Skocz do zawartości

Bmw e46 320i felgi 18', opony, et


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Szykuję się na zakup felg 18' do mojej E46 320i 170km. Moje pytania skierowane są głównie do użytkowników takiego rozmiaru felg oraz osób które się po prostu na tym znają :)

Chciałbym kupić felgi o szerokości 8'' przód i 9'' tył, albo komlet przód i tył po 8''. Który zestaw waszym zdaniem jest bezpieczniejszy i ogólnie bardziej zalecany do tego typu auta?

Głębokość osadzenia ET 35 będzie odpowiednia? Nie chcę mieć żadnych problemów z obcieraniem itp. Wolę kupić węższe felgi ale mieć pewnośc że będzie spokój.

Kolejna sprawa to opony na naklejce zalecane do mojego auta na 18' są na przód 225/40 a na tył 255/35. Czy na tył musi być taka szeroka opona? Zakładając że kupiłbym felgi o szerokości 8'' mógłbym założyć przód i tył 225/40?

Przed zmianą na zimówki miałem felgi 17'' M-pakiet z przodu 225/40 a z tyłu 245/35 aczkolwiek nie jestem pewny bo nie mam ich teraz pod ręką żeby sprawdzić. Nie ukrywam że na trasie którą jeżdżę w koleinach czułem się jak na statku :)

Ostatnia sprawa miał ktoś doczynienia ze sprzedawcą felg alucenter na allegro albo z ich sklepu?

 

Dziękuję z góry za wszelkie odpowiedzi i pomoc w moim temacie.

Pozdrawiam.

Życie jest zbyt krótkie, żeby umierać w BMW. Nie jeździj szybciej niż twój anioł stróż potrafi latać!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym kupić felgi o szerokości 8'' przód i 9'' tył, albo komlet przód i tył po 8''. Który zestaw waszym zdaniem jest bezpieczniejszy i ogólnie bardziej zalecany do tego typu auta?

 

Tylnonapedowe auto z mieszanymi kolami jest stabilniejsze, pozwala na szybsze przejechanie zakretow.

 

Głębokość osadzenia ET 35 będzie odpowiednia? Nie chcę mieć żadnych problemów z obcieraniem itp. Wolę kupić węższe felgi ale mieć pewnośc że będzie spokój.

 

9.0" ET35 w sedanie pozwoli na zalozenie tylko opony 235/40R18, inaczej trzeba bedzie kombinowac z mocowaniem zderzaka i rolowaniem rantow tylnych blotnikow.

 

Kolejna sprawa to opony na naklejce zalecane do mojego auta na 18' są na przód 225/40 a na tył 255/35. Czy na tył musi być taka szeroka opona?

 

Szersza tylna opona i felga pozytywnie wplyna na prowadzenie na normalnej, prostej drodze.

 

Zakładając że kupiłbym felgi o szerokości 8'' mógłbym założyć przód i tył 225/40?

 

Mozesz. Zastanow sie tylko czy warto, chcesz 18" takze dla wygladu, a cztery 18x8.0 z oponami 225/40R18 nie beda w tym aucie wygladac.

 

Przed zmianą na zimówki miałem felgi 17'' M-pakiet z przodu 225/40 a z tyłu 245/35 aczkolwiek nie jestem pewny bo nie mam ich teraz pod ręką żeby sprawdzić.

 

Na 17" miales na pewno 225/45R17 i 245/40R17, to fabryczne rozmiary.

 

Nie ukrywam że na trasie którą jeżdżę w koleinach czułem się jak na statku :)

 

Sprawdz zawieszenie, bo to jest najczestsza przyczyna plywania w koleinach, a nie same kola.

 

Ostatnia sprawa miał ktoś doczynienia ze sprzedawcą felg alucenter na allegro albo z ich sklepu?

 

Rozumiem, ze negatywy na allegro nie sa Ci straszne, wazne, ze maja tanio produkt "felgopodobny" :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszelkie informacje z twojej strony.

 

Zdaję sobie sprawę z tego że szersze felgi wyglądają lepiej, aczkolwiek martwiły mnie te koleiny.

Czyli 235/40 R18 na tył? Przy nich nie ma takiej możliwości żeby coś obcierało? 225/40 przód na 8'' tył 235/40 na 9''.

To zawieszenie muszę rzezywiście sprawdzić czy jest wszystko ok. Teraz do marca wszystko sobie ładnie obczaję.

