Skocz do zawartości

Akcja serwisowa 2.0d N47 rozrząd !!


Kruk

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 195
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Bydgoszcz odpowiedziała, że nie jest w stanie mi pomóc, bo jestem 'odhaczona' i ewentualnie mogę złożyć reklamację do serwisu, w którym akcja zostałam przeprowadzona czyli do Poznania ;)

Może warto spróbować kontaktu z centralą? Albo poprosić poznańskie ASO o pisemne potwierdzenie, że rozrząd po akcji serwisowej jest wolny od wad?

 

Generalnie można odnieść wrażenie, że instrukcja instrukcją, a jednak cała akcja to taka trochę wolna amerykanka i rozległość prac zależy od podejścia konkretnego ASO. W jednym bez zagłębiania się w szczegóły i wyłącznie na słuch stwierdzają, że wymienią cały rozrząd... w innym z wielkiej łaski wymienią napinacz, a resztę będą ważyć, mierzyć, sprawdzać, oglądać i opowiadać jakieś bzdury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Bydgoszcz odpowiedziała, że nie jest w stanie mi pomóc, bo jestem 'odhaczona' i ewentualnie mogę złożyć reklamację do serwisu, w którym akcja zostałam przeprowadzona czyli do Poznania ;)

By omijać takie ASO, dla potomnych, w Poznaniu jest dwóch, u którego tak Cię potraktowali ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Smorawińskiego. Kontaktowałam się z BMW Polska, które także umywa ręce i odsyła mnie do dowolnego ASO żeby wymienić kompletny rozrząd podpierając się ewentualną notką o partycypowanie BMW w kosztach wymiany. W Poznaniu nie chcieli mi wydać papieru o tym, że auto jest wolne od wad, powiedzieli, że nadal nie jest okej, ale że sama mam sobie to robić. Na pytanie o poniesienie odpowiedzialności na okoliczność rozsypania się podzespołów odparli, że oni biorą odpowiedzialność za to, co jest w instrukcji czyli za napinacz. Do bani ta akcja ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do bani to jest raczej ASO na które trafiłaś. U mnie akurat wymienili cały rozrząd, ale bodajże Kacyper robił w tym samym krakowskim ASO sam napinacz i stwierdzili, że biorą na klatę ewentualne zerwanie łańcucha w okresie gwarancyjnym.

Także tego... walcz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak tego samego zdania?? że co niby??? :roll:

Pokonując granice własnej wytrzymałości,

Wznosisz się na wyżyny własnych umiejętności,

Bo to życie oferuje nam dziś wiele możliwości,

A ty łap los w swoje ręce nadal bądź duchowo mocny!

P.S Ryszard Andrzejewski (PEJA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak no. K*, gdybym miała psa czy kota to bym się do niego przytuliła.

 

 

Polecam Faceta :cool2:

Pokonując granice własnej wytrzymałości,

Wznosisz się na wyżyny własnych umiejętności,

Bo to życie oferuje nam dziś wiele możliwości,

A ty łap los w swoje ręce nadal bądź duchowo mocny!

P.S Ryszard Andrzejewski (PEJA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na serio zadzwoń do serwisu w którym to robiłaś i ich troche postrasz że zadzwonisz do praw konsumenta, telewizji, radio i to samo zrób w centrali BMW bo albo wypuszczają Konia zdrowego ze Stajni i będzie biegał, albo krótko nie! a koszty zerwanego łańcucha są nie opłacalne! Reklamuj auto w Serwisie w którym byłaś na akcji - reklamacja CI przysługuje ( 2 lata bez limitu KM)!

Pokonując granice własnej wytrzymałości,

Wznosisz się na wyżyny własnych umiejętności,

Bo to życie oferuje nam dziś wiele możliwości,

A ty łap los w swoje ręce nadal bądź duchowo mocny!

P.S Ryszard Andrzejewski (PEJA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Którego? :D

 

 

jest ich tu sporo;-) któryś na pewno sie znajdzie chetny do przytulania;-) :obloki: ale nie róbmy z Forum ogloszeń matrymonialnych :lol: dawaj znać co z autem;-)

Pokonując granice własnej wytrzymałości,

Wznosisz się na wyżyny własnych umiejętności,

Bo to życie oferuje nam dziś wiele możliwości,

A ty łap los w swoje ręce nadal bądź duchowo mocny!

P.S Ryszard Andrzejewski (PEJA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba raczej była to nadzieja w głosie. czyżby ktoś miał rozrząd do roboty i po cichu liczył na akcję? :norty:

 

Ja tak miałem. Kupiłem auto w sierpniu (moje pierwsze BMW), w październiku kolega słysząc moją jedynkę od razu usłyszał, że rozrząd do wymiany i tu moje zaskoczenie - nie wiedziałem o problemach tego silnika z rozrządem, później tyle się naczytałem o tych rozrządach, ze byłem zdziwiony o braku akcji serwisowej. Postawiłem BMW do garażu i powiedziałem sobie, że jak do wiosny nie będzie akcji, to na wiosnę wymieniam rozrząd na własny koszt. W poniedziałek 16.03.2015 miałem dzwonić do BMW w sprawie terminu naprawy, ale wpisałem sobie w google N47 akcja i dalej już wiecie - weryfikacja Vinu i ogromna radość :D !!!

