Skocz do zawartości

[e39] nowe głosniki czy pozostać przy seryjnych?


Gany259

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W moim e39 z racji uszkodzonej anteny, oryginalnego zwykłego radia i oryginalnych 8 głośników nawet nie włączam radia.

Mam już radio JVC, wzmacniacz x plode, ramkę z przejściówkami pod nowe radio, tubę basową clariona i właśnie doszły dystanse pod głośniki 16mm...tylko teraz zastanawiam się czy jest sens wymieniać oryginalne 13"(chyba nokii) na jakieś inne niedrogie(do 300zł) ?

z przodu chciałem w drzwiach zamontować np ten zestaw

http://allegro.pl/glosniki-hertz-dsk-165-3-dystanse-mdf-lub-maty-i4915294651.html

Oczywiście postaram się to wszystko puścić na lepszych markowych kablach.

Bardzo zależy mi na czystości dzwięku, efekcie przestrzennym niż na typowym dudnieniu.

Napewno w przyszłości tez bede chciał tą tubę clarona która zajmuje pol bagaznika przerobić na coś innego(często jeżdze za granice i przestrzen to priorytet) tzn jeden głośnik niskotonowy zabudować w bagazniku w miejscu zmieniarki(której nie mam, jest tam pusta wnęka) a ewentualnie drugi w podłokietniku tylniej kanapy.

Dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam/wesołych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie głośników to jeżeli chcesz uzyskać czyste i ładne brzmienie to radzę wymienić te oryginalne nokie na coś lepszego... one dają rade przy seryjnym radiu ja w swojej e39 zmieniłem radio na clariona i nie obyło się bez wymiany głośników żeby efekt był zadowalający... z tym że ja zamontowałem w fabryczne miejsca głośniki marki hertz modelu nie pamietam ale się zmieścily... dużo lepsze brzmienie i czystość głosu być może te moje nokie były już bardzo słabe...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja mam seryjne głośniki przy nieseryjnym radiu < sony jakies z tych lepszych>

Dźwięk jest bardzo czysty i mocny.

 

Seryjne głośniki nie są złe.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Potwierdzam kolegę wyżej .

Nie wiem dlaczego tak wiele osób narzeka na seryjne audio .

Jak dla mnie te audio to jedno z lepszych jakie miałem w autach i głośność też jest wystarczająca .

No chyba ,że ktoś lubi zagłuszać muzę pod remizą :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie te głośniki u siebie zamontowane i już wymyślam na co zmienić.Bardzo ostro grają,agresywnie.Malo komu sie to podobaNa papierze parametry wygladają pięknie(moc,zakres częstotliwości).Miałem podpięte oryginalne głośniki+tweetery phonocar+zwrotnice Morell na wzmacniaczu i grało to bardzo dobrze i czysto z tym że troche za cicho i dlatego zmieniałem ten zestaw ale zrobiłem BŁĄD! Jeżeli masz już tubę to szukaj zestawu odseparowanego Morella np.Bo jeżeli bedziesz chciał przerabiać na 16cm to musisz wygłuszac drzwi,dorabiać panel kompletny bo wsadzenie w ogryginalne panele 16stek to strata czasu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturo, jak nie wiesz dlaczego tyle ludzi narzeka na audio w e39 to przyjedź do mnie i posłuchaj a potem posłuchaj podstawowego audio np. w szmelcwagenie. Było o tym napisane setki postów i nie wiem czy jest sens zaczynać od nowa. Dźwięk jest płytki i dopiero rozbudowane seryjne audio jakoś tam gra, być może akurat ty masz takie więc stąd twoje zdziwienie. Oczywiście głównym winowajcą jest radio i brak przyzwoitego basu nawet w alpine cd53. Specjalnie dokładałem to radio ale niewiele to dało. W pasku miałem fabryczne radio alpine na kasety z 98r. i 4 głośniki i grało to lepiej niż tu no ale jakoś przywykłem, i tak już tyle nie jeżdżę sam więc sobie odpuściłem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

e39 jest trudne w nagłośnieniu.

Seria głośnik może zostać pod warunkiem że coś je odciąży z niskich tonów, czyli skrzynka + wzmak, a do tego jakieś sensowne radyjko.

W zasadzie wszystko z podstawowych radyjek seryjnych można o kant dupy rozbić, nie gra to i tyle.

Ja wiem że Hi-Fi i DSP są zadowalające, ale np mój standard jest tak słaby że się słuchać nie chce, a że mam diesla to żadne mruczenie V8 mi nie towarzyszy, także nie posłucham :mrgreen:

Głośniki nokii są ok, bez niskich tonów naprawdę fajnie grają, jak nie jesteś audiofilem to wystarczy spokojnie.

Jedynie wysokie tony można poprawić.

Jeśli koniecznie chcemy poprawić całe audio, to z głośników to najlepiej zostać na 13, jest najmniej dłubania w drzwiach i boczkach, dużo rzeźby odpada, no chyba że dużo wymagamy, to wtedy 16 + porządne wygłuszenie drzwi + odpowiedni wzmacniacz do tego, okablowanie, etc.

Sub do tego jest w zasadzie obowiązkowy, na allegro można kupić paczki do kombi które idealnie wchodzą nad akumulator (opcja dla tych co chcą mieć cały bagażnik dla siebie).

Do sedana szedł bym w zabudowę tylnej półki lub w przypadku braku składanej kanapy pchał bym coś za podłokietnik.

Co do samych głosników, Hertz DSK gra tak jakoś sucho, już bym wolał iść w ESK, ale trzeba wiedzieć że w w niższej kasie można szukać coś lepszego, np Helix Dark Blue, polecam, fajne i przyjemnie brzmiące głośniki, warte tej kasy.

