Skocz do zawartości

e90 rolka, napinacz, koło pasowe, pasek klinowy?


tomek877

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 81
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
Nowe paski zalozone, test swistania bedzie rano, ale teraz pojawilo sie przy odpaleniu ciche "kwikniecie"


Pasek ? mam Continetal (lacznie 2 paski zmienione)

I właśnie przez te "kwiknięcia" na ten dłuższy pasek poleca się oryginał bo ma jakąś dodatkową warstwę na sobie, której zwykły continental nie ma.

Przed założeniem oryginalnego miałem właśnie continental.. I w sumie to nawet nie piszczał zawsze, raz przy uruchomieniu coś pisnęło, raz przy gaszeniu, czasami wcale - ale co jakiś czas coś tam się odzywało i mi o tym przypominało. Po zmianie na oryginał zapomniałem o temacie.

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe paski zalozone, test swistania bedzie rano, ale teraz pojawilo sie przy odpaleniu ciche "kwikniecie"


Pasek ? mam Continetal (lacznie 2 paski zmienione)

I właśnie przez te "kwiknięcia" na ten dłuższy pasek poleca się oryginał bo ma jakąś dodatkową warstwę na sobie, której zwykły continental nie ma.

Przed założeniem oryginalnego miałem właśnie continental.. I w sumie to nawet nie piszczał zawsze, raz przy uruchomieniu coś pisnęło, raz przy gaszeniu, czasami wcale - ale co jakiś czas coś tam się odzywało i mi o tym przypominało. Po zmianie na oryginał zapomniałem o temacie.

Ok jak tylko pasek to OK ( mialem obawy o kolo pasowe, ale na starym oryginalne tego niebylo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Koło pasowe możesz sprawdzić wizualnie chociaż czy guma nie ma już pęknięć. Kiedyś w ogóle nie byłem świadomy tego, że te koła siadają i kiedyś - na szczęście na postoju - po prostu spadły mi paski - tak rozwalone było koło :D

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koło pasowe możesz sprawdzić wizualnie chociaż czy guma nie ma już pęknięć. Kiedyś w ogóle nie byłem świadomy tego, że te koła siadają i kiedyś - na szczęście na postoju - po prostu spadły mi paski - tak rozwalone było koło :D

Wizualnie sprawdzalem i z zewnatrz brak pekniec. Nieskrzypi jak recznie nim ruszam na boki. Mechanik tez ogladal juz. Mam nadzieje ze niema pekniec od srodka a tego nieda sie sprawdzic. Pewnie za rok pojdzie do zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie chciałem zakładać nowego tematu więc pozwoliłem sobie tutaj na doczepkę. Po włączeniu klimatyzacji pojawia się cykliczny dźwięk szurania, stukania. Film poniżej. Po wyłączeniu cisza. Dźwięk słychać na wolnych obrotach. Zacząłem jakoś to diagnozować, zdjąłem paski, obracałem i szarpałem wszystkimi rolkami po kolei. Żadna nie wydaje mi się za podejżaną oprócz niestety koła pasowego. Film z szarpania koła poniżej. Koło pasowe założyłem nowe jakieś 2 miesiące temu, po łakomiłem się na INA bo było za połowę kasy Corteca. Czy to może być tego przyczyna? Może ktoś podsunie pomysł co i jak jeszcze mógłbym sprawdzić? Po wymianie koła było ok. Żadnych niepokojących dźwięków. Pozdrawiam.


https://youtu.be/gnzJk43dB0E


https://youtu.be/UDU4Gp4zOkg


Nikt nie odpowiedział na mój post, ale zostawiam go dla potomnych. Koło wymienione na sprawną używkę i problem stuków nie występuje. INA leci na reklamację. Jednak co oryginał to oryginał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.