Skocz do zawartości

Dach do cabrio e30 92rok...


pnH

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
Witam znacie może jakieś firmy zajmujące sie zmianą poszycia daszku w e30? :D pozdrawiam i dzieki za info z gory...

 

też długo szukałem, ale nie znalazłem.

Za to znalazłem dwie firmy, które wydaje się są w porządku:

1. w Zielonej Górze - reklamuje na allegro - cabrio dach

2. w Gdyni - obecnie mój samochód jest tam na wymianie dachu. Rozmawiałem z właścicielem kilka razy i byłem u niego na warsztacie - dobra robota i materiał jest dobry, tylko droższy od tego z Zielonej Góry. Za to szyje na samochodzie, a więc dobrze jest dach dopasowany. Dam znać kiedy odbiorę swoje cabrio z nowym dachem w przyszłym tygodniu :o))

Uzależniony od 325iC

Zakochany w żonie

.....ja też jeżdżę E30 z wyboru!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety mam zapalenie płuc i nie wychodzę z domu przez jeszcze kilka dni. Załatwiłem się na desce windsurfingowej na zatoce puckiej przy temperaturze 8 stopni tydzień temu. Jak tylko wyjdę z domu, to pierwsza rzecz co zrobię to .... odbiorę cabrio a nową fryzurą - dam znać wtedy co myślę o wykonaniu i o cenie końcowej (po uwzględnieniu wymiany linek itp.)

Kosztorysy wyglądały tak:

  • ŻG - 1k za dach i szybę plastykową, plus transport bez montażu.
    Gdynia - 2k za dach i szybę silikonową, montaż i serwis części mechanicznej

Cena tak naprawdę zależy od tego gdzie mieszkasz w stosunku do tych dwóch miejscowości, czy możesz założyć nowy dach sam - i czy nie ma nikogo bliżej/taniej Ciebie.

 

RobertS

325iC - bez zmian ... poza wydechem :mrgreen:

Uzależniony od 325iC

Zakochany w żonie

.....ja też jeżdżę E30 z wyboru!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Sorry za opóźnienie, ale ....za dużo roboty.... a poza tym jest LATO - i trzeba próżność pokarmić jazdą po mieście ;o)

 

Mam nowy dach. Oto moja ocena:

1. wygląd - fantastyczny - kolor jest ładny i materiał dobrze się prezentuje. Dach jest dobrze skrojony i jest zgrabny. Wykończony jest od wewnątrz tak jak oryginalny – czyli na surowo bez sufitu. Ma jednak dwie wady:

a. Chowa się prawie prawidłowo poza jedną rzeczą – sprężyny w postaci blach. Które są zaszyte w takim pasku pod dachem zostały szyte odwrotnie. W związku z tym, jak się dach chowa do swojego bagażnika, to trzeba pomóc, aby się odpowiednio ułożył, bo próbuje w tym kawałku najbliżej do przodu składać się do wnętrza i powinien składać się na zewnątrz. Jak składa się źle, to elementy metalowe ramki robią dziury w dachu, a więc trzeba uważać.

b. Jest minimalnie za szeroki – w związku z tym, muszę go dokładnie ustawić po środku zamykając dach. Nie ma żadnej tolerancji i jak tylko przesuwa się minimalnie w lewo lub w prawo, to szyba od drzwi zahacza się o niego. Facet stwierdził, że lepiej jest tak, bo następuje skurczeniu po jakimś czasie użytkowania – nie wierzę mu!

2. materiał – kolor ładny, czarny z tekturą jak oryginalny dach. Nawet ma nowe szczoteczki z tyłu, aby wiatr i dźwięk ze zewnątrz zatrzymywać. Deszcz padał dwa tygodnie temu non stop i zostawiłem samochód na dworze. Ani kropli wody w samochodzie a wewnętrzna strona dachu była sucha!

3. szyba tylna – materiał jest z silikonu, co powoduje, że jest bardziej niebieski niż żółty (przezroczysta oczywiście…) Składa się ładnie o po 15 minut po rozłożeniu, nie widać śladów złożenia – jest gładka i miękka. Jest ona wklejona a później zaszyta – czyli jest szczelna i mechanicznie mocna.

4. w czasie jazdy – do 120k jest cisza. Powyżej 120k do 160l dach hałasuje inaczej niż oryginalny. Oryginalny dach wydaje dosyć niski dźwięk, kiedy wpada w drgania a nowy dach wydaje dźwięk o wyższej częstotliwości – jak by był bardziej napięty. Przypomina mi to dźwięk żagla od deski windsurfingowej. Powyżej 140k lepiej się jedzie bez dachu niż z dachem ;o)

5. Terminowość – fatalna …… nie dotrzymuje słowa, ale za to robota jest OK. Czekałem 10 dni na samochód.

 

Ogólnie polecam . . . robi wszystko w cenie. Zapłaciłem ostatecznie 1,8k zł.

Edytowane przez RobertS

Uzależniony od 325iC

Zakochany w żonie

.....ja też jeżdżę E30 z wyboru!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega miał szyty dach do e30 w Lublinie. Ale nie na samochodzie tylko dał stary dach na wzór. Nie wyszło im to za dokładnie, są pewne niedociągnięcia , szyby nie chcą się domykać itd.
BMW to samochody, reszta to tylko nieudane próby...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Podbijam temat, bo sam jestem na etapie poszukiwania dachu. Naprawde nie ma w Warszawie takich magikow? Bo do Zielonej to nie chce mi sie zapylac...

Jeszcze jedno - elektryczny mechanizm dachu mam niedzialajacy/zdekompletowany. Znacie kogos, kto sie na tym zna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.