Skocz do zawartości

BMW e46 320ci m54b22 2002 Duże Spalanie


mexirmus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,otóż mam mały problem mianowcie ze spalaniem ale od początku

Kupiłem pól roku temu bmw e46 coupe 2002 rok w manualu olej motul 5w40 silnik m54b22 czyli 2.2 litra 170 koni na podwójnym vanosie i martwi mnie jego spalanie.

Lato - przy 140 na autostradzie pali wg ekonimizera 10.5 litra a tak naprawdę to wychodzi koło 12, jazda po mieście dość zatłoczonym nie udało mi się nigdy zejść poniżej 13(oczywiście wynik z kompa a faktyczne to 14) , żółwia jazda po mieście taka ,że aż trąbią 12(13 w dystrybutora) , najmniejszy wynik osiągnąłem na trasie przy prędkościach 90-100 8,7 litra (a rzeczywisty 9,3)

 

Zima - rzadko kiedy widzę aby wskazówka ekonomizera pokazywała 10 litrów a średnie z miasta mam 14-15 litrów za 100 zł robię 140-150 km więc masakra i teraz pytanie co zrobić aby palił mniej bo to jest przegięcie jak na ten silnik , znajomy ma e46 328ci w automacie i pali mu 11-12 max w mieście

 

co może być przyczyną tak dużego spalania ? dodam ,że autko w dobrym stanie ,przywiezione ze Szwajcarii obecnie 216k km potwierdzone kilka miesięcy temu dopiero wymieniałem świece z oryginalnych bmw ngk

 

Czemu tak dużo pali ? 15 przy normalniej jeździe ,może to filtr paliwa ? może coś innego nie mam pojęcia .

 

Byłem dziś u znajomego mechanika zostawiłem autko na godzinę ,wracam i mówi ,że podpiął pod kompa wszystko chodzi cacy nie ma błędu na przepływce , wszystkie sondy prawidłowo i ogólnie silnik w dobrym stanie ,powiedział tylko ,że czasami na 4 cylindrze nie daje iskry czyli jedna cewka do wymiany ewentualnie ale to nie jest przyczyną dużego spalania .

Wg niego przyczyna leży w kołach i oponach . Kupiłem auto na 19 calowych kolach z przodu 8,5 z tyłu 9,5 są założone na to opony (letnie) przód 225/35/19 tył 235/35/19 szczerze to średnio mi się chce w to wierzyć ,że przyczyna leży w kołach

jakieś rady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no na pewno przez takie kolo pali kolo 1,5 litra wiecej niz normalnie, wiem po sobie. na letnich 18'' srednie spalanie to kolo 11-12 litrow, na zimowych 17'' okolo litra mniej. u mnie byl problem z wypadaniem zaplonu jesli dobrze pamietam na dwoch garach, to przy zolwiej jezdzie potrafila spalic 13 litrow. zajalbym sie tym, sprawdzil filtr powietrza. komputer nie pokazuje zadnych bledow? nie smierdzi za toba benzyna?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze to pompa paliwa i filtr paliwa kolego ... wymień a spalanie spadnie.

U mnie przy tym silniku spalanie po trasie na tempomacie 7,2 L przy 110 przy 140 około 9, W mieście warszawa w lato 9,5-10,5 a w zimę 11,5-12,5 od tankowani do tankowania ( podobnie pokazuje komputer) przy prędkości 90-100 to spalanie spada poniżej 7 spokojnie

....ale ja mam koła 16" ;205/55 ... przy twoich nie licz na to by się nawet zbliżyć do tego wyniku one może i ładnie wyglądają ale za to płacisz właśnie spalaniem

