Skocz do zawartości

Bmw e46 320i felgi 18', opony, et


Rekomendowane odpowiedzi

Nic nie zarobisz na uzywanych felgach które ktos gdzies kupi.Po prostu tym razem nie wyszło.Mało istotne.Nadal udzielasz złej informacji-w tym przypadku.Decyzja nalezy do kupujacego, :)

 

Zabijasz logika, sam sugerowalem uzywane.

 

Dobrze, uwazasz, ze 18x8.0 ET20 nie wejdzie. Ja wiem z doswiadczenia, ze to max. ktory mozna zamontowac jeszcze w miare bezproblemowo do E46.

 

Kolego,sprawdzenie nie polega na identyfikacji maila,odpuść to,sprawa jest oczywista, :norty:

 

Dobrze, skoro przeprowadziles juz ta gruntowna weryfikacje i mnie zdemaskowales, to niech tak bedzie :duh:

 

Panowie sprawdziłem zawieszenie S226A taki kod mi wyskoczył.

 

To kazde 18" felgi z E46 czy E9x, beda bezproblemowe (czy z duzym obciazeniem czy bez)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytaj ze zrozumieniem,potwierdziłem iż nie masz żadnego interesu w polecaniu używanych felg,

Nie jest istotne czy na innych forach to Ty czy ktoś z Waszej Firmy.

Istotne by nie wprowadzać człowieka w błąd.Kupi i nagotuje sobie na tym zupy.

Przy tych parametrach kół które sa widoczne na zdjęciach oraz nowych sprężynach i amortyzatorach,przy obciążeniu ok 100kg,jadąc z prędkością 120km po "górkach" ładodnych i rozciągniętych na kilkudziesięciu metrach=zaczyna nieco obcierać.

I tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już się pogubiłem w waszych wypowiedziach i w sumie to nie wiem jak to w końcu wychodzi. Przy 18' szerokość 8' tył i przód nie będzie problemu ale przy 8,5' szerokości na tyle może juz być problem tak? Najgorzej jest dostać sprzeczne info bo przed waszymi wypowiedziami wiedziałem tyle co teraz czyli może tak może nie haha :D
Życie jest zbyt krótkie, żeby umierać w BMW. Nie jeździj szybciej niż twój anioł stróż potrafi latać!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytaj ze zrozumieniem,potwierdziłem iż nie masz żadnego interesu w polecaniu używanych felg,

 

Mamy taki interes, zeby uswiadomic ludziom jak poprawnie dobierac opony i felgi do swoich aut, niekoniecznie nasze. Syzofa praca, ale jest cien szansy, ze cos sie moze zmieni. A to czy sprzedamy jakis nasz produkt przy okazji, nie ma tutaj znaczenia, nie jest to priorytetem.

 

Nie jest istotne czy na innych forach to Ty czy ktoś z Waszej Firmy.

 

Jest istotne, bo najpierw zarzucasz cos, a pozniej sie z tego wycofujesz. Takze powtorze jeszcze raz, aktywnie uczestniczymy tylko na dwoch forach - bmw sport i tutaj. Jezeli ktos z tym samym nickiem pisze na innym forum, to jest to zbieg okolicznosci i te posty pisze ktos inny.

 

Istotne by nie wprowadzać człowieka w błąd.Kupi i nagotuje sobie na tym zupy.

Przy tych parametrach kół które sa widoczne na zdjęciach oraz nowych sprężynach i amortyzatorach,przy obciążeniu ok 100kg,jadąc z prędkością 120km po "górkach" ładodnych i rozciągniętych na kilkudziesięciu metrach=zaczyna nieco obcierać.

I tyle w temacie.

 

Widzisz, strofujesz mnie, uwazasz, ze wprowadzam kogos w blad, a jest jedna rzecz, ktorej nie zauwazylem w Twojej wczesniejszej wypowiedzi i ktora wyjasnia sprawe.

 

Na 17" masz zalozone opony 245/45R17, czyli rozmiar o zbyt duzej srednicy, stad Twoje przekonanie, ze cos bedzie przycieralo. Zakladajac poprawnie dobrany rozmiar opon na felgi z E60, przycierki pojawia sie tylko przy duzym obciazeniu bagaznika.

