Skocz do zawartości

Srebrna F10 535xd 2015; ku przestrodze s.12


maciek_w

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 234
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

EDC to jest to samo co Adaptive Drive? Wydawało mi się, że EDC jest w M-kach, ale może mylę któryś skrót.

 

Adaptive Drive jest wyzej niz EDC, oprocz funkcjonalnosci EDC dodatkowo zapobiega przechylom w kazda strone, czyli auto jest caly czas w polozeniu poziomy niezaleznie czy skrecasz, mocno przyspieszasz czy hamujesz. Tak ja to rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak wydaje mi się, ze zwykle zawieszenie jest na tyle dobrze zestrojone zeby jezdzic w każdym stylu i sportowym i komfortowym.

 

Ale EDC to nie tylko zawieszenie. Na Sporcie to jakby wsadzili inny silnik do niego, a wtedy zawieszenie mnie najmniej interesuje akurat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież reakcja na gaz nie zależy od EDC. U mnie w M135i jest seryjne zawieszenie i w trybie sport silnik reaguje całkiem inaczej.

 

A bo myslalem, ze normalnie nie ma tego guzika EDC nie ma a co za tym idzie nie da sie zmienic trybu pracy silnika w SPORT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDC to amortyzaotory o konfigurowalnej sile tłumienia - może byc twardo, miękko lub coś pośrodku.

Dynamic Drive do aktywne stabilizatory, ograniczające przechylenia "na boki" - samochód ma się mniej przechylac podczas ostrych manewrów i na zakrętach.

 

Od jakiegoś czasu kombinacje obu tych mechanizmów BMW sprzedaje jako Adaptive Drive.

 

Testowałem wszystkie konfiguracje i dla mnie EDC + DD to najlepsze rozwiązanie jeśli mówimy o seryjnym zawieszeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Warszawie było tak samo, kiedy zamawiałem auto. Wszyscy dealerzy mieli do jazd auta z silnikami 2.0d/2.0i. A w tych EDC chyba nawet nie da się mieć?

 

 

sent from my iPhone via Tapatalk

Pierwszy SUV... pierwsze V8...

 

(ex F10 520d; F10 535d; G11 LCI 740d)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś z was ma może TV na pokładzie?

 

Moj znajomy na TV na pokladzie i uwaza, ze to naglupsza rzecz jaka mozna domowic, bo przez 2-3 lata jak ma auto uzyl to 2 razy (mowa o TV z przodu), ale to chyba nie temat na dyskuje w topicu o aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Miałem w e60, wg mnie też najgłupsza opcja jaka jest, zaraz po nightvision. W tv nie ma nic wieczorem a co dopiero w ciągu dnia, chyba, że lubisz "Trudne sprawy odc 234534". Może ma to trochę sens jak jeździsz na taxi, ale to też lepiej mieć film na dvd lub pendrive.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nightvision i jestem mega zadowolony. Nie wiem jak było w E60, ale u mnie jest ostrzeżenie o pieszych i zwierzętach na HUDzie właśnie z NV. I korzystam z obrazu NV częściej niż 2 razy w roku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NV w e60 działało dobrze, tylko, że to jest tak jak np. z asystentem pasa - jak jedziesz skupiony i z rozsądną prędkością to cię ostrzeże ale sam też byś zauważył, a jak jedziesz przez ciemną wieś pełną bombą i piszesz smsa to i tak zgarniesz sołtysa z Azorem. Poza tym, jak nie jeździsz po nocy po wsiach to nie masz takich sytuacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blisko - jadę drogą którą górnicy jadą do pracy ;) U mnie za to w biurze praca zaczyna się między 6 a 9, komu jak wygodnie. Ale prawda taka, że w zimie to ciemno szybko jest, więc takie NV z wykrywaniem ludzi fajne zawsze :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
Mam to samo pytanie... Wpadają mi 20'' felgi i jak widzę ten prześwit to aż mi żal tego auta... Na 19'' jeszcze jako tako to ujdzie, ale przy 20'' to już słabo to widzę. Też jestem ciekaw gdzie kolega kupował te H&R i gdzie montował i czy ma EDC (sam posiadam EDC i zastanawiam się jaki wpływ na te amory będą miały obniżone sprężyny)?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.