Skocz do zawartości

BMW E90 Xenony słabo świecą ?


zajko_photography

Rekomendowane odpowiedzi

niesamowite może napiszesz o tym książkę!!! mówię jak jest u mnie i mało mnie obchodzi co jest u Ciebie nie pytałem o zdanie.

 

 

PS: taka niemiła odpowiedź nie zabrała się z znikąd.

 

Zadajesz pytanie odpowiadam i ironicznie tłumaczysz po co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 72
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

niesamowite może napiszesz o tym książkę!!! mówię jak jest u mnie i mało mnie obchodzi co jest u Ciebie nie pytałem o zdanie.

 

 

PS: taka niemiła odpowiedź nie zabrała się z znikąd.

 

Zadajesz pytanie odpowiadam i ironicznie tłumaczysz po co?

 

 

Może wstawisz jakieś zdjęcie porównawcze z E90 i F10 ?

 

Ps. Jestem z Ciebie dumny :) Nie zrobiłeś żadnego błędu ortograficznego w swojej wypowiedzi, a to się zdarza niezwykle rzadko :)

 

Pozdrawiam

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie to było pewne stereotyp nie mam co robić i lecieć żeby ci to udowodnić

 

w takim razie odpuszczę...sorry myliłem się masz racje a to co widziałem wcale nie widziałem napisał tak se żeby coś napisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już piszesz te posty to pisz tak żeby ktoś nie musiał czytać 5 razy, żeby zrozumieć o co ci chodzi.

 

Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedker , nie jest do końca tak jak napisałeś.

 

Manetka do siebie (blink) - zapalają się H7

Manetka od siebie (drogowe włączone na stałe) - przełącza się bi-xenon ORAZ zapalają H7. Mam skrętne światła, na zakrętach daje to ciekawy efekt. Bi-xenon podąża za zakrętem, a H7 dalej świecą przed siebie.

 

To wszystko jest kwestią tylko i wyłącznie kodowania, tak jak wyżej miałem fabrycznie. Aktualnie mam tak, że nawet przy manetce od siebie również przełącza się bi-xenon. Można oczywiście zaprogramować to tak, jak opisałeś. Być może ktoś już to zrobił.

 

Oryginalne lampy powinny być produkcji ZKW. Na rynku dostępne są zamienniki, jeżeli samochód miał przygodę to ktoś mógł przełożyć lampy.

 

 

To jednak chyba ja się myliłem, bo jak kupowałem swoją E90 to twierdzono, że ma bixenon tylko jak ja zobaczyłem że mam jedną soczewkę i obok żarówkę to stwierdziłem ze smutkiem, że jednak nie (wynik mojej niewiedzy). Muszę to sprawdzić jak już tylko się więcej douczę o BMW hehe.

Podpowiedzcie jeśli można wiedzieć jak to sprawdzić najłatwiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
jedker , nie jest do końca tak jak napisałeś.

 

Manetka do siebie (blink) - zapalają się H7

Manetka od siebie (drogowe włączone na stałe) - przełącza się bi-xenon ORAZ zapalają H7. Mam skrętne światła, na zakrętach daje to ciekawy efekt. Bi-xenon podąża za zakrętem, a H7 dalej świecą przed siebie.

 

To wszystko jest kwestią tylko i wyłącznie kodowania, tak jak wyżej miałem fabrycznie. Aktualnie mam tak, że nawet przy manetce od siebie również przełącza się bi-xenon. Można oczywiście zaprogramować to tak, jak opisałeś. Być może ktoś już to zrobił.

 

Oryginalne lampy powinny być produkcji ZKW. Na rynku dostępne są zamienniki, jeżeli samochód miał przygodę to ktoś mógł przełożyć lampy.

 

 

Jak to zakodować ? żeby h7 świeciły razem z xenonem na długich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to zakodować ? żeby h7 świeciły razem z xenonem na długich?

 

Nie pamiętam która to opcja, nie pomogę. Z takimi rzeczami do dziquska, on to jeszcze ogarnia.

 

Popatrz ja też widzę codziennie i różnica jest kolosalna, zwłaszcza w granicy światło cienia jak i w samym świeceniu soczewki.

 

Ponieważ masz wypalony odbłyśnik + zabrudzoną soczewkę. Nie porównuj samochodu który jest co najmniej 3 lata młodszy i jeszcze jeździ większość czasu na dziennych od nowości, do naszych już leciwych egzemplarzy. Nasze reflektory prześwieciły tyle godzin, co tamte samochody mają kilometrów. Technologia oświetlenia poszła do przodu, jednak nie aż tak.

