Skocz do zawartości

Bmw E39 523i 1997 sedan parujace szyby


Kamil Jasinski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z parujacymi szybami teraz zauwazylem jak sie zimniej zrobilo, przetarlem szyby jakims specyfikiem na bazie alkoholu pomoglo na chwile,sprawdzalem czy nie mam zamknietego obiegu ale okazalo sie ze wszystko jest ok nie wiem co dalej robic.Kupilem specyfik anty para zobaczymy czy to moze pomoze.Macie te same problemu w swoich E39.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie czujesz zapachu płynu chłodniczego w aucie?

Paruja wszystkie szyby czy tylko boczne?

 

Wywiewy w bagażniku masz drożne?

 

Nie czuć zapachu płynu chłodniczego w aucie?

Płynu nie ubywa?

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co ostatnio ubywa troche plynu chlodniczego raz w miesiacu dolewam okolo 100-200 ml moze troche na poczatku jak wlaczam nawiew czuc plyn,generalnie wszystkie szyby paruja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byś robił to sam o ile to na 100% nagrzewnica (podejrzewam że tak jak czuć spaliny i już szyby parują) to zaopatrz się w duża malutkich pudełeczek żeby podpisać co do czego jest bo wierz mi że będzie tego masa ;) To tak żeby nie zostały śruby, plasticzki po złożeniu wszystkiego ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Rozebrać deskę to luzik, a rozebrać cały zespól nagrzewnicy i złożyć go ponownie tak żeby wszystko poprawnie działało i nie trzeba było 2 raz rozkręcać wszystkiego bo jakaś klapa się zacina to jest wyzwanie :mrgreen:

Po godzinie pracy na takim zimnie jakie teraz nastało odechce ci się wszystkiego, do tego plastiki przy niskich temperaturach są bardziej podatne na pęknięcia. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

W zasadzie wewnątrz całego układu zbiera się dużo syfu którego filtry kabinowe nie wyłapią, jest to taki czarny, trochę tłustawy nalot, warto pokusić się o rozebranie wszystkiego i pełne czyszczenie, przy okazji jest duża szansa na pozbycie się smrodu z klimy.

Co do rozbierania, jak przy rozebraniu logicznie ułożysz wszystko, to nie ma problemu ze złożeniem, tylko trzeba posprawdzać czy wszystko się rusza jak powinno, czy aby jakaś klapa od sterowania nadmuchem nie zacina się, bo będzie robota x2. Klapy którymi sterują silniki krokowe (kierunki nawiewu) demontuje i montuje się bez problemu, ale autka już wiekowe, więc ostrożność nie zaszkodzi. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś jednak miał kiedyś walczyć z nagrzewnicą to tu jest opisane co i jak:

viewtopic.php?f=72&t=177474

Generalnie nic fajnego, chyba, że się ma czas i zamiłowanie do puzzli :norty:

http://s25.postimg.org/fhz6cbo73/podpis_forum.jpg


Mieszkasz w Holandii? Zajrzyj tu: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=168&t=208939 Mój Individual >>klik<<

Zamienię 2szt BBS RS 700 8,5Jx18 za 2szt BBS RS 701 10Jx18, bądź deal na 19" ACS Type III

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niezle roboty od groma niestety pod blokiem tego nie zrobie,ogladalem nagrzewnice to nie jest droga tylko duzo roboty przy tym ciekawe ile mechanik za robocizne by wziol?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam ponownie

dzwonilem do mechanika powiedzial mi za wymiane nagrzewnicy 400zl to kit najlepsze jest to ze nowa nagrzewnica kosztuje 1000zl nie ma zamiennikow myslalem ze z krzesla spadne dzwonilem do 2 sklepow . :( Myslalem moze usczelniac wlac do nagrzewnic? co o tym myslicie? znalalzem na allegro http://allegro.pl/blyskawiczny-uszczelniacz-wyciekow-blue-devil-i4803130120.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ze u mnie chlodnica jest ok tylko nagrzewnica puszcza lekko z tego co zauwazlem paruja szyby ubywa plynu okolo 100-200 ml na miesiac i czuc plyn w kabinie nie usmiecha mi sie wydawac 1400zl na nagrzewnice i robocizne,nie wiem jak nie sprzedam fury to musze to tanszym kosztem naprawic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używaną nagrzewnicę za ok 200zł można znaleźć, kwestia tylko właściwego typu bo są różne, nawet w tych samych rocznikach. Ja się przejechałem na tym temacie sam i polecam najpierw sprawdzić jaką masz nagrzewnicę, co niestety wiąże się z uprzednim demontażem tejże :mad2:

http://s25.postimg.org/fhz6cbo73/podpis_forum.jpg


Mieszkasz w Holandii? Zajrzyj tu: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=168&t=208939 Mój Individual >>klik<<

Zamienię 2szt BBS RS 700 8,5Jx18 za 2szt BBS RS 701 10Jx18, bądź deal na 19" ACS Type III

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.