Skocz do zawartości

Układ chlodzenia 523i


Aladeen 523i

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czytałem wiele postów itd. ale nie mogłem znaleźć dokładnie tego problemu co mam ja z moją 523i... A więc tak 60km od domu padł mi termostat, nie miałem co zrobić nawet klucza, żeby wykręcić, stawałem co 2km i schładzałem auto (dobrze, ze byla zimna noc) i od tego czasu nie moge odpowietrzyć układu, nie wiem czy to chodzi nawet o to. Próbowałem bez termostatu, ale pod 2 kreske przed czerwone pole i nie chce ryzykować, żeby szło dalej, jak odkęce odpowietrznik koło zbiorniczka para leci jak bym herbate gotował, raz chłodnica jest cała ciepła, raz tylko prawa strona u góry razem z wężem, a dół z dolnym wężem zimny i nie wiem co mam juz zrobić z tym. chłodnica nowa, ogrzewania w środku nawet na 32oC nie ma prawie wgl.. nie wiem czy to wazne, ale instalacja jest wsadzona

 

viewtopic.php?f=72&t=117890

Edytowane przez Aladeen 523i
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Opisz instalację lpg a zwłaszcza jaki masz w niej reduktor.

Zakręć gaz i wypuść jego resztkę z układu.'

 

Napisz jak odpowietrzasz?

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowietrzałem w ten sposób, że najpierw odkręciłem wszystkie odpowietrzniki tj. z lewej strony stojąc przodem do auta na chłodnicy, ten na rurce do silnika i ta plasikowa śrubka przy zbiorniku wyrównawczym. Na zgaszonym silniku puki pochłaniała i zaczęło sie wylewać z tego na chłodnicy z *lewej strony wtedy go zakręciłem i lałem aż nei wylewało się z pozostałych czyli na rurce do silnika i odpowietrzniku przy zbiorniku gdy sie zaczeło wylewać to odpaliłem auto i czekałem aż bd łykać i dolewałem stopniowo. Może nie cały czas ale leci strumyczek Instalacja BRC reszty nie wiem, bo sie na tym nie znam ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.