Skocz do zawartości

E90 325i:Pali olej 1 litr na 800/1000km


Dawid1984

Rekomendowane odpowiedzi

Każdy remont jest inny, inne pierdoły itd... Na przykład głupia DISa to tysiak z kieszeni...

 

Ja się zamknąłem w 6k, 3k robota i 3k części...

No tak ale niektórzy robia za 10 na wszystkich oryginalach w Wawie i tak wychodzi:-D

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

ENJOY THE RIDE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie, czy ktoś po remoncie N52 przeszedł etap docierania i zaczął jeździć dynamicznie i jak to wpływa na pobór oleju?

Na razie 1400 km, jeżdże już tak jak wcześniej. Spokojnie ale czasem dynamicznie przyspieszę. Nie wziął ani grama na razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki sam przelot praktycznie jak Marvel.

1500 od remontu, 500km po zmianie oleju.

Od teraz nie oszczędzam samochodu, jak trzeba to go przeciągamy bez ograniczeń - z reszta Kunc mi powiedział ze nie ma sie co czaic bo dotarciu przez 1000km jeżdżąc do 3rpm.

Zrobię jeszcze 500km i pojadę sie zgamowac zeby zobaczyć czy trzyma parametry po remoncie. Za tydzień wrzucę wyniki z hamowni.

Póki co żadna kreska oleju mi nie spadła. Jeżdżę na Motul 8100 xces clean 5w30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Coraz bardziej wierze ze remont a ACS wyeliminował problem oleju na dobre.

Póki co mam zrobione 3k km od remontu, 2k od wymiany oleju po docieraniu. Wczoraj byłem na trackday'u na torze Łódź zrobiłem 60 kołek czyli ok 100 km jazdy torowej i nawet kreseczka nie zeszła.

Jeszcze zeby w 100% ocenić ten remont muszę sie shamowac, jak pisałem. No ale to za tydzień bo w tym wybrałem pojezdzawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.Pół roku temu kupiłem e90 2.5i z 2005roku. Borykam się z problemem olejowym. Brała około 1.litra na 800.km. Zacząłem od wymiany separatora oleju. Niestety pobieranie oleju zwiększyło się. Zastanawiam się nad płukaniem silnika lub od razu nad jego remontem. Jakie są szanse, że podczas etapu 2 konsumpcja na olej spadnie? Lub w przypadku gdy wzrośnie dolewać olej wraz ze środkiem do czyszczenia podanym w temacie? Czy szybciej w takim przypadku podjąć się etapu 3?

Dodam jeszcze, że po zakupie wymieniłem olej wraz z filtrami i mechanik wylał czarny olej z silnika, a filtr oleju był "zgnieciony jak puszka coli". Odwiedziłem już kilka warsztatów, mechanicy nie chcą podjąć się remontu kapitalnego bo silnik ma żywotność 200k (obecny przebieg 180k)

Proszę o radę co zrobić.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Pół roku temu kupiłem e90 2.5i z 2005roku. Borykam się z problemem olejowym. Brała około 1.litra na 800.km. Zacząłem od wymiany separatora oleju. Niestety pobieranie oleju zwiększyło się. Zastanawiam się nad płukaniem silnika lub od razu nad jego remontem. Jakie są szanse, że podczas etapu 2 konsumpcja na olej spadnie? Lub w przypadku gdy wzrośnie dolewać olej wraz ze środkiem do czyszczenia podanym w temacie? Czy szybciej w takim przypadku podjąć się etapu 3?

Dodam jeszcze, że po zakupie wymieniłem olej wraz z filtrami i mechanik wylał czarny olej z silnika, a filtr oleju był "zgnieciony jak puszka coli". Odwiedziłem już kilka warsztatów, mechanicy nie chcą podjąć się remontu kapitalnego bo silnik ma żywotność 200k (obecny przebieg 180k)

Proszę o radę co zrobić.

Pozdrawiam

Moim zdaniem jeśli kwota rzędu 6k Cię nie szokuje rób remont, albo sprzedaj auto. Ja straciłem ~1500 na półśrodkach. 800km/l to już na bank pierścienie (miałem tak samo). To o żywotności to ostre p***enie - widziałem N52 z przebiegami 400+.

 

U mnie już 7500km od zalania bez ubytku oleju - cały czas max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rob remont generalny. Przy takiej konsumpcji chemia nic nie pomoze... Skad jesteś? Odezwiji sie na priv. Szykuj 6 tysi jak ori przebieg po remoncie​ to zuplenie inne auto. Jak zrobisz same uszczelniacze konsumpcja wzrosnie Ci x2 bo jak tam mialem. Wiec ogarnji szybko temat bo przy takim spalaniu pojawia sie inne problemy dosc szybko. Ja zrobiłem ost trase na Hiszpanie i olej max. Rzadko komus sie chce bawic w remont ale jak ktos sie dobrze zna to Ci to ogarnie... Wiadomo mechanicy wola zmieniac klocki, filtry czujnjki itd. itp... Latwa kasa.

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

ENJOY THE RIDE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jeśli spadnie jedna kreska na pasku jak się sprawdza olej na zegarach to ile mililitrow oleju ubyło? Gdy zalalem nowy olej tyle ile powinno być nie pokazywalo max czyli cały pasek tylko 3/4 teraz zrobiłem kilka tys. km i spadło o jedną kreske. ile ubyło?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jeśli spadnie jedna kreska na pasku jak się sprawdza olej na zegarach to ile mililitrow oleju ubyło? Gdy zalalem nowy olej tyle ile powinno być nie pokazywalo max czyli cały pasek tylko 3/4 teraz zrobiłem kilka tys. km i spadło o jedną kreske. ile ubyło?