 

Odebrałem właśnie moje lampy po pełnej regeneracji, jutro montaż i aż nie mogę się doczekać. Serwis który wziął je w obroty, potwierdził moje obawy. Odbłyśnik był w opłakanym stanie i moje nowe żarówki Osram Xenarc nie były w stanie wiele zmienić, chociaż lekka poprawa była. Wypalenie odbłyśnika nie wpływa wyłącznie na linię światłocienia czy generalnie ilość światła które trafia przed samochód, ale również na ocieplenie barwy w skrajnych przypadkach.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem właśnie moje lampy po pełnej regeneracji, jutro montaż i aż nie mogę się doczekać. Serwis który wziął je w obroty, potwierdził moje obawy. Odbłyśnik był w opłakanym stanie i moje nowe żarówki Osram Xenarc nie były w stanie wiele zmienić, chociaż lekka poprawa była. Wypalenie odbłyśnika nie wpływa wyłącznie na linię światłocienia czy generalnie ilość światła które trafia przed samochód, ale również na ocieplenie barwy w skrajnych przypadkach.

 

Gdzie przeprowadziłeś regenerację i ile Cię kosztowała? Czy robiłeś może lampy dynamic?

Może być PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie lepiej ale tak samo żadnej praktycznie różnicy przynajmniej u mnie tak jest a widzę to porównanie codziennie

 

LOL, chyba w dzień porównywałeś te światła. pre-LCI święcą ok, ale F10 świecą 2x lepiej. Nie ośmieszaj się kolego :).

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ile trwa taka regeneracja, wysylales poczta czy osobiscie zawoziles?

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolicz kuriera + max 2 dni robocizny. Jak wyślesz w pon. przed południem, to powinny być ponownie już w piątek.

 

Reflektor został rozcięty zaraz za łączeniem obudowy z kloszem a następnie zaspawany ponownie. Widać miejsce spojenia, jednak dopiero po otwarciu maski. Nie rzuca się specjalnie w oczy, wielu mogłoby nie zauważyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tu kolega wsadzil filmik jak swieca jego skretne pre lci

myslisz ze moze to byc wina odblysnikow czy raczej .

Cztalem wiele tematow z odblysnikami w modelach przed ´04 ale zadnego po.

Pewnie tematy ze slabym rozswietleniem beda sie powoli mnozyc :mrgreen:

 

http://youtu.be/MosQuNwz6f8

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolicz kuriera + max 2 dni robocizny. Jak wyślesz w pon. przed południem, to powinny być ponownie już w piątek.

 

Reflektor został rozcięty zaraz za łączeniem obudowy z kloszem a następnie zaspawany ponownie. Widać miejsce spojenia, jednak dopiero po otwarciu maski. Nie rzuca się specjalnie w oczy, wielu mogłoby nie zauważyć.

 

Kroili plastik?

Masakra, z tego co mi wiadomo te reflektory da sie rozkleic w piecu z regulowana temperatura...

Nawet chalupniczo da sie to zrobic bez takiego partactwa...

https://www.youtube.com/watch?v=FmNXMoDsjCM

Mam angielsko-jezyczny system = brak polskich znakow diakrytycznych - przepraszam :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet chalupniczo da sie to zrobic bez takiego partactwa...

 

Jedno i drugie to partactwo. Przyglądnij się na zdjęciach po ponownym przyklejeniu klosza, też widać ewidentne ślady ingerencji. Do reszty reflektor E92/E93 jest łatwiejszy do rozebrania niż E90 Pre-LCI. W naszym przypadku bardzo często pęka klosz, to lekka loteria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam porownania jak swieca twoje zregenerowane w stosunku do moich, a chetnie bym zobaczyl.

Nie zmienia to faktu, ze w zyciu nie dalbym komus ciac obudowy reflektorow, predzej sam bym je rozklejal metoda jak na filmie.

Przeciez te reflektory fabrycznie nowe potrafily parowac :D

Daj zdjecia jak to wyglada po spawaniu, pewnie bedziesz mial glupie pytania przy odsprzedazy samochodu :mrgreen:

Mam angielsko-jezyczny system = brak polskich znakow diakrytycznych - przepraszam :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.