Skocz do zawartości

naprawa silnika3.0d


pawel kurzdym

Rekomendowane odpowiedzi

Czy moze ktos napisac jak zabrac sie za odlaczenie tej pompy vacum tzn (sprawdzenie czy to ona tak puka w mojim silniku) smiem twierdzic ze mechanik nie bedzie wiedzial jak to zrobic i jak bym mial to wmiare krok po kroku napisane pokoleji jak to robic to bym mu to poprostu wydrukowal i moze by se poradzil niechce zeby mi znowu ktos popsul silnik...

 

Jak wykręcisz pompę vacum, to nie będziesz mógł odpalić silnika - trzeba mieć drugą na podmianę.

Możesz jedynie odkręcić przedni dekiel tej pompy i zobaczyć czy są jakieś zużycia lub uszkodzenia, lub wyciągnąć tą stalową sztangę która wytwarza podciśnienie i wtedy odpalić - ale nie będzie działało podciśnienie do EGR, Serva, kolektora ssącego, poduszek silnika.

Składanie tej sztangi z dużą ostrożnością - jak źle złożysz, to uszkodzisz silnik. Składasz a później kręcisz kołem pasowym, aby sprawdzić czy się nie zablokowała w deklu pompy.

Poszukaj zdjęć pompy vacum na google, i będziesz wiedział trochę więcej.

Edytowane przez chris99

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie jako iż nie moge już spac po nocach przez to auto postanowilem dodac jeszcze jeden filmik te stuki słychac przede wszystkim kolo drzwi. Na marginesie dodam, ze jezdzilem dzisiaj bmw 330 mojego kolegi ktore ma przejechane 270tys i nic nie stukalo prosze obejrzyjcie ten filmik i doradzcie cos. Aha pompa wacum jeszcze nie wymieniona termin mam dopiero na 1kwietnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim wezmą się za wymianę pompy vacum, niech zdiagnozują czy to rzeczywiście ona jest przyczyną stuków. Szkoda kasy gdyby to jednak nie ona hałasowała.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A panowie moze to problem tkwi gdzie indziej. Nie wiem dokladnie jak to jest, ale na logike skrzynia musi byc jakos polaczona z silnikiem chociaz jest automatyczna to mysle za tam jakies sprzegla musza byc. Przy silniku nie slychac zadnego stuku tylko w kabinie i przy drzwiach...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęgło jest hydrokinetyczne, chyba jest wymienialne ale raczej rzadko kiedy. Odgłosy wg mnie raczej pochodzą z silnika niż ze skrzyni. Jeżeli masz skrzynie na N to jest rozlaczona i nie ma prawa tam sie cokolwiek obracać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odglosy slychac w kabinie i przy dzwiach. Stojac przy silniku nic nie slychac tzn. stukania. Jak przylozysz ucho tutaj gdzie jest ten filtr na wydechu czastek stalych czy jakos tak to slychac. Na 1kwietnia jestem umówiony w stando we wroclawiu moze oni cos poradza tylko ze do wroclawia mam z tysiac km ciekawe czy to wytrzyma taka podroz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.