Skocz do zawartości

Nie świecą ringi w e60 obie lampy


arbuz229

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie nie świecą ringi obrysówka oraz te diody na boku lampy świecą ale ringi nie zmieniałem żarówki dalej to samo w obu lampach lapy przed lift dynamic drive skrętne co może być powodować taką usterke jest dzś osobne zasilanie ringów a osobne obrysówek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A działało wcześniej ?

Mozliwe uszkodzenie modułu swiateł, ewentualnie jesli auto jest po przygodzie to ktoś źle poskładał kostki w przednich lampach/błedne kodowanie?

Trzeba podjechać do kogoś..

 

Ring i pomaranczowy obrys ma osobny obwód

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy wcześniej działało bo uto już tak kupiłem po delikatnej stłuczce i lampy miały uszkodzone uchwyty żaróki zmieniłem w ringach ale dalej nic no i w dodatku skręt lamp nie dziala ciekawe dlaczego cały czas mryga zielona dioda przy włączniku a taki uszkodzony moduł w razieczegoś da się przeprogramować? gdzie od się znajduje?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Skrętne to jeden temat, a ringi to drugi temat.

 

Skrętne należałoby zdiagnozować. Uszkadzały się moduły w lampach(wilgoć, a moduły pod lampą). W autach ze starych kluczem był jeszcze osobny moduł do skrętnych pod schowkiem, które też czasem się uszkadzał.

Na początek należy zrobić diagnostykę.

Jeśli masz stary klucz to sprawdziłbym czy jest komunikacja z modułem świateł skrętnych. Jeśli tak, to powodem może być któryś moduł w lampie lub sam element ruchomy w lampie(ostatnio taki przypadek miałem z E65 FL).

Jeśli to nie to moduł uszkodzony.

 

 

Odnośnie ringów, to w pierwszych rocznikach spotkałem się z uszkodzeniem modułu świateł, które tak się objawiało.

Co ciekawe nie jest to kwestia sprzętu, a programu. Mając zawartość z innego sprawnego modułu, da się na stole(potrzebny jest programator, po obd nie da się tego zrobić) wrzucić jego zawartość i ringi zaczną działać prawidłowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie prawda, osobny moduł AHL był DO 2005.03 , a lift elektroniki palenie start/stop-wymiana na KGM była w 2005.09

 

Jeżeli jest moduł błędnie zakodowany, to wystarczy zakodować pod fabrykę, bez programatorów i innych sprawnych modułów.

Skąd teoria że po OBD nie da się tego zrobić ?

 

Resztę zostało napisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
DIS nie jest od programowania takich rzeczy, do tego musisz uzyc NCSa i ewentualnie tool32

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Podłączono pod dis i nie może połączyć się z modułem świateł ale jak wszedł w parametryzację jakoś tego modułu to pokzało że niby lampy zwykłe mi nie świecą ringi nie skręcają soczewki oraz nie robi poziomowania do tego mruga zielona dioda przy przełączniku świateł co to może być?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.