Jeśli chodzi o tego sprzedawcę. Gość ma 13.4tys komentarzy z tego 30 negatywnych 50 neutralnych. Ciężko jest rzeczywiście stwierdzić jak to z nim jest. Kolega ma od niego felgi ale malutki rozmiar bodajże 14'' i jest zadowolony. Tylko wiem że nie można porównywać 14 z 18 :) Myślałem że ktoś może już brał od niego z forum i może się wypowiedzieć.

 

Jakiego sprzedawcę, producenta polecacie? Tylko nie piszcie proszę o rzeczach oczywistych typu BBS itp. Po prostu nie chcę wydawać tyle na felgi. Proszę również oszczędzić sobie zbędnych komentarzy typu jak Cię nie stać to nie kupuj wcale ;p

Japan racing ma ktoś jakieś zdanie o tych felgach?

Życie jest zbyt krótkie, żeby umierać w BMW. Nie jeździj szybciej niż twój anioł stróż potrafi latać!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alucenter to najniższa pólka jakościowa jak jest na all. 14" to jeszcze można założyć z dużym balonem to polatasz ale na 18" założysz niski profil opony a wtedy liczy sie felga. Jeśli kupisz najtańsza przy problemie z jedna felga to jej nie wymienisz ani nie dokupisz bo to China staff z puszek po coli :D

 

Jesli jednak już sie na nie zdecydujesz to daj znac na priv załatwie Tobie kazdy ich model z mega rabatem ;-)

DRIVEN TO PERFECTION
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszelkie informacje z twojej strony.

 

Zdaję sobie sprawę z tego że szersze felgi wyglądają lepiej, aczkolwiek martwiły mnie te koleiny.

Czyli 235/40 R18 na tył? Przy nich nie ma takiej możliwości żeby coś obcierało? 225/40 przód na 8'' tył 235/40 na 9''.

 

Zalezy od ET felg.

 

Jeśli chodzi o tego sprzedawcę. Gość ma 13.4tys komentarzy z tego 30 negatywnych 50 neutralnych. Ciężko jest rzeczywiście stwierdzić jak to z nim jest. Kolega ma od niego felgi ale malutki rozmiar bodajże 14'' i jest zadowolony. Tylko wiem że nie można porównywać 14 z 18 :) Myślałem że ktoś może już brał od niego z forum i może się wypowiedzieć.

 

Zwroce Ci uwage na kilka rzeczy, dlaczego pytasz o rade na forum, a nie sprzedawce? Czyzbys jednak watpil w jego fachowosc? Skoro sprzedaje to co sprzedaje to powinien potrafic Ci dobrze doradzic, wytlumaczyc watpliwosci, na poziomie takim jak ja lub lepszym. Czy ja moze jakos zle rozumuje wymagajac takich rzeczy?

 

Druga sprawa, ogrom komentarzy jest wystawiona po otrzymaniu towaru. Ciekaw jestem czy wszystko wygladaloby tak wesolo, gdy komentarze ludzie wystawiali np. po roku uzytkowania. Ale to Twoje pieniadze, chcesz cos co przypomina felge, tam to kupisz.

 

To jak smieciowe sa to produkty, potwierdza tylko komentarz kolegi AyrtonSennaPL, ktory na juz tani produkt, moze Ci jeszcze zalatwic mega rabat :mrgreen: I zaraz sie okaze, ze kupisz felgi, ktore beda tansze, niz aluminium, z ktorego powinny zostac wyprodukowane :mad2:

 

Jakiego sprzedawcę, producenta polecacie? Tylko nie piszcie proszę o rzeczach oczywistych typu BBS itp. Po prostu nie chcę wydawać tyle na felgi. Proszę również oszczędzić sobie zbędnych komentarzy typu jak Cię nie stać to nie kupuj wcale ;p

Japan racing ma ktoś jakieś zdanie o tych felgach?

 

Polece Ci felgi.pl, to najwiekszy i w tej chwili najbardziej fachowy sklep internetowy w Polsce. Masz szeroki przekroj ofert roznych producentow o zweryfikowanej przez nich jakosci. Jezeli jednak nadal felgi stamtad beda przekraczaly Twoj budzet, to mam dla Ciebie inna rade, zamiast kupowac nowe byle co, kup poprostu oryginalne felgi uzywane w dobrym stanie, do E46 jest masa fajnych 18" czy to z E46 czy E9x.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alucenter to najniższa pólka jakościowa jak jest na all. 14" to jeszcze można założyć z dużym balonem to polatasz ale na 18" założysz niski profil opony a wtedy liczy sie felga. Jeśli kupisz najtańsza przy problemie z jedna felga to jej nie wymienisz ani nie dokupisz bo to China staff z puszek po coli :D

 

Dziękuję za informację. W takim razie poszukam czegoś innego.

