Skocz do zawartości

E46 320d zła praca silnika na biegu jałowym


Lukas198925

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 78
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze

U siebie nie wymieniałem jeszcze, ale ogólnie większość wkłada takie jak z fabryki Corteco

http://czescidobmw.pl/320d-z-silnikiem-M47N/Kolo-pasowe-Corteco/Freudenberg,2515.html

Cena 553 zł ze sklepu, który też wszyscy polecają. Ja też zresztą polecam ten sklep. Szybko, sprawnie i tanio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Raczej drogo, jeden z forumowiczów zakładał do siebie, z tym, że do przedlifta i z tego co pamiętam dał ok 300. Czyli jednak to koło rozpadło się?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro wybieram się na diagnostyke mojej 46, poki co wymieniony został sterownik świec BERU - 230pln, oraz koło pasowe INA wraz z rolką prowadzaca 570pln, auto pracuje cicho,nawet przy gaszeniu nim nie telepie ale dalej nie rowno pracuje, a drgania przechodzą na karoserie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dokładnie, kupisz za ok 200-250,- za sztukę i będzie hulać :cool2: szukaj po numerze ze swoich, były takie same w m57n, musisz tylko rozróżniać euro3 i euro4.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A wtryski są teraz ok? Bo nie mam przekonania do regeneracji.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Sam wkładałeś te wtryski, czy mechanior? Po regeneracji wpisane są nowe kody IMA? Większość mechaniorów na to leje, a po przypisaniu odpowiednich kodów z wtrysków do cylindrów w korekcjach jest spora różnica. Jak ostatnio wymieniałem uszczelkę pod pokrywą zaworów, to mechanik pozamieniał wtryski miejscami, oczywiście nie zdradzając mi tej tajemnicy. Według niego nie ma to znaczenie. Po podłączeniu kompa, korekcje rozjechane dużo gorsze niż były, pomyślałem że coś spierniczył. Ale coś mnie tknęło i sprawdziłem kody IMA. Po wpisaniu odpowiednich wszystko wróciło do normy z korekcjami.

Czemu je regenerowaleś lały, czy co się z nimi działo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Oj to z tego co czytałem tu na forum, to żeby dobrze ci pokazywało te korekty to musisz zrobic update softu silnika. W pierwszych m47n inpa nie pokazywala korekt dobrze tylko na jednym wtrysku kosmos a na reszcie 0. Moim zdaniem nie potrzebnie regenerowałeś wtryski. Zawsze jest tak ze po dodaniu wszystkich korekt z wtryskow musi wyjsc 0. Jak jeden ma 2 to ktorys ma -2. A u ciebie jest klops bo jest 15 po zsumowaniu.

Nadal masz problem bo wtryski były dobre.

A i z tego co tu czytałem to po regeneracji każdy wtrysk powinien mieć nadany nowy kod IMA, który powinieneś dostać z karteczką pokazująca testy twoich wtrysków po regeneracji. Poczytaj o tych kodach IMA, z tego co pamietam to ładnie o tym pisał Roger-Nysa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Chyba innego silnika szukasz, a nie nowego:)

A byłeś w Koszalinie, na Jaśminowej, bo z tego co pamiętam to szukałeś mechanika koło Białogardu. Do Koszalina to już rzut beretem. Warsztat Michała, zajmuje się tylko BMW. Minus to długie terminy, ale zna się na BMW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.