Skocz do zawartości

Potrzebuję opinii i pomocy!


REVS0NE

Rekomendowane odpowiedzi

viewtopic.php?f=72&t=117890

 

 

Witam!

 

Chciałbym zasięgnąć opinii i pomocy specjalistów.

Właśnie wróciłem z oględzin auta oraz jazdy próbnej,dodam, że jestem laikiem w kwestii motoryzacyjnej. Mowa o E39 2.5tds z 1997 roku.

 

Moim zdaniem cena jest bardzo atrakcyjna, lecz w samochodzie nie działa kierownica multifunkcyjna (klakson działa, tylko przyciski od tempomatu i sterowania radiem). Oprócz tego przy odpaleniu auta było słychać delikatny i cichy stuk z tyłu silnika (może dlatego, że auto stało miesiąc nieodpalane?). No i sprzęgło było strasznie twarde i ciężko się je wciskało (nie wiem czy to kwestia tego, że jest po wymianie, czy że na wyczerpaniu). Reflektory parują i jedno światło przeciwmgłowe przednie jest stuknięte. Poza tym wszystko w porządku, lakier i tapicerka również w bdb stanie.

 

Jestem praktycznie zdecydowany jechać i kupić ją jutro, dlatego potrzebuję teraz Waszej pomocy: czy owe naprawy będą kosztowne? Czy są to błachostki na które nie będę musiał wydawać zbyt wielu pieniędzy? Jutro jeszcze jedziemy na stację diagnostyczną, aby sprawdzić faktyczny stan pojazdu i podłączyć pod komputer.

 

Mogę Was prosić o wskazówki i ceny wymian, napraw usterek, które opisałem?

 

Dziękuję z góry i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Czy móglbym również prosić ile to może kosztować?

 

Nie do końca rozumiem kwestie wyposażenia, to jest vin tego pojazdu:

 

WBADF71080BS43595.

 

A czy z wysprzęglikiem w takim stanie mogę jeździć? Czy może w każdej chwili się zepsuć?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oferta prywatna, po znajomości, nie ma ogłoszenia.

 

Generalnie już sprawdziłem, że fabrycznie nie ma tempomatu :mad2:

 

Auto ma przegląd i ubezpieczenie do sierpnia 2015, więc myślę, że nawet bez tego tempomatu i multifunkcyjnej kierownicy jest warte 6400zł.

 

Co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu zostałem poinformawany o tym problemie. Generalnie sprzęgło łapie na prawidłowej wysokości, tylko wciska się je dość ciężko. Nie chciałbym ładować 2000zł w dwumase tuż po zakupie auta.

 

Jutro jadziemy również na stację diagnostyczną sprawdzić autko, więc zobaczymy... a jeżeli mam już kierownicę multifunkcyjną, a nie mam w wyposażeniu tempomatu, to jakie byłyby koszta dokładki tego i usprawnienia obsługi radia z kierownicy? Proszę o konkretne ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu zostałem poinformawany o tym problemie. Generalnie sprzęgło łapie na prawidłowej wysokości, tylko wciska się je dość ciężko. Nie chciałbym ładować 2000zł w dwumase tuż po zakupie auta.

 

Jutro jadziemy również na stację diagnostyczną sprawdzić autko, więc zobaczymy... a jeżeli mam już kierownicę multifunkcyjną, a nie mam w wyposażeniu tempomatu, to jakie byłyby koszta dokładki tego i usprawnienia obsługi radia z kierownicy? Proszę o konkretne ceny.

jak ciężko chodzi to już jest do wymiany docisk za jednym zamachem tarcza i łożysko cena 670zł oby dwumas był ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto jest z 1997 roku czyli dokładka do tempomatu to dużo roboty i kasy bo trzeba dokupić inną przepustnice,sterownik DME i kilka innych rzeczy.Wszelakie stuki w silniku przy kupnie auta dyskwalifikują taki samochód plus problem ze sprzęgłem.Okazyjna TDS'a to twoja przyszła skarbonka,daruj to sobie.Nie ważne że po znajomości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszelakie stuki w silniku przy kupnie auta dyskwalifikują taki samochód plus problem ze sprzęgłem.Okazyjna TDS'a to twoja przyszła skarbonka,daruj to sobie.Nie ważne że po znajomości.

 

Prosiłem o pomoc i opinie, nie o "dobre rady wujka Stefana".

 

Ktoś może obiektywnie się wypowiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.