Skocz do zawartości

E87 Dyferencjał


pawello81

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich

 

Od kilku miesięcy jestem posiadaczem 120D - E87 i jest to mój pierwszy tylnonapedowiec. Mamy pytanie odnośnie tylnego dyferencjały a mianowicie czy może on być słyszalny w czasie jazdy czy raczej nie powinien??

Pytam ponieważ w mojej 120 w czasie jazdy jest słyszalne takie buczenie przy prędkości od 80 km/h. Czytałem już wiele postów wspominającym o buczeniu. Jednak zastanawiam sie czy czasem małe buczenie nie jest norma w związku z napędu na tym??

Buczenie jest równomierne i na podobnym poziomie głośności pracujacego silnik. Może to śmieszne pytanie ale chce się upewnić czy mam zacząć szukać przyczyny??

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego mogę Cię pocieszyć bo masz dyfer do naprawy bądź wymiany.Padlo łożysko w moście i dlatego tak sie dzieje.

U mnie jest to samo.Na wiosnę przy wymianie dwumasy robię także łożyska w moście.

Temat znany.

Mini Cooper S R53 '06 @220 KM

BMW E87 118d '06 @ 163 KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli powinna być cisza a co za tym idzie w moim przypadku będzie regenreacja :(

Dziś jeszcze sprawdzałem i jak bujałem w czasie jazdy na boki to buczenie ustaje przy przechyle na lewą stronę.

Natomiast jak podniosłem tył do góry to przy kręceniu kołami słychać takie ciche regularne tykanie w mocie.

Czy waszym zdaniem to potwierdza łożyska czy może coś jeszcze i dodatkowe koszt ????

 

 

dokładnie, u mnie przy przebiegu ~274k km nic nie słychać.

 

tak z ciekawości, sprawdzałeś zbierzność, geometrię? Ile śladów zostawiasz?

 

 

zbieżności i geometrii faktycznie jeszcze nie sprawdzałem (ale prowadzi się bez problemowo)

źle ustawione mogą być przyczyną że padło łożysko przy 170 tys (przebieg oryginalny)???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spruboj tak

Jadąc te 100kmh wciśnij sprzęgło i zobacz czy buczenie ustaje w pewnym stopniu.Jezeli tak to na pewno most bo wtedy nie ma takiego obciążenia.Jezeli nie to łożysko.

 

 

Dziś był test jak powyżej i wciśnięte sprzęgło nie ma wpływu na buczenie.

Czy może jest jeszcze jakiś inny sposób żeby to potwierdzić czy już tylko pozostaje rozebranie??

Pytam bo wolę mieć obraz sytuacji zanim oddam auto w ręce mechanika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.