 

Już się pogubiłem w waszych wypowiedziach i w sumie to nie wiem jak to w końcu wychodzi. Przy 18' szerokość 8' tył i przód nie będzie problemu ale przy 8,5' szerokości na tyle może juz być problem tak? Najgorzej jest dostać sprzeczne info bo przed waszymi wypowiedziami wiedziałem tyle co teraz czyli może tak może nie haha :D

 

Kolega tu wprowadzil balagan. Wiec tak, felga 18x8.0 ET20 wystaje na zewnatrz (liczac od piasty) ok 82mm, felga 18x8.5 ET20 wystaje juz 88mm, czyli dodatkowe 6mm, ktore beda powodowaly problem.

 

Tak jak pisalem wyzej, jezeli chcesz felgi i opony, ktore w kazdej sytuacji pozwalaja na swobodne zaladowanie auta kompletem pasazerow i bagazu, szukaj felg z E46 lub E9x (ewentualnie jeszcze E89) - ale oczywiscie bez M3, wszystkie wzory znajdziesz na http://felgenkatalog.auto-treff.com/

 

:duh: dodaj do średnicy ile trzeba i tyle.Pamiętając o et i fakcie że Ci ma szersze nadkola niż sedan.

 

Dobrze, tylko zmieniajac srednice felg, zmieniasz tez profil opon tak aby zachowac ta sama, laczna srednice kola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felgi 18' szerokość 8' na przód i 9 cali na tył ET35 wchodzą bez problemu, nic nie wystaje na zewnątrz. Muszę tylko jeszcze przymierzyć na oponach o interesujacym mnie rozmiarze. Prawdopodobnie na taki właśnie rozmiar felgi się zdecyduje.
Życie jest zbyt krótkie, żeby umierać w BMW. Nie jeździj szybciej niż twój anioł stróż potrafi latać!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felgi 18' szerokość 8' na przód i 9 cali na tył ET35 wchodzą bez problemu, nic nie wystaje na zewnątrz. Muszę tylko jeszcze przymierzyć na oponach o interesujacym mnie rozmiarze. Prawdopodobnie na taki właśnie rozmiar felgi się zdecyduje.

 

Zaloz opony 225/40R18 i 235/40R18, szerszy tyl, przy tym ET bedzie juz przycieral.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kto tu zrobił zamęt?. Max to ET 31.Przy zawieszeniu 226a 18 obcieraja, chyba że masz profil przypominający kartkę papieru.

I wygląda to fatalnieJak na fotkach przedstawionych przez mojego adwersarza.Tragedia..A chcieliście Koledzy zakładać ET 20.Teoria nie zawsze się sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kto tu zrobił zamęt?. Max to ET 31.Przy zawieszeniu 226a 18 obcieraja, chyba że masz profil przypominający kartkę papieru.

I wygląda to fatalnieJak na fotkach przedstawionych przez mojego adwersarza.Tragedia..A chcieliście Koledzy zakładać ET 20.Teoria nie zawsze się sprawdza.

 

Nie jestem Twoim adwerszarzem, to Ty wprowadzasz jakies personalne uprzedzenia i probujesz przeksztalcic normalna dyskusje w konflikt.

 

Z punktu widzenia auta, ET35 to co innego przy feldze 9.0", a co innego przy 8.0".

 

Fatalnie to wyglada auto, na kolach o wiekszej/mniejszej srednicy niz byc powinny, ale kazdy ma swoj gust.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko pytanie do 18' dedykowane są opony 225/40 przód a na tył 255/35 jest jakaś rozsądna alternatywa dla tylnich opon? 255 trochę szerokie i zastanawiam się co z tym zrobić. Jakbym założył takie same felgi o szerokości 8' przód i tył to będzie mniejsza stabilność podczas jazdy albo inne skutki uboczne? W przypadku 9' szerokości zapewne opona będzie za wąska czy się mylę?
Życie jest zbyt krótkie, żeby umierać w BMW. Nie jeździj szybciej niż twój anioł stróż potrafi latać!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko pytanie do 18' dedykowane są opony 225/40 przód a na tył 255/35 jest jakaś rozsądna alternatywa dla tylnich opon? 255 trochę szerokie i zastanawiam się co z tym zrobić.

 

Tak jak pisalem Ci wyzej, z 9.0" ET35 255/35R18 bedzie przycieralo, alternatywa jest 235/40R18.

 

Jakbym założył takie same felgi o szerokości 8' przód i tył to będzie mniejsza stabilność podczas jazdy albo inne skutki uboczne?

 

Auto bedzie bardziej nadsterowne niz na komplecie mieszanym.

 

W przypadku 9' szerokości zapewne opona będzie za wąska czy się mylę?

 

225/40R18 na 9.0" bedzie juz troche naciagnieta, latwo uszkodzic taka opone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.