Skocz do zawartości

520i + gaz -auto nie chce odpalić po nocy


anna_pa80

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Od kilku lat jestem szczęśliwą posiadaczką mojej bm-ki (BMW 520i+ gaz), z którą nie jedno już przeszłam. Niestety dziś nasiliły się problemy z jej odpaleniem.Gdy się rozgrzeje odpala normalnie. Wcześniej już coś jakby się działo a dziś to masakra w ogóle nie reagowała na dodawanie gazu i gasła. Działo się tak dopóki częstym odpalaniem i próbą wprowadzania na wysokie obroty nie przełączyła się na gaz. Czyżby to kłopot z sondą lambda? Jeśli tak to proszę o podpowiedź a może dwie trachły. Dodam jeszcze, że słychać było jakby strzelanie a wcześniej zauważyłam że nie pracuje równo na biegu jałowym- wchodzi na obroty- czy to ma jakiś związek. Dziękuję Edytowane przez anna_pa80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

viewtopic.php?f=72&t=117890

 

popraw temat bo go zablokuja, nie wiem nic procz tego ze masz bmw a jaki silnik?

 

moze byc duzo powodów, akurat sondy lambda bym wykluczyl, i najprostrzy sposob bedize podpiecie pod kompa i sprawdzenie

-->> masz problem z bmką, potrzebujesz diagnostyki, podpięcia pod kompa? napisz a pomogę[/b
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
najprostrze tu będzie sprawdzenie układu zasilania benzyną a zwłaszcza pompy paliwa w zbiorniku która zapewne od nagminnego jeżdżenia z niskim poziomem paliwa umiera powoli.
Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
z tego co pisze po przełączeniu na gaz pracuje normalnie więc to nie czujnik.
Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

viewtopic.php?f=72&t=255569 miałem podobny problem :) może mój temat pomoże

 

Zobacz czy na zaworku na listwie masz ciśnienie paliwa numer 18ście

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=DR41&mospid=47554&btnr=13_0644&hg=13&fg=15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że to nie pompa. Masz gaz to jeździj z przynajmniej 20-30l paliwa. Ja w zimę jeżdżę na pełnym zbiorniku. W tym tyg zalałem pod korek i tak mam to paliwo całą zimę (też mam LPG) Jeśli jest potrzeba przy połowie zbiornika dolewam dalej do pełna żeby woda się nie skraplała a jak się kończy zima to nie dolewam nic i jeżdżę tak do jesieni. To jest zdrowe dla pompy i nie skropli się też tyle wody w zbiorniku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.