Skocz do zawartości

szarpanie silnika 320i- nadal to samo Błąd 29CF - 3cylinder


PokeKrk

Rekomendowane odpowiedzi

Rivasi tez miałem ow błąd i mimo zamiany wtrysków wystąpił po czasie-specjalnie zalałem Pb95 i po wymianie kpl. świec oraz cewek w wersji ostatecznej pojawił sie błąd NOX (cos z czasem podgrzewania).Po wymianie NOX-a od siedmiu miesiecy cisza,dodam tylko iz zapewne wtryski sa tez do wymiany za niedługo (mam 165 tyś. na blacie)ale dolewam przy okazji dodatek do benzyny Millersa i na razie wszystko jest tip top. :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ze tutaj nie pojawia sie blad czujnika nox, moze faktycznie po czasie wystapi. Sciezka do rozwazenia.

Dlaczego jak wypadanie zaplonu to wszyscy zaczynaja od wymiany cewek/swiec/wtryskow nie patrzac sie przyczyny wypadania zaplonu ?

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ze tutaj nie pojawia sie blad czujnika nox, moze faktycznie po czasie wystapi. Sciezka do rozwazenia.

Dlaczego jak wypadanie zaplonu to wszyscy zaczynaja od wymiany cewek/swiec/wtryskow nie patrzac sie przyczyny wypadania zaplonu ?

Mogę dołączyc skan zaraz po pojawieniu sie komunikatu ale ze mam go na kompie to niestety na tym forum niemozliwe ale moge wpisac kody błedow z inpa wg.kolejnosci wystapienia

0x2C6C

0x30DA

0x30C1

0x29CF

0x2C32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam Ponownie ,

 

kompresja zrobiona raczej ok - na poziomie 12,5 13 .

Zostały przełożone jeszcze wtryski z 3 na 1 i cewki z 3 na 1 wiec zobaczymy czy się coś zmieni czy dalej bedzie wywalać ten sam błąd : 29CF wypadanie za 3 cylindrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dalej to samo….

 

w momencie np zmiany na drugi bieg i dodanie gazu do dechy zaczyna szarpać i wyskakuje błąd na desce KONTROLKA POMARANCZOWA MIGA OD SILNIKA I POJAWIA SIE NAPIS OGRANICZENIE MOCY SILNIKA. Po chwili gasnie a auto jezdzi normalnie i tak co jakis czas sie dzieje…

 

Kompresja w porządku pozamieniane wtryski i cewki i dalej to samo Błąd 29CF -wypadanie zapłonu na 3 cylindrze

 

Co mi pozostaje bede musiał chyba jeszcze zrobić sprawdzenie ciśnienia na listwie wtryskowej.

 

ręcę opadają ….

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

benzyna bez gazu

No to bardzo dziwne gdzie byłeś w Krk z tym ,że Ci tyle rzeczy wymienili i nie ma rezultatów ? masakra. Ewidentnie ktoś źle zdiagnozował usterkę , może nie wszyscy mechanicy oglądają program na TVN TURBO " BĘDZIE PAN ZADOWOLONY ,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem na poczatku byl na 2 i 3 cylindrze po wymianie wtrysków został tylko 3 i po wymianie swiec i cewek nadal pozostaje na tym 3 cylindrze problem .

Nawet po zamianie miejscami .

 

To ze wymienilem wtryski cewki i swiece to wszyscy tak sugerowali na forum i mechanicy równiez. ale to pół biedy kwestia jest jak zlokalizowac tą usterkę co to jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak znam zycie to nie jest jedyny błąd jaki sie pojawił-zalezy od programu pomiarowego.Przeczytaj moj post z poprzedniej strony mialem tez ten blad ale wystapil jako czwarty w seri odzytu,

 

i po wymianie Nox-a przeszło ? znikneły wszystkie błedy ?

A też ci przy dodawaniu gazu szarpało samochodem i nagle wyskakiwał błąd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak znam zycie to nie jest jedyny błąd jaki sie pojawił-zalezy od programu pomiarowego.Przeczytaj moj post z poprzedniej strony mialem tez ten blad ale wystapil jako czwarty w seri odzytu,

 

i po wymianie Nox-a przeszło ? znikneły wszystkie błedy ?

A też ci przy dodawaniu gazu szarpało samochodem i nagle wyskakiwał błąd?

 

 

Kolego zmien w koncu tego NOXA ! :norty:

Wymienileles juz pare bebechow i to nic nie dalo. Wywaliles kupe kasy u mechnika, ktory powywalal dobre czesci :duh: .

 

PS..

A nie mowilem ,ze od termostatu takie rzeczy sie nie dzieja..

 

PS2 .

Czas na zmiane mechanika :cool2:

Sorry za ortografie - niemiecki windows :)

http://images.spritmonitor.de/519278.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak znam zycie to nie jest jedyny błąd jaki sie pojawił-zalezy od programu pomiarowego.Przeczytaj moj post z poprzedniej strony mialem tez ten blad ale wystapil jako czwarty w seri odzytu,

 

i po wymianie Nox-a przeszło ? znikneły wszystkie błedy ?

A też ci przy dodawaniu gazu szarpało samochodem i nagle wyskakiwał błąd?

Mam automat obroty skakały i wywalało blad a bledy mial min.takie jak u ciebie lacznie z 3 cylindrem. :x

po wymianie NOX-a w marcu do dzis jest ok. jedynie po odpaleniu i niskiej temperaturze otoczenia delikatnie faluja obroty,ale to zapewne wtryski ktore nie byly nigdy wymieniane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam automat obroty skakały i wywalało blad a bledy mial min.takie jak u ciebie lacznie z 3 cylindrem. :x

po wymianie NOX-a w marcu do dzis jest ok. jedynie po odpaleniu i niskiej temperaturze otoczenia delikatnie faluja obroty,ale to zapewne wtryski ktore nie byly nigdy wymieniane.

Skaczą obroty czy lekko nie pali na wszystkie. Ja mam przez chwilę nierówną pracę na zimnym tylko na wolnych obrotach wystarczy że przejadę ok kilometra i problem znika. Czek przez pół roku nigdy się nie zapalił po podłączeniu komputera wyszło wypadanie zapłonu na dwóch cylindrach (chyba). Wymienię świece na dniach bo były wymieniane wg. KS 50 tys. km temu. Elektronik twierdzi że może to też być wina hydraulicznych popychaczy zaworów.

kiedyś


E32 730

E36 318

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dzieki za wszystko ! Problem rozwiązany .

 

Okazało sie ze po wymianie wtrysków na nowe i cewek na nowe blad na 3 cylindrze sie powtrzał poniewaz okazalo sie ze jedna z nowych cewek jest wadliwa- zamienili mi miejscami z 3 na 1 samą cewke i chodzi silnik jak marzenie -nic nie szarpie ani nie wybija bledu.

 

Druga sprawa mechanik moj który mi to robił po zalozeniu nowych wtryskow nie zaprogramował ich z softem i dlatego swirowal samochód.

 

Nowy mechanik którego polecam -Wszystko mi zrobili na miejscu w Krakowie serwis BMW EDIS ul.Kotlarska 34 ! POLECAM !

 

ZAMYKAM TEMAT ! DZIĘKI !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.