 

Zwroce Ci uwage na kilka rzeczy, dlaczego pytasz o rade na forum, a nie sprzedawce

 

Ponieważ tak jak napisałeś komentarze mogą być czasem nie adekwatne, bo po jakimś czasie moze wyjść lipa. Druga sprawa wolę jednak dostać informację od ewentualnych użytkowników, ludzie na allegro czesto mówią dużo i niekoniecznie prawdę, żeby tylko sprzedać.

 

Przejrzałem tą stronę felgi.pl i w sumie może coś by się trafiło ale już trochę drogo niestety to wychodzi musiałbym to przeanalizować. Felga to nie wszystko trzeba kupić jeszcze jakieś opony :)

 

Jest może ktoś kto ma jakąś opinie o felgach Japan racing, albo felgach Cades Wheels?

Życie jest zbyt krótkie, żeby umierać w BMW. Nie jeździj szybciej niż twój anioł stróż potrafi latać!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ tak jak napisałeś komentarze mogą być czasem nie adekwatne, bo po jakimś czasie moze wyjść lipa.

 

Pisales, ze negatywow jest malo, dlatego zwrocilem uwage z czego moze to wynikac.

 

Druga sprawa wolę jednak dostać informację od ewentualnych użytkowników, ludzie na allegro czesto mówią dużo i niekoniecznie prawdę, żeby tylko sprzedać.

 

Nadal Cie nie rozumiem, skoro mam wrazenie, ze ktos wciska mi kit, to unikam takiego sprzedawcy, Ty chyba podchodzisz inaczej - oszukuje, ale trudno, ma tanio, wiec kupie.

 

Przejrzałem tą stronę felgi.pl i w sumie może coś by się trafiło ale już trochę drogo niestety to wychodzi musiałbym to przeanalizować. Felga to nie wszystko trzeba kupić jeszcze jakieś opony :)

 

Tak jak Ci pisalem, skoro tam nie ma nowych w Twoim budzecie to moze warto pomyslec nad czyms uzywanym w dobrym stanie. Kupiles uzywane E46, a nie nowego Dongfenga czy Great Walla, dlaczego?

 

Jest może ktoś kto ma jakąś opinie o felgach Japan racing, albo felgach Cades Wheels?

 

Cadesy to tanie, wrecz smieciowe felgi w UK. Anglicy lubuja sie w tanich, produktach niskiej jakosci, nie tylko jezeli chodzi o felgi. Zreszta, zdjecia powiedza Ci wiecej

 

http://www.vwt4forum.co.uk/showthread.php?t=342629

 

JR masz taka przewage, ze to polska firma, wiec w razie czego duzo latwiej bedzie Ci je reklamowac, ale maja chyba dosyc ubogi wybor felg do E46.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vermilion@ Dzięki za twoją opinię, jeśli chodzi o moje pytania dotyczące sprzedawcy alucenter to są już nieaktualne ;p Wcześcniej napisałem że rezygnuje z tego pomysłu, więc po co dalej próbujesz oceniać moją prośbę o opinie? :)

 

Z używanymi jest ten problem że ciężko trafić gdzieś na allegro takie modele które rzeczywiście podobałyby mi się :( aczkolwiek przejrzę jeszcze może coś się trafi, zobaczymy.

JR właśnie nie mają tego modelu który mi się podoba z pasującym rozstawem, więc trzebaby kombinować z dystansami, może to nie jest głupi pomysł.

Życie jest zbyt krótkie, żeby umierać w BMW. Nie jeździj szybciej niż twój anioł stróż potrafi latać!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanko.

 

Znalazłem oryginalne felgi 18' które mi się podobają. Przód 8' szerokości tył 8.5'. Et wynosi 20ET. Felgi wejdą bez problemu czy może coś gdzieś obcierać?

Życie jest zbyt krótkie, żeby umierać w BMW. Nie jeździj szybciej niż twój anioł stróż potrafi latać!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vermilion@ Dzięki za twoją opinię, jeśli chodzi o moje pytania dotyczące sprzedawcy alucenter to są już nieaktualne ;p Wcześcniej napisałem że rezygnuje z tego pomysłu, więc po co dalej próbujesz oceniać moją prośbę o opinie? :)

 

Ciekawi mnie poprostu tok myslenia, gdy ktos na allegro nie jest fachowy, albo chce oszukac, a i tak zastanawiasz sie nad zakupem u niego, ale ok.

