Skocz do zawartości

[E87]120i światła do jazdy dziennej a przepisy


sobon2000

Rekomendowane odpowiedzi

Co do DRL to trzeba powoływać się na ustawę, a z tego co pamiętam (a mogę się mylić) to lampy muszć mieć symbol homologacji chyba od 2010 roku a we wcześniejszych nie jest to wymagane.

W I Drive mam opcję DRL do włączania i wyłączania (auto 2006), więc nie na darmo bmw zrobiło taką opcję i nie sądzę aby była nielegalna.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Co do DRL to trzeba powoływać się na ustawę, a z tego co pamiętam (a mogę się mylić) to lampy muszć mieć symbol homologacji chyba od 2010 roku a we wcześniejszych nie jest to wymagane.

W I Drive mam opcję DRL do włączania i wyłączania (auto 2006), więc nie na darmo bmw zrobiło taką opcję i nie sądzę aby była nielegalna.

 

Mam auto z 2006 z ksenonami i użycie opcji DRL powoduje włączenie przez cały czas świateł mijania. O ile dobrze pamiętam to zgodnie z przepisami jest obowiązek jeżdżenie na swiatłach mijania także w dzień. Zamiennie mogą być używane światła do jazdy dziennej, o ile samochód jest w nie wyposażony. Światła do jazdy dziennej stanowią seryjne wyposażenie samochodów zaledwie od paru lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam auto z 2006 z ksenonami i użycie opcji DRL powoduje włączenie przez cały czas świateł mijania.

 

...bo masz pewnie automatyczne światła. Ja ich nie mam i mogę włączać i wyłączać DRL z poziomu I-Drive. Światła mijania mam dopiero gdy sam je włączę ręcznie, niezależnie jak mam w I drive ustawioną opcję DRL.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey!

A mógłby ktoś podać jakiś konkretny paragraf, który można pokazać policjantowi i jakoś sie wybronić z tych świateł? W sumie na innych forach też każdy coś wspomina, że przepisy nie działaja wstecz itd. ale nie ma żadnych konkretów.

Pozdrawiam!

Mam do sprzedania 2 szt. felgi M-pakiet WZ 400 R18 9Jx18H2 IS 42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie pamiętam jaka to ustawa, ale było kiedyś o tym na forum, ale dawno - z 2-3 lata temu. Ktoś o tym właśnie pisał (o homologacji na lampach co do DRL).

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Hey!

A mógłby ktoś podać jakiś konkretny paragraf, który można pokazać policjantowi i jakoś sie wybronić z tych świateł? W sumie na innych forach też każdy coś wspomina, że przepisy nie działaja wstecz itd. ale nie ma żadnych konkretów.

Pozdrawiam!

 

 

O jakie światła Ci chodzi? Jest tu już bardzo dużo wątków. Wydaje mi się że przepisy określające używanie świateł zawarte są w kodeksie drogowym. Każdy rodzaj świateł musi mieć homologację - to podstawa. Nawet jeśli fizycznie Twoje światła spełniają wszystkie wymagania kodeksowe, a nie maja homologacji to są niedopuszczalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mowa jest cały czas o światłach do jazdy dziennej - w moim przypadku i wielu innych użytkowników BMW rolę świateł do jazdy dziennej pełnią długie przeprogramowane na jakiś % mocy świecenia. Z jednej strony jak producent umożliwia taką opcję bez jakiegoś szczególnego kombinowania to powinno być OK. Chyba zamówię sobie te bielsze H7 i wtedy te światła nie bedą tak podpadać swoim żółtym świeceniem:) Fajnie jakby sie pojawiły obiecane fotki jak to wygląda w realu...

Pozdrawiam!

Mam do sprzedania 2 szt. felgi M-pakiet WZ 400 R18 9Jx18H2 IS 42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

Odświerzę trochę temat.. czy są gdzieś dostepne lampy LED do świateł dziennych o dokładnych wymiarach , jak okrągłe halogeny w BMW 1 E87 ?

Chciałbym je wstawić zamiast halogenów.

Na RTV znam się dobrze (moja branża ) lecz na samochodach, to jakby dziewica prowadziła blog o sexie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Pilne: Czy przy wymianie oryginalnych świateł przeciw mgielnych, na Ledy świateł dziennych, trzeba je "dodać" w komputerze pokładowym ?
Na RTV znam się dobrze (moja branża ) lecz na samochodach, to jakby dziewica prowadziła blog o sexie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A mi elektryk podpiął pod jakieś źródło prądu i est tak,że na pokrętle świateł "0" po włączeniu silnika od razu się one zapalają. Przełączenie na postojowe czy mijania powodują ich ( świateł dziennych ) wyłączenie. Oczywiście przy włączonych światłach dziennych żadne inne na zewnątrz samochodu się nie świecą.

PS.Zadziwiająca sprawa, którą obserwuję na co dzień : jeździ dużo samochodów, które mają włączone światła do jazdy dziennej wraz (oraz) światła mijania ( nie, nie są to halogeny przeciw mgielne ) :mad2: :duh: Nie jest to absolutnie zgodne z przepisami i jest bzdurnym rozwiązaniem. A co jeszcze bardziej dziwne,że są to także zupełnie nowe samochody i wygląda to tak, jakby było to ustawione fabrycznie :duh:

Poniżej przykład, jak ja zastąpiłem halogeny przeciw mglowe światłami do jazdy dziennej dziennej

 

07ec5d55e8c3.jpg

Na RTV znam się dobrze (moja branża ) lecz na samochodach, to jakby dziewica prowadziła blog o sexie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.