Skocz do zawartości

e39 światło wsteczne ciągle świeci


brushu

Rekomendowane odpowiedzi

Jam w temacie jadę do przodu a świeci wsteczny dodam że wczoraj wylalo mi się 0.5 coli w nogi u pasażera. Tylko powierzchownie wytarlem. Możliwe zee to przez to. Co teraz zrobić dziś puścił em 1 godzine gorącego powietrza z nawiew i od góry juz such ale dalej wsteczny świeci. Błędów brak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Pod nogami pasażera, dokładnie pod dywanem masz taką dość sporą skrzynkę rozdzielczą, są tam bezpieczniki takie 40A+ itp.

Może spróbuj zdjąć dywan (trzeba by fotel pasażera odkręcić) i zaglądnąć czy cola nie narobiła szkód.

Masz manual czy automat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manual. A w tej rozdzielni pod fotelem idą jakieś kable od świateł?

Ja pisałem poczekam parę dni i jak nic się nie zmieni to będę tam zaglądać pod fotel tylko żeby być pewnym ze tam są kable odpowiedzialne za to. Może z ta cola to zbieg okoliczności i jakiś czujnik biegu wstecznego padł? Jak taki istnieje ? W inpa 0 błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym raczej sprawdził czujnik wstecznego, który jest wpięty w skrzynię - tak jest w manualu. Te bezpieczniki pod nogami pasażera to są raczej od dużych rzeczy i o dużym amperażu (np sygnał '+' na rozrusznik itp) - raczej nie od takich pierdół jak światła wsteczne. Choć jak wiadomo - teoretycznie wszystko może mieć wpływ. Jak czujnik w skrzyni jest ok to wtedy zaglądałbym pod nogi pasażera - trzeba odkręcić fotel od szyny bo inaczej ciężko podnieść wykładzinę żeby wyjąć piankowe wygłuszenie i odkryć górną obudowę tej rozdzielni.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przejrzałbym w takim razie te bezpieki pod nogami pasażera. Może faktycznie cola zrobiła tam jakieś zwary. Jeśli tam jest ok to jeszcze lampy oblookaj - może tam jest jakaś zwora.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Masz sedana czy turasa? Jak turasa, to może poprostu masz przetarcie na kablu w klapie i cały czas odstaje napięcie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.