BUNIA :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteście pewni ,że to koła ? ja rozumiem 1 litr ale nie aż 3 czy 2 rozmawiałem na ten temat z użytkownikiem 320si i powiedział ,że na pewno nie jest to wina kół też jak np oglądam jakieś filmiki z przyśpieszaniem albo vmax m54b22 na YT to ta wskazówka ekonomizera nie chętnie dochodzi do 20 na 1 biegu a u mnie błyskawicznie pokazuje 20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem kolego skąd masz takie informacje ... tu mas stronkę

http://www.bmw-tech.pl/bmw/seria_3/e46/e46_2-ed_touring/295/e46_320i_touring.html

tam masz wszystkie dane odnośnie spalania i osiągów. Te wszystkie osiągi są podawane do zalecanych kół ( masz je na rozpisce w książce) jak pamiętam dobrze standard to 205/55 r 16 max chyba były 225/45 r17 a ty masz 19" obręcze i 235 kapcie kolego poczytaj trochę to fizyka nic skomplikowanego. :D

spokojnie ze 2 l może siorpać więcej ale sprawdź tak jak mówiłem pompę paliwa i filtr paliwa w M54 filtr jest z reduktorem ciśnienia a pompę peniw masz z 1 montażu na 90%. miałem podobne ( ale nie aż takie) wyniki jak ty do czasu wymiany tych elementów.

BUNIA :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra jadę do znajomego po 4 oponki 16 zimówki i zrobię parę testów ,zobaczymy czy się mocno pozmienia info z wyników jeszcze dziś :D

 

 

juz po jazdach w mieście (nocna jazda ale i tak sporo świateł) i na trasie to jest minimalna różnica max 0,4 litra na 100 ,auto ma identyczne opory toczenia (michelin alpin) więc to nie opony ...

 

dostałem też radę abym pojechał na korekcje wtrysków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze to pompa paliwa i filtr paliwa kolego ... wymień a spalanie spadnie.

U mnie przy tym silniku spalanie po trasie na tempomacie 7,2 L przy 110 przy 140 około 9, W mieście warszawa w lato 9,5-10,5 a w zimę 11,5-12,5 od tankowani do tankowania ( podobnie pokazuje komputer) przy prędkości 90-100 to spalanie spada poniżej 7 spokojnie

....ale ja mam koła 16" ;205/55 ... przy twoich nie licz na to by się nawet zbliżyć do tego wyniku one może i ładnie wyglądają ale za to płacisz właśnie spalaniem

Lekka ściema chyba z tym spalaniem po Warszawie. Chyba ze jeździsz w nocy. Moja 2.0 e46 pali po samej Warszawie 11 l. Oczywiście komp pokazuje 10 ale w większości Bmw oszukuje na swoja korzyść. Moim zdaniem przy takich kolach nie osiagniesz mniejszego spalania. A terazniejsze próby pamietaj ze sa w niskich temp wiec tez nie masz odzwierciedlenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze to pompa paliwa i filtr paliwa kolego ... wymień a spalanie spadnie.

U mnie przy tym silniku spalanie po trasie na tempomacie 7,2 L przy 110 przy 140 około 9, W mieście warszawa w lato 9,5-10,5 a w zimę 11,5-12,5 od tankowani do tankowania ( podobnie pokazuje komputer) przy prędkości 90-100 to spalanie spada poniżej 7 spokojnie

....ale ja mam koła 16" ;205/55 ... przy twoich nie licz na to by się nawet zbliżyć do tego wyniku one może i ładnie wyglądają ale za to płacisz właśnie spalaniem

Lekka ściema chyba z tym spalaniem po Warszawie. Chyba ze jeździsz w nocy. Moja 2.0 e46 pali po samej Warszawie 11 l. Oczywiście komp pokazuje 10 ale w większości Bmw oszukuje na swoja korzyść. Moim zdaniem przy takich kolach nie osiagniesz mniejszego spalania. A terazniejsze próby pamietaj ze sa w niskich temp wiec tez nie masz odzwierciedlenia.

 

 

niestety dla ciebie takie mam właśnie spalanie. kwestia czucia auta i podstawowych zasad ecodrivingu ( nie jestem tego zwolennikiem ale z pewnych zasad korzystam ) do pracy mam 9 km ( Fakt że albo jeżdżę na 7 do 15 czyli trochę przed największymi korkami ale na tym odcinku długo nagrzewa mi się silnik) a wyniki podaje jakie mi wychodzą od tankowania do tankowania ( pb 98 ). Dlatego rozbiłem na lato - zima. Spalanie sporo mi spadło po wymianie pompy paliwa wraz z filtrem !!! POLECAM :cool2:

BUNIA :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego niestety dla mnie? Mnie nie interesuje ile twoje pali. Ciesz sie ze tak malo spala. Jakbys zaczal pracować 8-16 to pewnie nie byloby tak kolorowo. Kolejna kwestia to taka ze mozesz jeździć po obrzeżach Warszawy a nie po centrum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego niestety dla mnie? Mnie nie interesuje ile twoje pali. Ciesz sie ze tak malo spala. Jakbys zaczal pracować 8-16 to pewnie nie byloby tak kolorowo. Kolejna kwestia to taka ze mozesz jeździć po obrzeżach Warszawy a nie po centrum.

