Skocz do zawartości

Akcja serwisowa 2.0d N47 rozrząd !!


Kruk

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,czy ktorys z Was mial do czynienia i wie jak brzmi silnik ,w ktorym nalezaloby wymienic lancuch rozrzadu zanim peknie.

Kupilem niedawno BMW 320D z 2011 roku i na rozgrzanym silniku wydaje taki oto dzwiek jak w linku https://youtu.be/o3oe0EWWIjM. Czy miesci sie to w granicach normy?

 

 

Dzieki za jakiekolwiek informacje.

 

Hej, tez mam e91 z 2011 320d, kurde ja slucham tego co jest na tym filmiku to kropka w kropke moj silnik, i tez wydaje takie odglocy : cyk, cyk, cyk co okolo sekunde moze troszke czesciej, ale dokladnie jak na tym filmiku. Rozumiem ze to twoje auto na tym filmiku ?

I wasnie sam sie zastanawiam czy to lancuch czy tak poprostu jest ? Czy ktos z forumowiczow moze obsluchac ? Narazie sie nie martwie bo jak do grudnia strzeli to mam gwarancje (EuroPlus z niemieckiego salonu) ale temat trzeba obadac.

 

 

 

Ja mysle,ze ten dzwiek szurania slychac w 3 sekundzie najbardziej i potem 41 sekunda, w miedzyczasie niepotrzebnie telefon przemieszczalem w inne miejsca. No nic, jade w sobote do serwisu BMW, zobacze co powiedza panowie mechanicy.

 

I co byles co powiedzieli ?

 

Pozdr

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 962
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No i niestety,wymienili górny łańcuch i napinacz,więcej nie mogli bo mają procedury,ale sugerują wymiane dalszej cześci rozrządu,czyli moge sobie od kosztów naprawy odliczyc górny łańcuch i napinacz,a to jest pare stówek,a pare tysi znowu trzeba włożyć,dziękuje za taką akcje,pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co za ludzie robia w tych ASO nie ogarniam tego :) to co piszesz to jedno wyklucza drugie :) zostawili reszte bo niby oki parametry a zalecaja wymiane :);) :duh: serwis serwisowi nie równy duzo zalezy od gosci co tam pracuja i jak podchodza do tego i jaka maja wiedze bo to tylko ludzie , znjac zycie pewnei ziomek co ci robil rozrzad może cos pokrecil czy cos wiadomo jak to jest , szczescia zabraklo:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Panowie mam takie pytanie, trochę przespałem akcję serwisową (narodziny dziecka i głowę miałem czym innym zaprzątniętą) i mam takie pytanie. Moje BMW jest z 2007-05-18 , silnik: M47/T2,

przebieg w chwili obecnej 205k km. Czy mój silnik obejmuje akcja serwisowa czy dotyczy tylko tych nowszych silników z początku produkcji N47?

Drugie pytanie czy jeśli akcja serwisowa nie dotyczy mojego silnika i rozrząd nigdy nie wymieniany i nic nie słychać żeby się rozciągnął i generalnie silnik pracuje idealnie to czy wymieniać go na własny koszt czy raczej nie ma takiej potrzeby?

 

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma akcji na rozrząd w twoim silniku. Osobiście nie znam przypadku zerwania łańcucha w M47, ale jest to teoretycznie możliwe. Ja jednak bym odpuścił jeśli jesteś pewien, że twój silnik nie ma 400-500 tys przebiegu i pracuje bez zarzutów.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chris silniki M wytrzymuja 500 bez wymiany rozrzadu :D ale maja inne wady.

 

No dokładnie tak. Trzeba pamiętać o padających turbinach, pękających wałach, zatarciach silnika na wale/panewkach...

