Skocz do zawartości

E46 320i 98' - ciągły klakson


Zuzinho7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Dzisiaj przytrafiła mi się ciekawa niespodzianka, wsiadam do auta odpalam i trąbi klakson non stop, nie udało się go w żaden sposób wyciszyć, więc wyjąłem bezpiecznik i na razie tak jest :) No ale trzeba to naprawić i teraz takie pytanie mam kierownicę multifunkcję z okrągła poduszką (E46 z 98 roku, 2.0 PB). Jak to rozebrać już wiem bo prześledziłem sobie instrukcję na forum. Tylko teraz takie pytanie można tam sobie coś uszkodzić prócz taśmy że nie będą mi działać guziki i poduszki? Żeby m potem cyrki się nie stały że nie skręcę kierownicą itd. i będę unieruchomiony :)

 

A drugie pytanie czytałem że trzeba odpiąć klemę bo inaczej się pojawi błąd poduszki i teraz pytanie którą to klemę trzeba odpiąć i na jaki czas :D? I nie stanie się nic po odpięciu klemy że skasują się jakieś ustawienia wtrysku, elektroniki itd.?

 

Dzięki z góry za odpowiedź.

 

--

Pozdrawiam

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam Twojego posta i...

...daj to auto do zrobienia komus kto ma pojecie o tym co robi.

Bedziesz mial naprawione i spokojna glowe,ze czegos nie spaprasz robiac to sam.

Death is easy-You don't have to do anything.Life is that You have to face.


bylo e39 m52b20,e39 m52b25TU,e39 m52b25,e36 m43b18,e39 m52b20TU,e39 m52b28TU,e46 m43b19TU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że sam o tym pojęcie mam jak to rozebrać jedyne co to klema a elektroników to mam w okolicy takich że oni sami spędzą pół dnia przy aucie nim rozkminą jak to zmienić i jak za taśmę dam 30 zł aby wymienić to oni za robotę mi naliczą 150 zł...

 

A ja jestem zdania że skoro są takie rzeczy które samemu można zrobić to warto nabyć to doświadczenie... nie grzebałbym przy silniku, zawieszeniu itd. to zawsze serwisuję bo po prostu wiem że to decyduje o bezpieczeństwie i trzeba mieć o tym szerokie pojęcie

--

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Weź pod uwagę, że siedząc przed kompem i czytając opis jak coś zrobić, wydaje się to łatwe i szybkie do zrobienia ale jak przyjdzie do wymiany to już tak nie jest. Np. moja wczorajsza wymiana termostatu EGR miała trwać 15min ale rurka od vaacum nie chciała zejść, rurka plastikowa mogła się łatwo złamać przy zbyt dużej sile a mała metalowa tulejka spadała gdzieś na paski i 15min to było samego szukania. O tym nikt nie pisał, bo nie da się wszystkiego przewidzieć. Jak chcesz zdobywać doświadczenie na swoim samochodzie to lepiej jedź do kogoś ogarniętego i patrz mu na ręce. Ja tak robię. Fajnie, że chcesz 'nauczyć' się swojego samochodu, tylko pamiętaj, że człowiek uczy się na błędach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...po prostu wiem że to decyduje o bezpieczeństwie i trzeba mieć o tym szerokie pojęcie

 

Tak samo jak o tym jak zdemontowac poduszke bez uszkodzenia czegokolwiek i ponownym jej zalozeniu.

Ze o klemie juz nie wspomne :wink:

 

No ale zeby nie bylo...

Pierwsza zawsze zdejmujesz kleme ujemna(-) i starasz sie ja ulozyc tak by nie dotknela przypadkiem slupka akumulatora.

Nastepnie kiedy juz zdemontujesz poduszke i odepniesz kostki do niej podpiete bedziesz mial dostep do metalowego stelaza do ktorego przymocowana jest poduszka.Osadzony jest on na trzech sprezynach.

Nacisniecie na niego powoduje zamkniecie obiegu i uruchamia sygnal dzwiekowy.

Tu wlasnie powinienes szukac usterki.

Tasma sobie glowy nie zawracaj bo bez zdjecia kiery nie bedziesz mial do niej dostepu dostepu.

Death is easy-You don't have to do anything.Life is that You have to face.


bylo e39 m52b20,e39 m52b25TU,e39 m52b25,e36 m43b18,e39 m52b20TU,e39 m52b28TU,e46 m43b19TU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest kolego konkretna odpowiedź, dziękuje

 

A jeżeli wyjmę poduszkę i zobaczę że nie wygląda to ciekawe i sam sobie nie poradzę, wtedy jest to jasne że nie będę tego naprawiał na własną rękę a auto trafi do elektronika.

 

--

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.