Skocz do zawartości

naprawa silnika3.0d


pawel kurzdym

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam bmw e91 330xd z 2007r po zakupie auta okazalo sie ze cos stuka w silniku mechanicy stwierdzili ze to wtrysk do tego stwierdzili ze powinienem wymienic kolektor ssacy zgodzilem sie na to i przystalem na warunki po telefonie ze wszystko jest gotowe pojechalem po odbior odpalilem auto i dalej bylo slychac stuki szefa nie bylo bo byl piontek popoludniu pracownik kazal mi jechac do domu i wrucic tym autem w poniedzialek odjechalem od warsztatu 5km wyswietkilo sie brak cisnienia oleju... W tej hwyli mam rozlozony silnik na czesci pierwsze i brak zdjagnozowanej usterki mechanik twierdzi ze juz tam ktos grzebal i panewki sa nie takie zalozone najdziwniejsze jest to ze w oleju znalasl sie metal opilki ale wszystkie czesci sa w bardzo dobrym stanie nie wiem co o tym myslec ale chcial bym sie dowiedziec czy jest sens skladania takiego silnika czy dac se spokuj i poszukac nowy motor jestem w miare dobrym warsztacie w niemczech jeszcze jedno mechanik twierdzi ze niebedzie planowal glowicy czy to normalne???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Wiem, że masz poważny problem z autem, nerwy itd.

ale proszę jak nie znasz ortografii to włącz sobie autokorektę… (np. "piontek")

 

Z doświadczenia użytkowników tego forum - wynika, że takie naprawy są nieopłacalne, a i tak kończą się na wymianie silnika…

 

Opiłki metalu i brak ciśnienia oleju dobrze nie wróżą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja proponuję aby ktoś najpierw konkretnie zdiagnozował problem a nie od razu kupno drugiego silnika. Okaże się, że panewki nie pasują to przynajmniej będziesz miał jasny wybór:

-czy wymieniać panewki i składać silnik

-czy kupować inny silnik.

http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za bledy ortograficzne ... Na moje problem nie zostal zdjagnozowany opilki sa a niewiadomo skad mysle ze moglo mu cos wpasc do silnika podczas wymian wtrysku i kolektora ssacego panewki sa jedne czerwone drugie niebieskie mechanik w niemczech twierdzi ze powinny byc obie niebieskie ogulnie sytuacja wyglada tak ze wynajelem juz prawnika poniewasz teraz chodzi mi o to zeby dostac dobra gwarancje teraz mam pytanie jeszcze takie jak to jest od strony prawnej u nas w polsce za auto zaplacilem 40tys z tym ze umowa jest na 25 i wpisane usterki lakiernicze sami wiecie poco ogulnie nic z tego nie wyszlo wzbogacenie zaplacilem od 38tys przejechalem autem 1,5tys km i mam je poltory miesiaca wtej chwili mam 3tys euro do zaplaty u mechanika i niewiadomo co dalej a osoba od ktorej kupywalem nie poinformowala mnie o usterkach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha jeszcze jedno panowie przed naprawa silnika pokonalem jakies 600km niemieckimi autostradami jechalem autem prawie ciagle jakies 180 a miejscami 250 jezeli panewki by byly nie takie jak powinny byc smiem twierdzic ze silnik by tego nie wytrzymal zajechalem na miejscu do warsztatu i po odbioze po naprawach przejechalem 7km i zaswiecilo sie brak cisnienia oleju oraz znaleslismy opilki w oleju czy to mozliwe...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik musiałby być cały rozebrany w mak i trzeba stwierdzić skąd te opiłki, bo słowa że silnik jest w dobrej kondycji ale ma opiłki to nie tak.

A może turbina kiedyś siadła i łopatki poszły w dolot, wtedy trzeba sprawdzić tłoki cylindry itp. Nie miałeś ciśnienia oleju, może pompa się zatarła i wyrzuciła opiłki itp?

 

Ja bym nie składał silnika bez ustalenia skąd te opiłki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mój rozum, szukaj nowego silnika, bo z tego, co opisujesz nic dobrego może nie wyjść.

PS

330xd z 2007 roku....okazja za 40kzł...ech. Sam się wyrolowałeś z umową na 25kzł na własne życzenie i pewnie kasa do ręki poszła, a nie przelew. Szanse na odzyskanie 25kzł niewielkie, a wręcz żadne na 40kzł.

-------------------

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Panowie na dzien dzisiejszy sprawa wyglada tak zlozyli mi ten silnik odpalili go i dalej stuka podlaczaja kaputer i znowu leje wtrysk przypomne ze na poczatku wymienilismy juz jeden wtrysk bo tak stwierdzili swietni niemieccy fachowcy mowia mi ze teraz trzeba wymienic wtrysk na 5 cylindrze poprosilem o podlaczenie kaputera i pokazanie mi tego przyszedl sam szef podlaczyl kaputer i okazuje sie ze leje 3 wtrysk po wylaczeniu auta i odlaczeniu kaputera kazalem znowu powtorzyc czynnosc okazalo sie ze tym razem leje 5 wtrysk a trzeci dziala poprawnie czy ktos moze mi pomoz czy ktos mial podobna sytuacje na marginesie dodam ze jak ktos mi powie jeszcze ze niemcy w czyms sa lepsi odnas to zabije go smiechem fachowcy z tego kraju nie roznia sie niczym od pana leszka pracujacego w polsce w stodole...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik zyje i stuka troche mniej niz napoczatku ale dalej stuka tylko dlaczego najpierw z odczytu kwputera wynika ze jest do wymiany wtrysk na 6 cylindrze wymieniamy go dalej stuka podlaczamy kaputer i teraz pokazuje ze trzeba wymienic wtrysk na 3 cylindrze wylaczamy auto i kaputer , wlanczamy spowrotem i 3 wtrysk dziala poprawnie ale pokazuje ze tym razem trzeba wymienic 5 bo tamten leje ??????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego a gdzie teraz przebywasz?

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że będę w najbliższym czasie w Meiningen więc mógłbym coś tam w tym twoim silniku obadać bo akurat silnik 3.0d mam opanowany :)

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie to jest tylko 80km od bad hesfeld kiedy pan bedzie w tym Meiningen

Przypuszczam że w przyszłym tygodniu ale nie jestem pewien :)

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poniedzialek bede po wizycie w servisie jesli nic nie zdzialaja to odezwe sie wieczorem

Ok, nie ma problemu :wink:

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.