Skocz do zawartości

M52 523i wypadanie zapłonu


qwert88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, założylem tutaj konto ponieważ nikt nie jest w stanie z mechaników mi pomoc i zwaracam się o pomoc do Was... opowiem od samego początku..

zaczne od objawów.. jakis miesiac temu stałem na swiatłach, obroty zaczeły falowac silnik prawie przygasał... auto w pełnym zakresie obrotów bylo zamulone i szarpało nim.. wyłaczyłem silnik i właczyłem odrazu i po problemie... był spokój do teraz. od kilku dni dzieje się tak, bardzo często. czasami nawet nie pomaga wyłaczanie silnika.. wczoraj i przed wczoraj jeszcze jedna dziwna rzecz doszła jechałem około 140km/h oczywiscie wtedy silnik chodził poprawnie. wrzuciłem sobie na luz i auto zgasło... zatrzymałem sie odpalilem i było git. tak juz dwa razy mi sie zrobiło.. jest to bmw e39 1999 rok silnik 523i na podwójnym vanosie z gazem. wymienione swiece, cewki, wtryskiwacze, dalej to samo.. jak podlaczali mi do kompa to wyskakiwalo gubienie zapłonow na pierwszym i trzecim cylindrze, kody usterek to PO301 i PO303. i dalej nie wiedza co to może byc... mnie już też zaczyna to drażnic bo nikt nie potrafi kakretnie powiedziec co i jak... mało tego gdy komp byl podlaczony silnik pracowal usuneli bledy i jak reka odjoł.... ale oczywiscie za pare min znowu to samo, wczesniej jak podlaczali mi kompa to pokazywalo ze jedna sonda lambda nic nie pokazuje... poczym usuneli bledy i juz naormalnie pokazywala prawidlowe wartosci... mozecie mi jakos pomoc? dodam ze dzieje sie tak na gazie jak i benzynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze

Z tego co czytałem:

- Kompresja

- lewe powietrze - jak masz DISA to też sprawdź czy działa

- świece, cewki - możesz zamienić miejscami dla pewności, jak dalej na tych samych cylindrach to lecisz dalej

- sondy lambda - pod inpa można sprawdzić

- zapchany układ wydechowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Z tego co czytałem na bimmerfest to wymiana kata i tłumika ewentualnie udrożnienie z syfu co z kata wyleciał, albo wymiana sond najczęściej pomagała w takich przypadkach, a przypadki dość zbierzne, bo co by nie robili to zawsze na tych samych cylindrach im błędy szły.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzuc przeplywke do zmywarki...

 

mi pomoglo..

 

a krokowy do benzyny extrakcyjnej .i wyczysc przepustnice..

 

odma z wezami w jaki stanie ...wymieniaj co 3 wymiane oleju... :nienie:

 

i lewizna jest gdzies tylko hujowo szukali ... na bank :mad2: :mad2:

z mojä bee nie idzie sie nudzic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dzisiaj sprawdziłem u siebie inpa, bo też coś zaczęło telepać.

Z rzeczy które sa poza skalą to lambdaintegrator. Co to może znaczyć?

 

Dodam, że te wartości sa na nagrzanym silniku. I mapa się rozjeżdza, po skasowaniu map działa jak trzeba przez 2 dni i znowu to samo się robi. Tak samo na lpg i benzynie.

 

Zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klemy sa ok, a sluchajcie co myslicie, zeby te bledy skasowac, bo dzis zaczelo znowu nie palic na dwa cylindry, wiec skasowac bledy i całkowicie odlaczyc gaz od kompa i pojezdzic na benzynie i zobaczyc co i jak co o tym myslicie? bo jesli to cos przez gaz sie robi to wtedy bedzie spokoj z tym wypadaniem zaplonu. jest to dobry sposob?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj odlocze aku nanoc i wyjme bezpiecznik od gazu wczesniej skasuje bledy, posmiagam caly dzien na samej benzynie bo bezpiecznika po nocy juz nie wloze od gazu jesli bedzie git wina gazu, jesli dalej to samo to wyczyszcze krokowy i przepustnice i posprawdzam kable od czujnika walu i walka bo lubia popaekac pod izolacja przed kostka :) i dam cynka :) jutro wieczorem :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.