Liwóś, Morele są dobre, kolega ma w peżocie, fajnie to gra, ciekaw jestem jak to będzie w e39 robić. Tyle że np helix bez wzmacniacza na samym radiu daje radę, to morel już na samym radyjku nie rozwijał skrzydeł, trzeba mu było ładować wzmaka, wtedy dopiero pokazywał co potrafi :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

No to fakt , że trzeba dołożyć czystego basu.

Ja włożyłem małego suba nad akumulator na głośniku intertechnik i filtrem zdjąłem niskie tony z pozostałych głośników.

Ale co do tonów wysokich to soprany dosłownie potrafią wyciskać łzy z oczu. Nie sa złe tylko trzeba je zasilać czymś co te soprany emituje.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Arturo, jak nie wiesz dlaczego tyle ludzi narzeka na audio w e39 to przyjedź do mnie i posłuchaj a potem posłuchaj podstawowego audio np. w szmelcwagenie. Było o tym napisane setki postów i nie wiem czy jest sens zaczynać od nowa. Dźwięk jest płytki i dopiero rozbudowane seryjne audio jakoś tam gra, być może akurat ty masz takie więc stąd twoje zdziwienie. Oczywiście głównym winowajcą jest radio i brak przyzwoitego basu nawet w alpine cd53. Specjalnie dokładałem to radio ale niewiele to dało. W pasku miałem fabryczne radio alpine na kasety z 98r. i 4 głośniki i grało to lepiej niż tu no ale jakoś przywykłem, i tak już tyle nie jeżdżę sam więc sobie odpuściłem.

Obecnie mam Touarega ,passata i audi A4 z systemem bose i w żadnym z tych aut nie widzę jakiejś przepaści w jakości grania .

Słucham w nich zazwyczaj radia i jak jadę w dłuższą trasę jakieś płyty i jak pisałem dla mnie to w zupełności wystarczy .

Lecz może jest tak jak piszesz ,że mam bardziej rozbudowane audio bo mam auto z końcówki produkcji .

Różnica w tych markach i ich audio zaczyna się przy większych głośnościach (przeważa oczywiście bose :cool2: ) lecz ja już nie mam 20 lat żeby tak słuchać.

Z audio jest tak z mocą silnika ,jeden kupi 2.0d i mu wystarczy a drugi kupi 3.0d i będzie modził bo mu za słabo to odzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie ciągle czekam na ramkę z przejściówkami pod nowe radio. Wiem że szpetnie to wygląda wiec kupilem troche lepsza z kieszenią. Z założenia chcialem zamontować z przodu większe 16" więc kupiłem dystanse ale narazie sie wstrzymam i zobacze jak to gra na oryginale. Mam tez tube basowa clariona ale zajmuje mi pol bagaznika-ten pomysł odpada kompletnie.

myślę więc o czymś takim

http://bmwtips.com/tipsntricks/DSP%20analyzed___files/MVC-006F.jpg

 

albo

http://i10.photobucket.com/albums/a139/PENER/e39PENER071.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wyzej, jak zdejmiesz low bass z glosnikow w aucie to graja swietnie, a do tego dobre radio z dobrym podbiciem sopranów i DSO i dzwiek jest mega czysty, dokladamy do bagaznika wzmacniacz i glosnik jesli zalezy nam na czystosci miekiego basu to w skrzyni cisnieniowej i gra pieknie,
-->> masz problem z bmką, potrzebujesz diagnostyki, podpięcia pod kompa? napisz a pomogę[/b
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A co powiecie o wytłumianiu?

 

Zależy czego oczekujesz od auta ;)

Jak chcesz iść w większy głośnik, zasilany wzmakiem to warto pomyśleć nad wytłumieniem drzwi, i pomodzeniem z ori skrzynką głośnika, w której każdy mocniejszy głośnik będzie się dusił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Czytałem, że w sedanie przy subie w bagażniku blacha klapy lata i psuje brzmienie, możesz podkleić od środka - na forach dynamat polecają. Jak będziesz modził z drzwiami - podobnie, podkleić trzeba blachę zewnętrzną od środka, chociaż przy takim nagłośnieniu z bagażnika nie wiem czy jest sens bawić się w 16cm w drzwi, za to wygłuszyć i tak zawsze warto.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok więc wszystko podłączyłem i gra pięknie, nawet pokusze sie aby zajac pol bagaznika na rzecz tego dzwieku. Auto odzyskało swój głos i oryginalne głośniki naprawde dobrze grają. To prawda ze wygłuszenie jest wymagane w tylnej klapie, wibruje niemiłosiernie.

Mam jeszcze jeden problem którym są zakłócenia po odpaleniu silnika. Pojawiają się trzaski w głośnikach bez roznicy czy z USB czy z anteny radiowej. Mam wrazenie że nasilają się wraz z obrotami silnika - obstawiam że to alternator albo regulator napięcia- już wcześniej zauważyłem ze coś z nim nie tak /migotanie lampek/. Dzis się tym zajmę. Pozdrawiam i dzięki za zainteresowanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodiz o zdjecia to nie ma sie czym chwalić , auto z wyglądu nie zachwyca natomiast jak skończe to zuploaduje fotke deski rozdzielczej - staram sie to tak zrobić by drewniany panel sie domykał i nie wyglądało to szpetnie . Dziś kupiłełem okazyjnie alternator więc już niedługo zakłocenia znikną :) pozdrawiam i zycze szampańskiej zabawy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.