Na 13 kwietnia mam umówioną wizytę. Zapytałem, czy muszę dowieźć lawetą auto bo boję się, że mało prawdopodobne, ale możliwe, że w drodze do nich się zerwie... Pani na to, że i tak konsekwencje poniesie serwis BMW. Oby faktycznie tak było :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wczoraj zobaczyłem na forum temat jestem od 3 tyg posiadaczem BMW 120d 177km z 2008r dzwoniłem dzisiaj do BMW katowice i jestem umówiony na 1 kwietnia na sprawdzenie :)) zadzwoniłem jeszcze do Gazdy Gliwice żeby sie dowiedzieć o wcześniejszy termin i powiedzieli mi po podaniu VIN ze akcja mnie nie obejmuję hehe takie rzeczy tylko w Polsce :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Witam,

Wczoraj zobaczyłem na forum temat jestem od 3 tyg posiadaczem BMW 120d 177km z 2008r dzwoniłem dzisiaj do BMW katowice i jestem umówiony na 1 kwietnia na sprawdzenie :)) zadzwoniłem jeszcze do Gazdy Gliwice żeby sie dowiedzieć o wcześniejszy termin i powiedzieli mi po podaniu VIN ze akcja mnie nie obejmuję hehe takie rzeczy tylko w Polsce :D

 

Dobrze Ci powiedzieli u Gazdy!!

Jeśli już umówiłeś się z innym serwisem na wymianę rozrządu to akcja automatycznie znika dla twojego vin :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich użytkowników dołączam się do tematu ponieważ w dniu dzisiejszym odebrałem samochód z serwisu Dobrzański znajdującego się Krakowie.

Obsługa bardzo konkretna i profesjonalna na pozostawienie samochodu umówiłem się na początku miesiąca.

W dniu wczorajszym dostarczyłem pojazd do serwisu o godz. 8.00 na drugi dzień w godzinach porannych otrzymałem telefon z informacją o odbiorze.

 

Wymieniono napinacz rozrządu oraz górny łańcuch. (chodź Pan przyjmujący zgłoszenie był mocno zdziwiony z wymiany górnego łańcucha) poinformowano mnie również,iż po wykonanym badaniu nie było podstaw do dalszych czynności serwisowych.

 

Przebieg 83000 wygląda, że autentyczny do 75000 prowadzona była książka serwisowa co potwierdza ASO.

Edytowane przez Gazu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
A czy któryś z "nerwowych" właścicieli akcyjnych silników zadał sobie trudu i przeczytał opis tej akcji na początku postu ??? Akcja jest na sprawdzenie "wydłużenia" (rozciągnięcia jak kto woli) łańcucha powodujące ich zrywanie... nie na szumy hałasy itd ... całą operacje wykonuję się pod poleceniami testera diagnostycznego i to on wskazuje kolejność i potrzebę wymiany poszczególnych łańcuchów ... nie Heniek czy Ziutek ... czasami tester wywala odesłać stare łańcuchy do Monachium ! więc szanowni forumowicze trochę litości bo co drugi to głupoty opowiada :) kto zapłaci za naprawę gdy BMW odrzuci wniosek (on jest płatnikiem a nie ASO ) Pan? Pani ? szefostwo dostanie debet i sory mechaniku jak zrobiłeś tą akcje ? chciałeś dobrze kombinowałeś wiec twoja wina i reszty się sami domyślajcie ... a wymiana obu to kilka tyś ... tester jest podłączony do serwerów BMW więc dokładnie widzą co i jak się robi ... Co do hałasów rozrządu problem jest znany i jest na to rozwiązanie - nowe ślizgi są wygłuszone ... Fart jak ktoś ma rozciągnięte łańcuszki dostanie nowy komplet choć to raczej nie fart :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy któryś z "nerwowych" właścicieli akcyjnych silników zadał sobie trudu i przeczytał opis tej akcji na początku postu ??? Akcja jest na sprawdzenie "wydłużenia" (rozciągnięcia jak kto woli) łańcucha powodujące ich zrywanie... nie na szumy hałasy itd ...

 

gościu...jeżeli łańcuch szumi to jest duże prawdopodobieństwo własnie że łańcuch jest "wydłużony".

http://www.bmw.com/com/en/_common/shared/img/id_moduls.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łańcuch jest dożywotni.i on teoretycznie nie urwałby się nigdy, gdyby nie jego wadliwe podzespoły... typu napinacz itd. a szumi bo ślizgi sie zużywają lub zużyły przez za mocny naciąg łańcucha (napinacz) to chyba normalna kolej rzeczy.

Pokonując granice własnej wytrzymałości,

Wznosisz się na wyżyny własnych umiejętności,

Bo to życie oferuje nam dziś wiele możliwości,

A ty łap los w swoje ręce nadal bądź duchowo mocny!

P.S Ryszard Andrzejewski (PEJA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.