Skocz do zawartości

E91 usterki


quazar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Dwa miesiące temu zakupiłem BMW E91 320d, wydaje mi się, że model jest w stanie dobrym ale mam kilka pytań dotyczących jego użytkowania:

Usterki:

- podczas skręcania strasznie piszczy mi kierownica - nie ma reguły czasami głośniej czasami ciszej a czasami nie piszczy..... nie jest to jakaś inwazyjna rzecz ale trochę denerwuje

- Kiedy wciskam lub popuszczam sprzęgło w pewnym momencie słychać dziwny dźwięk - rzęzi, ktoś mi podpowiedział, że to łożysko sprzęgła - czy ktoś ma inny pomysł ? Jeżeli to łożysko ile kosztuje wymiana ? podobno trzeba wymienić całe sprzęgło bo łożysko jest jego integralną całością

- filtry: wymienia się filtr powietrza, filtr kabinowy o coś takiego jak filtr odmy/separator oleju - co jaki czas muszę wymieniać ?

-spalanie w cyklu mieszanym osiąga wartość 8,6l/100km czy to normalne ?

- rozrząd - w BMW jest łańcuch - ale podobno konstrukcyjnie jest jakieś niedociągnięcie i się zużywa co jaki czas to sprawdzać?

- bluetooth - nie mogę podłączyć telefonu do komputera przez bluetooth

-płyn do spryskiwaczy - po tygodniu od zalania świeci się kontrolka niskiego poziomu płynu, mam światła ksenonowe które dużo go zużywają ale to chyba przesada.

 

W kwestii aut jestem laikiem, dziękuję za odpowiedzi

Pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jestes laikiem to podaj przynajmniej rocznik auta a najlepiej 7 ostatnich znakow z Vinu to przynajmniej da rade sprawdzic czy masz opcje bluetot-a. :(

********70KY18028 proszę numer VIN, wydaje mi się, że jest tam bluetooth ale nie mogę podłączyć

 

Ubywanie plynu to najprawdopodobniej cieknąca dysza spryskiwacza ksenonów

 

ostatnio widziałem, że coś kapie z przodu od pasażera, sprawdzę ją, dobry trop.

 

Odnosnie dzwiekow przy wciskaniu i puszczaniu sprzegla to prawdopodobnie dyferencjal. Mialem to samo, po wymianie dyfra cisza.

 

Hmm, w warsztacie mówili, że to łożysko oporowe ale sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wracając do usterki rzężenia czegoś w skrzyni biegów mam dodatkowe informacje:

- rzęzi w momencie kiedy sprzęgło jest wciśnięte do połowy

- przestaje kiedy sprzęgło jest wciśnięte to połowy gdy gałką zmiany biegów kieruje w pozycję jakiegoś biegu/ bieg nie wchodzi bo sprzęgło nie jest wciśnięte do połowy ale położenie gałki niweluje dzwięk

 

 

Co to może być ? Dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do usterki rzężenia czegoś w skrzyni biegów mam dodatkowe informacje:

- rzęzi w momencie kiedy sprzęgło jest wciśnięte do połowy

- przestaje kiedy sprzęgło jest wciśnięte to połowy gdy gałką zmiany biegów kieruje w pozycję jakiegoś biegu/ bieg nie wchodzi bo sprzęgło nie jest wciśnięte do połowy ale położenie gałki niweluje dzwięk

 

 

Co to może być ? Dziękuję za pomoc.

 

Obstawiam dwie rzeczy:

http://www.bmwstore.pl/pl/katalog/diagram/23_1053-gs6-37bzdz-elementy-uszcz-i-dodatk/vKY18028

element nr1,

lub łożysko oporowe.

Jeśli chcesz to naprawić, to polecam od razu wymienić kompletne sprzęgło (jakieś 700-800zł kpl) + Rurka prowadząca nr

23 11 7 531 354 , aby nie ściągać skrzyni dwa razy.

Koło dwu masowe też już może wymagać wymiany (choć to raczej na pewno nie jest przyczyna rzężenia).

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.