Skocz do zawartości

bmw e64/63 podłokietnik i środkowa konsola, jak zdjąć???


semperfidelis251

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich i pozdrawiam :D

 

Pytanie mam czy ktos z was rozbierał juz konsole środkową, tą z podłokietnikami????????

Mam zamiar kupić "cup holder" do mojego auta tylko nie wiem czy dało by rade go zamontować czy jest potrzebny inny "tunel"

wygląda to tak

 

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=EK72&mospid=47769&btnr=51_6866&hg=51&fg=35

 

nie wiem tylko gdzie są jakieś mocowania czy śruby żeby to zdjąć, znalazłem tylko dwie w tylnim schowku i jedną koło drążka zmiany biegów jednak po odkręceniu nie szło tego nawet ruszyć....

 

będę wdzięczny za jakieś podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to robiłem, bo obszywałem tunel alkatarą. Szczegółów nie pamiętam ale na prawdę jest z tym w ch... roboty, zwłaszcza z odpinaniem kostek i kabli żeby zdjać tunel. Dźwignię od biegów trzeba "zneutralizowac" śrubokrętem w czerwone żeby się swobodnie przesuwała i dała możliwość manipulacji tunelem.

Wydaje misię,że najpierw demontowałem panel radia i klimy żeby zdjąć panel wokół biegów i odkręcić śruby przednie tunelu. Pokrętło idrive trzeba ściagnąć. Mieszek biegów i ręcznego trzeba też wyciągnać. Boczne panele te obszyte dywanikiem przesunać trzeba do przodu i wyjąć, tam chyba znajdziesz jakieś śruby albo i nie, ale to nie koniec, bo sporo śrubek jest pod pokrywą małego tylnego podłokietnika. Potem kombinacja z odpinaniem różnych kostek i linek i prawie w domu, bo trzeba kombinować, zmieniając na przykład pozycję ręcznego i dżwigni biegów.

Nie jest to na pewno miła robota, więcej nie pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi i podpowiedzi, zdemontowałem wczoraj cały przedni panel (ten z radiem) i osłony drążka skrzyni biegów. przyłożyłem gniazdo cup holdera od środka i jakoś nie wydaje mi żeby pasował, poprostu nie ma jak go tam wcisnąć. więc albo znajde jakąś konsole z gniazdem (niedrogo) albo poprostu sobie daruje. chciałem go zamontować ponieważ duzo podróżuje i wydaje mi sie praktyczny...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Hej, podpowiedziałbyś jak zdemontować panel z radiem? Bo z tunelem poradziłem sobie bez zdejmowania radia, ale było słabo z tymi dwoma śrubkami pod nim:)

 

Pozdr

 

Jedyna śrubka jest podprzyciskiem awaryjnych, który trzeba wydłubać. Reszta / panelu przedniego/ jest na spinki czyli inteligentnie podważyć i ciągnąć. Dalej zobaczysz śrubki. 10 minut roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.