Skocz do zawartości

520d Terkotanie na zimnym silniku przy dodawaniu gazu


robert4000

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 176
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

a gdzie można kupić za tysiaka?

Ja miałem akurat załatwione od kumpla nowe wtryski po dobrej cenie, natomiast chyba Maciek od czescidobmw.pl miał też podobną cenę, może ciut drożej w opakowaniu BOSCHa a nie BMW. Wyjęcie wtrysków to banał, kodowanie rheingoldem też.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Odgrzeje troche kotleta.

 

Mam rowniez terkotanie na zimnym silniku.

 

Akcja na filmie 1:35-1:38.

 

Korekcje na zimnym bardzo niskie ok. 0.3 i jeden mial tylko 0.5. Po przegazowaniu wszystkie praktycznie sie wyrownaly do 0.2; 0.3.

 

Na biegu jalowym nie slychac terkotania. Tylko jak jade pod obciazeniem przez jakies 500 metrow. Po krotkiej chwili przestaje terkotac.

 

Dzieki za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Słabo słychać na filmie, czy jest tak, że im mocniej naciskasz na gaz tym dźwięk jest głośniejszy?

Spróbuj dodatku dolać do kilku zbiorników pod rząd, u mnie pomogło i co jakiś czas wlewam i cały czas mam ciszę a już prawie 180 tyś km.

Edytowane przez maciekszz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabo słychać na filmie, czy jest tak, że im mocniej naciskasz na gaz tym dźwięk jest głośniejszy

 

Tak, jest mocniejszy. Cichnie po ok 1 km.

Kiedyś wlewalem jakieś środki STP to i w tds i w e90 po tych zabiegach ciekły mi wtryskiwacze. Więc jestem sceptycznie nastawiony. Nie tyle, że nie pomogą co zaszkodza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tu macie sporo informacji o wtryskach i problemach i oczywiście o dodatku:

viewtopic.php?f=163&t=248501&hilit=dodatek&start=15#p1884661

 

Kupuje w mautoczęści w Legionowie, np. http://allegro.pl/dodatek-do-paliwa-diesel-additiv-bmw-83192296922-i5274308228.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje auto było przez noc w serwisie. Rano się fachowcy się przejechali i padło na wtryskiwacz. Nie są w stanie powiedzieć który. Nastraszyli mnie, że to może być wina sypiacej się pompy, który zapycha opilkami wtryski (mieli 2 przypadki na 5). Proponuja pozostawienie auta, sprawdza czy w baku się nie mieni od opilkow. Jak nie to wymiana wtryskow na używane z małym przebiegiem lub nowe/regenerowane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

195 tys i rośnie. Robię 4 tys miesięcznie. Wlalem STP dzisiaj. W poniedziałek robię 900 km i zobaczymy na drugi dzień. Może kupię ten dodatek z ASO. Jak nie pomoże to zrobię regeneracje wtryskiwaczy w Bosch. Edytowane przez rockybor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam podobny problem, na dwóch wtryskach korekty wchodziły już na czerwone, a na dwóch jeszcze było ok, ale i tak wymieniłem wszystkie 3. Teraz korekty są idealne, ale po odpaleniu na zimnym nadal przez ok 2 minuty jest terkotanie.

Czy jest na to jakiś sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Wielu już testowało i środek z ASO działa.

Dwa opakowania na pierwszy zbiornik paliwa, następne dwa tankowani po jednym i w większości przypadków jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro zakupie w ASO ten magiczny dodatek i zobaczymy czy bedzie roznica po trasie 1000 km.

 

P.S. czy jest mozliwosc aby cena za nowy wtrysk byly ok. 800 zl? Wtrysk o nr OE 13537810702. Pytalem znajomego z Inter-Team to po wszystkic znizkach moze zalatwic za min 1100 zl.

 

http://allegro.pl/wtryskiwacz-e-wtryski-bmw-2-0-d-0445110616-i6662141400.html#thumb/2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierowalem sie podpowiedzia Kruka.

 

Wielu już testowało i środek z ASO działa.

Dwa opakowania na pierwszy zbiornik paliwa, następne dwa tankowani po jednym i w większości przypadków jest ok.

 

Z tym, ze wolalem wlac po 1 szt. BMW i 1 szt. LM.

Preparatu LM jest duzo wiecej i wyglada bardziej fachowo :), jako czysciciel wtryskow. Jako, ze robilem dluga trase wolalem miec tego wiecej w baku.

Teraz przez 2 tygodnie robie max. 16 km dziennie, wiec bym nie byl w stanie dobrze sprawdzic tych preparatow.

 

P.S. Tez bym na razie nie wyciagal grubych wnioskow z tego testu. Zobaczymy czy nie odezwie sie wtrysk przez najblizsze tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.