Skocz do zawartości

Pióra wycieraczek, jakie polecacie.


kg530

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

A ten środek do opon to nie ma przypadkiem "czernidła" w składzie?

Nie smarują Ci później po szybie te wycieraczki...?

 

Nie wiem czy nie lepiej zastosować środek do konserwacji uszczelek, najlepiej w wersji bez silikonu, np. Wurth.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
kpl. przednich wycieraczek do F10 ori BMW to okolice 250zł , bosch aerotwin to okolice 100zł , valeo XTRM podobnie okolice stówki ..... czy faktycznie jest sens płacić za ori ? stać mnie na oryginalne ale nie lubie przepłacać tam gdzie nie musze :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A ja dokładnie odwrotnie :mrgreen:

Przetestowałem: Bosch Aerotwin i Valeo XTRM na dwóch autach oraz Denso na jednym.

I teraz... używam tylko ori - nie wiem kto dla nich to produkuje i jak to możliwe, ale moim zdaniem na szybie pracują lepiej niż ww.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po trzech latach z hakiem, założyłem Boscha. Nie widzę różnicy przynajmniej przez pierwszy rok użytkowania.

 

Masz może jakiś part no tego boscha?

 

Wycieraczki BOSCH na jakich jeżdżę i jestem zadowolony to:

Numer katalogowy : 3 397 007 523

Kod handlowy : A 523 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Założyłem już kolejny zestaw boscha A523S.

Żadnych zastrzeżeń co do ich działania.

Na allegro są w przedziale cenowym 80-160 zł.

Tylna w F11 to 30 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja kupiłem Boscha żonie do auta, nawet pół roku nie wytrzymały, już piszczą.

Ja dokładnie z tego powodu wróciłem do ori.

Przez pierwszych kilka miesięcy zarówno Bosch jak i Valeo działały super. Po kilku miesiącach zaczynały się piski lub wibracje...

Na oryginalnych tego nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W sierpniu kupiłem boscha ale jadąc kiedyś w deszczu z większą prędkością odpadła mi końcówka wycieraczki taki mały plastik na końcu i spod tego normalnie drut wyszedł, mimo że nie dotykał szyby chciałem zwrócić wycieraczki na gwarancję ale stwierdzono że to uszkodzenie mechaniczne więc ładnie podziękowałem firmie bosch i kupiłem wycieraczki w aso, lepiej zbierają i tak nie szumią w trakcie pracy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
jest szansa że valeo , bosch wytrzymaja podobnie ?

U mnie nie wytrzymały nawet połowy tego co ori.

Próbowałem i Bosch'a i Valeo.

Wróciłem do ori, które w mojej opinii dodatkowo są cichsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja założyłem u siebie Valeo HydroConnect.

Mają dopiero ok miesiąca więc chyba za wcześnie na obiektywną ocenę. Ale...

 

Na szybach stosuję zawsze niewidzialną wycieraczkę i w poprzednim aucie Bosch, Michelin i Heyner miały tendencję do nie zbierania na całości przy większych prędkościach (pow. 100km/h) o czym pisze kol glowix.

Najlepsze były chyba Denso.

 

Valeo HydroConnect nawet przy 150km/h zbierają bez problemu i jeśli wytrzymają rok będą moim nr.1 wśród zamienników :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Zgadzam się z dżizas. Też mam Valeo, często jeżdżę z bardzo wysoką prędkością i nawet jak jest wielka ulewa, to wycieraczki tej firmy zawsze dają radę. Nigdy nie zdarzyło mi się tak, by szyba była brudna, czy też zalana tą deszczówką. No, ale mówię tylko o spostrzeżeniach przy Valeo. ;p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Witam, mam pytanie odnośnie oryginalnych piór wycieraczek. Czy posiadają one jakieś oznaczenia, loga po których można stwierdzić że są to oryginały. Kupiłem właśnie zestaw, wszystko dobrze zapakowane, ale na piórach nie ma żadnego znaczka, numeru bądź producenta. Jest tylko kraj produkcji, Belgia i jakiś tam inny numer. Czy tak ma wyglądać oryginał ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.