Miałem M47 150KM w E46. Padła mi turbina, ale ogólnie silnik ma już lekko 370 tyś km (od ponad 5 lat u kolegi) i śmiga ok.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja niestety mam złe doświadczenia. Samochód wstawiłem do BMW Auto-Fus w Warszawie w marcu. Początkowo postał trzy dni i zadzwonili żeby zabrać ponieważ nie mają jakiegoś przyrządu do mierzenia poziomu hałasu rozrządu, mieli dzwonić w ciągu dwóch tygodni. Nie zadzwonili - zadzwoniłem ja. Umówiłem się na termin, samochód zaprowadziła żona, bo ja akurat nie mogłem. Następnego dnia zadzwonili, że napinacz został wymieniony i zapraszają po odbiór. Ponownie żona odebrała. I wszystko byłoby fajnie, gdyby nie to, że w tamtym tygodniu postawiłem do mechanika, u którego zazwyczaj naprawiam auta. Ten po południu dzwoni, że miałem mieć wymieniany napinacz, a on tu widzi, że jest stary i to w kiepskim stanie. Ja w lekkim szoku mówię to wymieniaj, następnego dnia przyjeżdżam po odbiór auta, a on mi pokazuje rzekomo wymieniony napinacz, nawet rok produkcji jest ten sam co auta :].

I ot taka oto nieciekawa historia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie nawet o tym myślałem później, żeby postarać się o zwrot pieniędzy za wymianę na własny koszt. W tym celu mechanik zachował napinacz i rolki dla mnie oraz przekazał mi fakturę za zakup nowego, ale kolejne nerwy dla kilku złotych - cóż to się po prostu nie chce człowiekowi w to bawić, zwłaszcza że na głowie inne problemy.

W ogóle BMW Auto-Fus, to ciekawe ASO jest - potrzebowałem kupić śrubę mocującą od góry chłodnicę do pasa przedniego (czy jak to się nazywa), bo stara gdzieś mi zginęła. Pan upierał się, że moje auto jest po lifcie i śrubę tą mi dał do modelu poliftowego. Jako że śruba pasuje bez problemów (lekko wystaje od góry) to ją wziąłem. Ale tłumaczę mu jak krowie na miedzy, że auto jest z 2007 przed liftem i jak nie wierzy to zapraszam przed salon i mu pokażę. Jego odpowiedź była, że auto jest po lifcie bo on ma to w komputerze i próbował mi wmówić, że skoro jest kupione z Niemiec to mogli mi je przerobić i oszukać. Zerknąłem na monitor i faktycznie data była 07.11. Pan mie potrafił zrozumieć, że znaczy to 2007 rok listopad. Dla niego był to 2011 rok lipiec. Ogólnie nie polecam tego serwisu, a ja na pewno już z niego więcej nie skorzystam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja niestety mam złe doświadczenia. Samochód wstawiłem do BMW Auto-Fus w Warszawie w marcu.

 

to wszystko tlumaczy :) zenada nie chce mi sie gadac ale reszta nie jest lepsza !

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzisiaj po raz kolejny dzwoniłem do BMW Polska odnośnie akcji wymiany rozrządu. Pan poinformował mnie, że akcja jest tylko na napinacz łańcucha, jednakże jeżeli po oględzinach i badaniach okaże się , że jest coś nie tak to wymieniają poszczególne elementy. Podałem VIN i po czterech godzinach pon oddzwonił i poinformował mnie że akcja nie obejmuje moje auto, napinacz i inne podzespoły nie mają wad i mam dalej spokojnie jeździć Pan powiedział, że lista samochodów objętych akcją jest już zamknięta. Czyli dalej nie wiem co robić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akcja obejmuje silniki N47 z początku produkcji : 2007/2008 :) Widocznie się nie łapiesz

 

No właśnie mój jest z 07. 2008r. i ma 218 tyś. Zastanawiam się czy ma to jakieś znaczenie , ale wcześniej był używany przez niemiecką policję ( nie do akcji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akcja obejmuje silniki N47 z początku produkcji : 2007/2008 :) Widocznie się nie łapiesz

 

No właśnie mój jest z 07. 2008r. i ma 218 tyś. Zastanawiam się czy ma to jakieś znaczenie , ale wcześniej był używany przez niemiecką policję ( nie do akcji).

 

Moje auto 6.2008, 300k przebiegu. W BMW Olszowiec w Poznaniu wymienili mi napinacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.