 

Z używanymi jest ten problem że ciężko trafić gdzieś na allegro takie modele które rzeczywiście podobałyby mi się :( aczkolwiek przejrzę jeszcze może coś się trafi, zobaczymy.

 

Szukaj na forach, bez problemu da rade kupic cos w dobrym stanie.

 

JR właśnie nie mają tego modelu który mi się podoba z pasującym rozstawem, więc trzebaby kombinować z dystansami, może to nie jest głupi pomysł.

 

Z dystansami zmieniajacymi rozstaw sa dwa problemy:

- sa grube, 20-25mm, wiec felgi musza miec wysokie ET (przynajmniej 40-45 przy 8.0")

- waza sporo, a to wplynie, i na osiagi, i na prace zawieszenia.

 

Panowie mam pytanko.

 

Znalazłem oryginalne felgi 18' które mi się podobają. Przód 8' szerokości tył 8.5'. Et wynosi 20ET. Felgi wejdą bez problemu czy może coś gdzieś obcierać?

 

Dziwne troche parametry maja te felgi, z jakiego modelu mialyby pochodzic?

 

18x8.5 ET20 z tylu bedzie wystawalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pasują,max.co możesz założyć to przy ośmiocalowej feldze [tył] to ET34 przy oponie 245-45-17.Oczywiście szersza felga i niższy profil nieco zmienia sytuację.Pozostaje jeszcze pytanie o jakim zawieszeniu mówimy.

 

http://i.epvpimg.com/H85eg.jpg

 

to ośmiocalowa siedemnastka z oponą 245-45.ET-34.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi dokładnie rzecz biorąc o style 135.

Znalazłem na tej stronie http://felgenkatalog.auto-treff.com/ że pochodzą od e60.

 

Ok, zwroc tylko uwage, ze do E60 byly przeznaczone 4 felgi 18x8.0 ET20 (lub ET43 jezeli jest to xdrive), 18x8.5 to rozmiar tego samego wzoru przeznaczony na tyl, ale z E46 i E85.

 

Kompletowanie przodow z E60 i tylow z E46/E85 nie ma sensu, znow z dwoch powodow:

- kola na osi przedniej beda wtedy rozstawione szerzej niz na osi tylnej

- te felgi, pomimo wzoru, roznia sie dosyc mocno wizualnie - te z niskim ET z E60 sa wklesle, te z wysokim zupelnie plaskie.

 

4 felgi 18x8.0 ET20 mozesz zalozyc do E46 sedan (z oponami 225/40R18), ale beda juz wysuniete na tyle, ze kola beda na rowni z gorna krawedzia blotnikow. Z tylu moga zdarzac sie przycierki przy wiekszym obciazeniu/nierownosciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o takim zestawie 18", 2x8J ET 50 oraz 18", 2x8,5J. ET 47.?

 

Podejrzewam że auto np z tego linku https://www.facebook.com/media/set/?set=a.923756620968340.1073741900.693454827331855&type=1 ma właśnie taki sam zestaw prawda?

Życie jest zbyt krótkie, żeby umierać w BMW. Nie jeździj szybciej niż twój anioł stróż potrafi latać!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ET20 mozesz zalozyc do E46 sedan (z oponami 225/40R18), ale beda juz wysuniete na tyle, ze kola beda na rowni z gorna krawedzia blotnikow. Z tylu moga zdarzac sie przycierki przy wiekszym obciazeniu/nierownosciach.

 

z górną krawędzią błotników jest równe juz ET34.ET 20 kompletnie nie pasuje.Jeśli ma zawieszenie 226a to osiemnastocalowa felga o szerokosci 8 cali bedzie obcierać nawet bez pasażerów z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o takim zestawie 18", 2x8J ET 50 oraz 18", 2x8,5J. ET 47.?

 

To komplet z E46, wiec pasuje bez zadnych problemow.

 

Na zdjeciach masz wlasnie tak komplet, tyle, ze auto jest obnizone, a do kol dolozono dystanse.

 

ET20 mozesz zalozyc do E46 sedan (z oponami 225/40R18), ale beda juz wysuniete na tyle, ze kola beda na rowni z gorna krawedzia blotnikow. Z tylu moga zdarzac sie przycierki przy wiekszym obciazeniu/nierownosciach.

