Skocz do zawartości

BMW e60 (525d) problem z kasowaniem inspekcji olejowej


tomek0041

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem jak w temacie postu, auto z 2006r z przebiegiem 368 000 km. Zawsze do tej pory wszystko kasowało się jak należy.

Ostatnia wymiana oleju zrobiona jak było jeszcze ok 4000 do wymiany i nie udało się wykasować na 30 000....

Teraz weszło na minus -1000 i udało się jedynie na zero,

Auto serwisuje w Auto MALAK BMW w Szczecinie, który podobno ma takie same kompy jak ASO BMW.... ale pewności nie mam.

Przy mnie za pomocą dwóch komputerów Pan Malak próbował wykasować inspekcje, niestety bezskutecznie, być może pojawił się problem sprzętowy ?

W komputerze do obsługi, pokazała się jedynie opcja że przy przebiegu powyżej 300 000km można wyłączyć powiadamianie o inspekcjach olejowych, ale jest to

działanie nieodwracalne.....

Podjechałem do ASO BMW Bońkowscy i jedyne co się dowiedziałem że za 390zł podepną kompa i zobaczą, nic nie gwarantując.

 

Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mniej więcej dwa lata temu też nie mogłem z kasować inspekcji oleju. Pomógł dopiero reset kompa, poprzez odłączenie akumulatora na kilka godzin.Po tym zabiegu inspekcję wykonałem bez problemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Podjechałem do ASO BMW Bońkowscy i jedyne co się dowiedziałem że za 390zł podepną kompa i zobaczą, nic nie gwarantując"- nie rozumiem tego nic nie gwarantują a kasują 390zł :shock: Fachowcem nie jestem, ale myśle że da się skasować napewno. Na forum jest sporo ludzi łebskich z komputerami którzy Tobie pomogą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie musisz jechać do mechanika.

Odłącz obydwie klemy od akumulatora, następnie zewrzyj je z sobą zrazem. Zostaw tak np.na noc. Rano podłącz akumulator, ustaw właściwy czas na zegarze, bo Ci się po odłączeniu aku.skasował , wejdź w inspekcję oleju i reset.

Przed próbą kasacji inspekcji, nie wchodziłaś wcześniej w menu ukryte ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie podpytałem mojego mechaniki, mówi że wykonał odłączenie klemy + na 5 min (podobno to wystarczy na restart) -

nie mam powodów mu nie wierzyć, naprawia BMW od wieeeelu lat,

inspekcja była 'kasowana' przy pomocy takiego zielonego urządzenie, nie wiem czy dobrze pamiętam Guttmann? czy coś w tym stylu

i jeszcze z laptopa z oprogramowaniem serwisowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.