Skocz do zawartości

Wypadanie zapłonu 645ci


TOMMAX

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem, po odpalaniu samochodu jest ok obroty są wyższe na ssaniu , w późniejszym czasie delikatnie trzęsie samochodem raz na jakiś czas wywali błąd (check) po podpięciu pod kompa pokazuje wypadanie zapłonu cylinder 1 i 5 lu czasem sam 5 lub 1 . Po rozgrzaniu silnika jest idealnie i tak jak wcześniej napisałem na ssaniu też. Wymieniłem cewki na nowe (firmy beru) . przy wymianie pierwszej zauważyłem ,że w kanale cewki jest olej,dolna część cewki była mokra. Dodam ,że robiłem uszczelniacze zaworów 2 miesiące temu i z tego co pamiętam dekiel był ściągany dwa razy i dlatego mogła uszczelka się zje... :) czy to może być powód ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W komorze cewki nie powinna znajdować się ani woda ani olej, czy coś by nie przewodzić iskry, która może sobie skakać i na świecę i bokami (tam gdzie jej łatwiej). Wszelkie uszczelki daje się zawsze nowe przy jakichkolwiek pracach, bo raz popuszczona to tylko kwestia czasu kiedy będzie lecieć. Doprowadź to najpierw do ładu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszelkie uszczelki daje się zawsze nowe przy jakichkolwiek pracach, bo raz popuszczona to tylko kwestia czasu kiedy będzie lecieć.

Zmień warsztat. Skoro założył ci starą uszczelkę to znaczy,że słabo z nim.

Nawet gdybyś , jako klient nalegał na gównianą oszczędność to nie powinni się na to zgodzić, chyba że na Twoją odpowiedzialnosć i dobrowolną rezygnację z jakiejkolwiek gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Miałem podobny problem.

Mi padła cewka na 1 cylindrze .

Wymiana 200 zł . Spokojnie możesz taniej ale ja auto zostawiłem w czasie pracy w feu-Vert i do tego uzupełniali mi płyn chłodniczy.

Strasznie telepało auto. Pojawił się problem z engine że auto może mieć niepełną moc. Szczególnie na postoju bądź jadać w mieście.

Jako że byłem w trasie nie mogłem tego zrobić od razu.

Zgasiłem auto zapaliłem ponownie i było ok. Wróciłem na 2 dzień z Wro do Wawy z tą usterką i naprawiłem tak jak napisałem wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.