Skocz do zawartości

E90 M47D2 środek do czyszczenia wtrysków / towar z Niemiec


miroy511

Rekomendowane odpowiedzi

Dzis zalalem na pelny bak STP czarna butelka do mojego 320d i teraz czytam ten watek i sie przerazilem lekko ( rozszczelnia pompy, padaja wtryski)


Ktos potwierdzo na dzis te informacje ? , czy to zwyke mity ? moze zle zastosowane ? - np na mala ilosc paliwa ?

Kiedys lalem do avensisa 2.2 d4d i nic sie niedzialo. Skusilem sie na STP bo bylo pod reka na stacji. LM juz jest trudniej kupic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

To raczej mało pomoże, lepszy efekt mógłby być po zalaniu 30ml oleju 2T na cały bak

 

30ml to tyle co nic, może 300ml?

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
Zalalem bo czasami na jalowym 3 wtrysk ma oko 1.7 -2 na plusie reszta lekki minus.

Czasem jest duzo lepiej i korekty sa ponizej 1 (niewiem od czego to zalezy).


Sprawdzam na jalowym na mocno nagrzanym silniku.

 

Przejechalem 650km / zbliza sie rezerwa. Aktualnie jest bardzo duzy progres:

Niezobilem Prt screena, ale obecnie najgorszy wtrysk ma +0,5, reszta ok 0,36 lub mniej ( ogolnie korekty na plus i na minus, wiec wszystko sie rownowazy, ale roznica w poprawie jest kolosalna)


Czuc, ze silnik na jalowym pracuje jak szwajcarski zegarek, wczesniej czuc bylo lekkie drgawki momentami.

Chyba za jakis czas mu zafunduje jeszcze dodatek do paliwa BMW albo Liquid moly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w benzynie używałem czasem Redexa (brytyjski klasik). Nie w BMW co prawda ale w Toyocie z 2005, ale dało się słyszeć, że auto pracowało trochę spokojniej. Rzekomo nie powinno się z tym przesadzać i lać raz na jakiś czas. Zmniejszonego spalania nie zauważyłem jakoś specjalne - co innego po V-Power, wyszło średnio 0,5l/100km mniej, mimo, że auto skalibrowane na 95. Głównym składnikiem tych wszystkich dodatków i tak jest nafta, więc zaszkodzić nie powinny.


Teraz, już w 320d, będę testować DIPETANE, czyli enigmatyczny produkt, który jak internet długi i szeroki, ma od lat same pozytywne komentarze, choć nikt za bardzo nie wie z czego się składa.


Dipetane works because it uniquely enables the incoming 21 Units of Oxygen to access and burn the volatile carbons much more completely, compared to standard fuels. This involves Dipetane’s secret of adjusting the volatile carbon chains at the molecular level. Standard fuels and additives cannot do this. In effect, Dipetane is increasing the air/fuel mix ratio. By burning the carbon more fully, the existing unburnt carbon deposits which are in all vehicles and boilers, are not fed any further carbon. With the addition of Dipetane, these deposits of carbon disintegrate, fall off and do not return.

[2008 325d LCI E90]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej mało pomoże, lepszy efekt mógłby być po zalaniu 30ml oleju 2T na cały bak

 

2T? Mowisz o oleju do dwusuwow? Pierwsze slysze o czyms takim :D domyslam sie ze ma to na celu poprawienie smarowania paliwem, ale nie zaszkodzi?

Przy takiej mieszance pewnie wydziela sie wiecej sadzy. Co z turbo i dpfem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bizol d60 sprawdza się bardzo fajnie. Kiedyś kupiłem w pobliskim sklepie i po zastosowaniu silnik wyciszył się (mimo, że nie należał do głośnych). Teraz aplikuje mi ten środek mechanik. Widziałem u niego na półce butelkę 1L, którą początkowo pomyliłem z sokiem pomidorowym (czerwona etykieta) :D z DPFem nie ma problemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
lepiej gdybyś kupił 6900-d max Archoila i dolewał do każdego tankowania w odpowiedniej, przewidzianej przez producenta proporcji ;-)

Diagnostyka silników N53 i N43

Możliwość zdalnej diagnostyki, szczegóły zapraszam na PRIV

6CiWSrm.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.