1 kreska to 250ml, od max do min jest litr

 

Dzięki za odpowiedz, zrobię remont, na pewno nie sprzedam komuś uszkodzonego motoru z uśmiechem na ustach.

Daj znać jak poszło, trzymamy kciuki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W poniedziałek auto ląduje w Stando. Auto odwiedziło kilku mechaników i kazdy gada, ze sie nie oplaca lub że jest to silnik jednorazowy. Panowie ze Stando zaproponowali mi jeszcze wymianę rozrządu. Nie wiem czego się spodziewać bo z opinii to boję się kosztów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakmowiszze nie przyniosly to jakie mialess palanie i czy liczyles olej odpierwszej dolewki do full po tym jak cie poprosil abys dolal jeden litr przynajmniej ? po AR2300 silnik potrzebuje faktycznie wiecej niz 6,5 litra oleju na poczatku.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema mam pytanie czy w Waszych wozach w ktorych silnik bierze olej w ilosciach zblizonych do tytulu tego tematu na desce pali sie jakis check? Pytam poniewaz moje n52b25 tez popija olej a do tego pali mi sie check engine, po podpieciu do kompa wywala ze jest to blad sondy lambda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak spalanie oleju prowadzi do minuszkodzenia sondlambda i katalizatorow.Wymiana sondy jest bezuzyteczna do poki nie zalatwisz spalania oleju bo zepsuje sie ponownie.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dodam ze mozna katy chyba jakos wyciac komputerowo i cos o kolo 800zl to kosztuje. Nie wiem natomiast jak to sie ma do błędów na desce. U mnie ciągle full stan:-)

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

ENJOY THE RIDE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to gratulujemy... :D ile zrobiles ?

 

tak wymazanie bledow srodowiskowych to okolo 600-800 zl normalnie

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No to pierwsza mała kreska oleju zeszła po remoncie - zakładam ze to 250ml.

Do tej pory zrobiłem 3500km od zmiany oleju po pierwszym 1000km od remontu w ACS.

W tych 3500 byłem 2 razy na torze - ok 200km wściekania, jutro jadę na 3 pojezdzawke.

Pytanie do tych co nie maja problemu olejowego ile (o ile w ogóle) wam oliwy wciąga n52b25.

Jaka jest norma?

 

Gwarancje od ACS mam do lipca wiec póki co będę obserwować - dla mnie 0.5 na 10k to nic strasznego, tak wiec na razie sie nie stresuje i kontrolnie was pytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pierwsza mała kreska oleju zeszła po remoncie - zakładam ze to 250ml.

Do tej pory zrobiłem 3500km od zmiany oleju po pierwszym 1000km od remontu w ACS.

W tych 3500 byłem 2 razy na torze - ok 200km wściekania, jutro jadę na 3 pojezdzawke.

Pytanie do tych co nie maja problemu olejowego ile (o ile w ogóle) wam oliwy wciąga n52b25.

Jaka jest norma?

 

Gwarancje od ACS mam do lipca wiec póki co będę obserwować - dla mnie 0.5 na 10k to nic strasznego, tak wiec na razie sie nie stresuje i kontrolnie was pytam.

Mi po remoncie też spadła 1 kreska - po ponad 10 tyś. km, przed wymianą. Na torze nie jeździłem ale parę kilkudziesięciokilometrowych przejazdów z prędkością 180-200+ na niemieckiej autostradzie miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mam teraz dylemat. Byłem zdecydowany na remont ale w/g mnie auto po remoncie nie powinno pobrać 250 ml oleju na 3500 k.Za dużo. Czy któryś z kolegów może się orientuje ile pobiera silnik n52b30 (wymiana silnika) ta opcja wchodzi w grę. Może to skutek jazdy po torze. w/g mnie silnik na dotarcie i ułożenie wszystkiego potrzebuje ze 3 k ale to tylko moje zdanie. W każdym razie jest to powód do niepokoju.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic jak spadnie jeszcze jedna to pojadę reklamować - zobaczymy co powiedzą, bo jak widać ty Marvel 2razy więcej kilometrów natłukłeś zanim ci cokolwiek wciągnął.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Upalasz auto na torze i przeszkadza ci zużycie oleju 250ml na 3500km? Serio?:) Przecież to normalne że olej się zużywa, zwłasza jak się ostrzej jeździ. Jak ci to tak będzie przeszkadzało to stracisz czas na kolejny remont, który zapewne nic nie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram kolegę powyżej, chyba przesadzasz.

250ml na 3500km czyli wychodzi 1L na powiedzmy 15000km, przecież nawet w takim przypadku nie musisz dolewać między wymianami! To na prawdę jest normalne zużycie oleju i nie jest żadną nieprawidłowością.

Na prawdę wyrzucisz kasę w błoto jak będziesz robił remont, zwłaszcza że ostro jeździsz.

 

PS. Żebyś się nie zdziwił jak kiedyś kupisz nowe auto bo potrafią brać więcej i w instrukcji wyraźnie jest napisane że może znacznie więcej zużyć oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.