 

z górną krawędzią błotników jest równe juz ET34.ET 20 kompletnie nie pasuje.Jeśli ma zawieszenie 226a to osiemnastocalowa felga o szerokosci 8 cali bedzie obcierać nawet bez pasażerów z tyłu.

 

Nie, przyloz cokolwiek plaskiego do gornej krawedzi blotnika, zobaczysz ile jest jeszcze miescja.

 

Felgi z E60 pasuja tak

 

http://i.imgur.com/bvwP7xJ.jpg

http://i.imgur.com/MwtVRbA.jpg

http://i.imgur.com/vDm1bEt.jpg

 

to jest komplet 18x8.0 ET20 i 18x9.0 ET32 z E60

 

sedan ma wezsze tylne nadkola niz coupe, ale w tym przypadku nie ma to tak duzego znaczenia - ogranicza szerokosc opon do 225/40R18. Wiec dopoki w bagazniku nie wozisz workow cementu, taki komplet felg i opon jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nie mój problem, :D .Ostatni raz zapytam : o jakim zawieszeniu mówimy ?.Zdjecie dodałem i nie wymaga dodatkowych komentarzy.Vermilionn-działasz na wszystkich mozliwych forach-bierz jednak poprawkę na niuanse marki.

 

http://i.epvpimg.com/wCdZb.jpg

 

tu masz drugą fotke z tymi samymi parametrami co podane wyżej.Jak chcesz zmiescic osiemnastocalową?.

Chłopie-zapytaj pierw jakie Klient ma zawieszenie,proste jak budowa cepa.226 jest 20 mm niższe i to co wciskasz nie wejdzie.

Jesli ma standard to bedzie obcierac.Tyle z mojej strony, :mrgreen: :duh:

Edytowane przez mopsisko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vermilionn-działasz na wszystkich mozliwych forach-bierz jednak poprawkę na niuanse marki.

 

Tylko tu i na sporcie, niuanse marki znam dosyc dobrze. Z E46 doswiadczenie tez jest spore.

 

Dopoki auto nie jest obnizone bardziej niz 226A, to z 18x8.0 ET20 z 225/40R18 na obu osiach w sedanie, nie ma problemu. Dalej problemem jest mocowanie tylnego zderzaka i wewnetrzny rant tylnego blotnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie powiedzcie mi może czy mogę gdzieś rozkodować VIN tak żeby sprawdzić jakie to jest zawieszenie? Wiem że jest obniżone zawieszenie ale nie jakoś drastycznie, gdzie mogę to sprawdzić?

 

Druga sprawa w jaki sposób dodajecie zdjęcia? :)

Edytowane przez Baczek1990zg
Życie jest zbyt krótkie, żeby umierać w BMW. Nie jeździj szybciej niż twój anioł stróż potrafi latać!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vermilionn-działasz na wszystkich mozliwych forach-bierz jednak poprawkę na niuanse marki.

 

Tylko tu i na sporcie,

 

mało mnie to interesuje-a forum Saab-a to co?,babcia Zosia?.Chcesz kilka innych to podam.

 

Ktos inny z tym samym nickiem. Tak jak napisalem wyzej, udzielam sie tylko tu i na sporcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletny przypadek..Ten sam nick,także odpowiedzi tylko w sprawach felg. .Kolego kazdy stara się zarobic lecz nie traktuj nas jak idiotów.Pomijam sprawe czy jestes tu czy tam...to mało istotne,choc IP jestem w stanie sprawdzić.

Nie wciskaj komuś bzdur,bowiem Kolega który założył ten temat kupi co radzisz i wyląduje w czarnej d........ :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletny przypadek..Ten sam nick,także odpowiedzi tylko w sprawach felg. .Kolego kazdy stara się zarobic lecz nie traktuj nas jak idiotów.Pomijam sprawe czy jestes tu czy tam...to mało istotne,choc IP jestem w stanie sprawdzić.

 

Sprawdz IP, nie mam nic do ukrycia. Napisz do admina na obu forach, niech Ci napisze, z jakiego maila jest rejestracja :roll:

 

Ciekawe jak mam zarobic na komplecie uzywanych felg, ktore proponuje koledze kupic :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zarobisz na uzywanych felgach które ktos gdzies kupi.Po prostu tym razem nie wyszło.Mało istotne.Nadal udzielasz złej informacji-w tym przypadku.Decyzja nalezy do kupujacego, :)

 

Kolego,sprawdzenie nie polega na identyfikacji maila,odpuść to,sprawa jest oczywista, :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.