Skocz do zawartości

[320i] 98' M52 - Pstrykanie w kierownicy


Zuzinho7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Walczę już z problemem dłuższy czas i nie mogę sobie poradzić, wymienione były drążki i końcówki kierownicze jednak nie przyniosło to zmian.

 

Chodzi dokładnie o to że raz kierownica funkcjonuje podczas jazdy normalnie, a raz czuć w niej takie pstrykanie podczas delikatnych ruchów jakby plastik obcierał o plastik i najechanie na dołki powoduje uczucie jakby coś było w niej poluzowane. I to tak raz jest a raz nie.

 

Zauważyłem ostatnio że jak po wyjęciu kluczy ze stacyjki nie zablokuje kierownicy problemu nie ma za każdym razem gdy jadę, natomiast jak zablokuję to się to zdarzy i potem trzeba kilku blokad aby problem ustał. Czy to może mieć związek z taśmą lub czymś innym związanym z blokadą kierownicy? Przyznam że sprawa jest irytująca.

 

--

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to u mnie nie ma takich objawów przy hamowaniu itp. dziwne jest właśnie to że jak nie blokuje kierownicy problemu nie ma, wczoraj jak wieczorem wracałem chyba jakiś plastik się zerwał bo jak skręcam pełny skręt słyszę że w kierownicy przelatuje jakiś plastik po kierownicy i hałasuje.

 

--

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo teraz poduszka airbag odeszła z lewej strony do góry więc podejrzewam że coś się łamało aż się w końcu teraz wyłamało w taśmie i pewno ona jest do wymiany.

 

Może mi ktoś podpowiedzieć którą klemę od aku odkręcić i na ile przed tym gdy będę rozkręcał kierownicę? Dzięki z góry

 

--

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.