Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie znajomy znalazł w niemcżech mercedesa z 2008 roku i jest jeden problem ,dzwonił do mnie i sprzedawca nie

Posiada dużego brifu tylko mały i pyta sie mnie czy kupic takiecauto czy nie ?

Wiem z diswiadczenia ze duzo Niemców ma w banku zastawione auta i wlasnie tam jest duży brif ,po spłacie kredytu dostają spowrotem duży brif .

 

Sprzedawca mówi mu tylko ze nie posiada dużego brifu i moze byc rzeczywiście w banku :mad2:

 

Czy ktos spotkał sie z taka oferta?

Nie ma dobrych tanich BMW jezeli chcesz kupic dobre tanie BMW kup dwa jedno dobre drugie tanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak być Zenek . Bardzo często jest tak ze jak auto jest w kredycie to duzy brief czyli " po naszemu " karta pojazdu lezy w banku do momentu splacenia . Swego czasu przywiozłem do Polski renault scenica tez tylko z malym briefem i poszedł na części . W tamtym roku kupiłem mini coopera i tez czekałem az znajoma rozliczy się z bankiem .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci szczerze ze nie wiem . Musialbym popytać . W Polsce auta bez dużego briefu i tak się nie zarejestruje .

 

 

Znajomy dał sobie spokój podobno auto miało zastawiony brif w banku za 6000 euro ,ciekawi mnie co z takim autem jezeli

 

Niemiec chce go sprzedac do polski ? kupującemu wmawia ze zarejestruje auto z jednym brifem :mad2:

Nie ma dobrych tanich BMW jezeli chcesz kupic dobre tanie BMW kup dwa jedno dobre drugie tanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,sory ze pisze u kolegi w temacie,nie bede zakladal nowego.Mam taki problem, dwa lata temu kupilem e36 sprowadzoną z niemiec,z braku czasu teraz dopiero go zrobilem,chcialbym go teraz zarejestrowac,wszystkie papiry sa,tylko wlasnie umowa jest spisana z niemcem dwa lata temu.Wiem ze bylo miesiac czasu od kupna do przerejestrowania auta,jak to wyglada ?pozd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto miało kosztowac 9000 euro a6 2008 rok 2,7 tdi

Czyli 9000 euro wyrzucone w bloto .

Witam,sory ze pisze u kolegi w temacie,nie bede zakladal nowego.Mam taki problem, dwa lata temu kupilem e36 sprowadzoną z niemiec,z braku czasu teraz dopiero go zrobilem,chcialbym go teraz zarejestrowac,wszystkie papiry sa,tylko wlasnie umowa jest spisana z niemcem dwa lata temu.Wiem ze bylo miesiac czasu od kupna do przerejestrowania auta,jak to wyglada ?pozd.

Najprostsze rozwiązanie to przepisac umowę :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

w skrócie posiadacz dużego briefu jest właścicielem auta...

jeśli rzeczywiście jest w banku - to finansowany z kredytu samochodowego. nic tylko wczesniej dogadać się z bankiem...

bo moze być tak że się zapłaci za auto a bank będzie od ciebie dalej żądał rat bo sprzedający nie spłaci kredytu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No masz racje przepisac umowe,tylko z w bryfie mam 2013rok ,jak pojde oplaty robic w tym do urzedu skarbowego nie bedzie mialo to wplywu?

Ich nie obchodzi kiedy Niemiec wyrejestrował auto, ich obchodzi tylko kiedy je kupiłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

w DE możesz wyrejestrować auto, byleby nie stało na drodze publicznej, poza tym istnieje coś takiego jak rejestracja czasowa, która po upływie ważności nie odnawia się...

 

w PL ważne kiedy kupiłeś a nie kiedy auto było wyrejestrowane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
A co ma do tego kiedy kupił?? Liczy się kiedy sprowadził. Nie ma takiego przepisu, że trzeba zgłosić do akcyzy albo zarejestrować w ciągu miesiąca od zakupu. Będzie musiał napisać tylko oświadczenie dlaczego samochód trafił do Polski tak późno w stosunku do zakupu (np. bo był problem z transportem). Oczywiście w Polsce nie może być żadnych śladów, że to auto tu było, czyli że np. przez te dwa lata nie miało zrobionego badania technicznego, akcyzy itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie masz 30 dni po zakupie pojazdu by go zarejestrować. Nie zarejestrujesz takiego auta oczywiście bez akcyzy, a do opłacenia musisz auto zgłosić w ciągu 30 dni od daty przekroczenia granicy. Ergo - jak byś nie liczył wychodzi 30 dni od daty na umowie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zrozum, że przepis ten jest martwy bo nie określono kar za przekroczenie. A celny kary daje więc lepiej zgłosić że auto dopiero co do Polski zostało przywiezione i po problemie. W wydziale komunikacji bez problemu i kar zarejestrujesz auto nawet rok po zakupie. Edytowane przez mmw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.