem że lepiej. Auto dużo lepiej odpala niż wcześniej, i zaryzykowałbym stwierdzenie że nawet podczas jazdy jest lepiej, ale nie wiem czy czujnik temperatury może mieć na to jakikolwiek wpływ?

Ma, kluczowy. Na podstawie jego wskazań komputer dobiera różne parametry pracy silnika i osprzętu. Przy odpalaniu szczególnie.

-------------------

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Teoretycznie tak, nie wiem jak w praktyce jest to odczuwalne. Do momentu gdy ciecz chł. osiągnie 30st. (do tej temp.grzeją świece, stopniowo z coraz mniejszą mocą ) ma to wpływ na lepsze spalanie.Wraz z zmianą temp. zmienia się również skład mieszanki paliwowo-powietrznej.

Tak przy okazji, nie wiem a chętnie bym się dowiedział, czy temp. silnika ma również wpływ na kąt wyprzedzenia wtrysku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

objawy: temperatura maksymalnie 74-75 st

po wymianie idealnie, 88-97

termostat Behr lub Wahler kupiłem, nie trzeba kupować z ASO, te termostaty mają usunięte mechanicznie logo BMW, więc są na pierwszy montaż

 

 

Mariusz z tymi spadkami temperatury spróbuj ponownie i dłużej odpowietrzyć, nie powinno spadać poniżej 88-86 st gdy silnik się w pełni rozgrzeje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

objawy: temperatura maksymalnie 74-75 st

po wymianie idealnie, 88-97

termostat Behr lub Wahler kupiłem, nie trzeba kupować z ASO, te termostaty mają usunięte mechanicznie logo BMW, więc są na pierwszy montaż

 

 

Mariusz z tymi spadkami temperatury spróbuj ponownie i dłużej odpowietrzyć, nie powinno spadać poniżej 88-86 st gdy silnik się w pełni rozgrzeje

Dzięki Patryk ale w N47 jest tylko jeden odpowietrznik przy zbiorniczku? Czy może jest gdzieś jakiś odpowietrznik?

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.