Skocz do zawartości

320i 24v (zerwał sie łańcuch rozrządu!) :((


Patryk210

Rekomendowane odpowiedzi

witam po długiej nieobecnosci na tym ze forum..

 

bmw 320i 24v (z vanosem) 93rok.

 

mój problem zatkwił wczoraj gdzysz podszas jazdy na 4biegu z szybkoscia ok 60km... poczułem ze silnik mi zgasł wiec wysprzegliłem go a po chwili usłyszałem stukot dokładnie taki jak wydaje zerwany łańcuch rozrzadu... :jawdrop: po scholowaniu do domu moze z 2razy prubowałem odpalic ale rozrusznik wyraznie kręcił tak jak bez konpresji!

po rozebraniu osłon, dekli ogledzinach rozrzadu moje przeczucia sie sprawidziły ZERWANY GŁÓWNY ŁAŃCUCH.

 

PROSZE NIE PISAC O PRZYPUSZCZENIACH TYLKO KONKRETY PANOWIE (jesli robiłes znasz sie na tym) ORAZ WSKAZÓWKI SCHEMATY USTAWIENIA RAZRZĄDU OD PODSTAW..

 

ZA POMOC Z GÓRY OGROMNIE DZIĘKUJE!

 

Ps. wiem temat juz moze gdzies sie znajduje ale jestem w takiej rozterce ze nie potrafie znalesc konkretnych informacji na ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wyżej powiedział-kup inny silnik.Ten może i by dało sie zrobic ale szkoda chyba zachodu.Swoją drogą to ciekawe że ci łancuch poszedł tak nagle.Długo masz tą betke?Miałes w silniku wczesniej jakies dziwne dolegliwości?Pozdrawiam i zycze powodzenia z naprawą.Poszperam może ktoś ma 2.0 vanosika na sprzedaż ale nie obiecuje .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprobuj tu :

http://www.allegro.pl/item101678773_bmw_e34_e36_2_5i_24v_silnik_w_idealnym_stanie_.html

nie wyglada mi na 95 rok, brak vanosa. Ale jesli zdecydujesz sie na zmiane silnika , to wstawiaj 2.5.

Była E34 M50 2.5 24v :) czerwona

Była Lancia Lybra 2.4 jtd SW lx 2000

Jest Citroen c5 2.2 hdi 2001 exclusive

Jest E34 524 td 1991

1997 YZF 750R (4hd)- sold- nastepny sezon juz hayabusa

http://img244.echo.cx/img244/9103/podavatar6bx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyzej wymieniony silnik z allegro to bez vanosa...

bez vanosa byly do 92 rocznika

Był BMW E30 316i 09/90 inslandgruen

Był BMW E36 323i 10/95 arktissilber

Był BMW E36 320i 03/98 ascotgruen

Był BMW E39 525i 11/00 cosmoschwarz

Był BMW E46 320i 08/02 sapphireblack

Był BMW E61 530D 05/04 alpinweiss III

Był BMW E61 530D 02/08 spacegrau

Jest BMW F11 520D 06/13 havanna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle ze koszt naprawy to ok 700zł rozrząd i ciekawe co z głowica wyjdzie w najgorszym wypadku tez ok 600zł robocizny nie licze bo sam z tym sie pobawie... do tego dojda uszczeli.

 

z drugiej strony moze lepiej zainwestowac w inny silnik 2.5L (ale kto wie w jakim on będzie stanie technicznym?

 

pozdrawiam i dzięki za zainteresowania

 

Ps. czy przy zmianie silnika na 2.5L moga pozostac inne podzespoły jak komputer z 2.0?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.