 

z Pragi pd na Mokotów ... więc centrum zaliczam. Fakt że na 8 jest i większy ruch. Jak w lato jeżdżę w największych korkach to spalanie mam koło 10,5 w zimie największe jakie zanotowałem to było 14,5 ale wtedy były mrozy po - 35 st i dużo śniegu. U mnie naprawdę dużo zmieniła wymiana pompy paliwa i filtra paliwa poważnie wcześniej wyniki w trasie miałem gorsze o jakieś 1 litr a w mieście 2-3 L. Po wymianie dopiero tak spadło 2 lata temu jak wymieniałem pompę to była z 1 montażu rok prod 2000 !!! biorąc pod uwagę że auto mam z marca 2001 to u mnie pompa przejechała prawie 13 lat i działała jeszcze ale dobrego ciśnienia nie dawała.

BUNIA :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie to dłuższa historia, kontrolka silnika i błędy sond o nr: 227 i 228. Mogło to powodować wiele rzeczy tj przepływomierz, nieszczelność w dolocie, świece, cewki, silnik krokowy itd itp. walczyłem z tym z rok. Tu na forum z chłopakami z podobnymi błędami walczyliśmy ( Aso miało jakieś głupie pomysły tj jak wymiana katalizatorów, znajomy mechanik pomagał jak mógł ale przyczyn mogło być wiele i kosztownych) z tym i wszystkim pomogła wymiana pompy. Ona chodziła podawała paliwo tylko z za małym ciśnieniem do tego po drodze jest jeszcze filtr paliwa z reduktorem ciśnienia ( w m54 ). W wyniku tego wtryskiwacze nie dawały mgiełki a krople ... i stąd większe spalanie :D tak wytłumaczył mi to w skrócie mój mechanik i tu na forum chłopaki. Po wymianie ma spalanie wręcz książkowe :cool2:. Mówię po prostu że może już i u was czas na wymianę to są jeszcze samochody z tych kiedy robili tak że mają przetrwać jak najdłużej może i u was to poprawi sytuację .... a jest odczuwalna
BUNIA :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw to zmień wszystkie świece i zajmij się wypadającym zapłonem a potem zmieniaj koła :duh:

320i się męczy na takich kapciach i dlatego tyle może palić. Dlatego ja do swojego nie dał bym szerszej opony niż 225. takie 330i można dawać szerokie opony bo ten silnik sobie z tym poradzi i będzie bardziej ekonomiczny niż 320i.

 

Nie licz na niskie spalanie jeśli nie wymieniasz filtra paliwa i nie masz układu zapłonowego zrobionego na tip top. Ja po kupnie auta kupiłem fajki i świece. Ty masz do wymienę pewnie jeszcze cewkę lub cewki. Zmień również swiece z fajkami potem pisz wyniki spalania. W sumie nie tak dużo pali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw to zmień wszystkie świece i zajmij się wypadającym zapłonem a potem zmieniaj koła :duh:

320i się męczy na takich kapciach i dlatego tyle może palić. Dlatego ja do swojego nie dał bym szerszej opony niż 225. takie 330i można dawać szerokie opony bo ten silnik sobie z tym poradzi i będzie bardziej ekonomiczny niż 320i.

.

Koleżko wyżej ... świece są nowe (kilku miesięczne) a to wypadanie zapłonu ma się nijak do zwiększenia spalania bo dzieje się to bardzo rzadko i wgl tego nie czuć . Męczy?? ty to jesteś zabawny producent sugerowane ogumienie przewiduje nawet 18 koło na 255 z tyłu

 

będę miał chwilę to wymienię pompę i filtr i zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.