Skocz do zawartości

E46 ustawienie inspekcji olejowej


akcentt

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
To temat Staszka a Staszek może wszystko :mrgreen:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki ty masz problem? Gdyby komp nie pokazał to byś nie wymienił?

Weź kartkę którą dołącza producent zawieś ja na kielichu czy czymkolwiek i tyle. WYmień raz do roku lub szybciej jeśli osiągniesz jakiś przebieg.

 

Jednemu więcej niż 20tys naliczy drugiemu mniej. Zależy od stylu jazdy, ilosć przejechanych km w danej temp, ilości odpaleń i kilku innych czynników i jest algorytm na to jakiś. Nie jest powiedziane ze przejedziesz mniej.

 

 

Ale ty widzę tego nie pojmiesz. Przewieś kartkę i nie zawracaj ludzią..... To idiotyczne jest zadawać tak bez sensowne pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W przypadku zmiany oleju na np Motula mechanik zalecił ustawić 15000 km.

Trzeba coś pogrzebać w sterowniku nie jest to łatwa rzecz, z tego co kojarze koszt kilku stówek...

Omijałbym szerokim łukiem takich specjalistów od bi em dablju..

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze ktos będzie gotów uwierzyć w te głupoty wiec napisze jasno

 

w e46 inspekcja 15tys km to 15tys km zrobionych/przejechanych/nabitych na licznik

nie wazne czy jazda bedzie emerycka czy na torze... komp tego nie przelicza a jedynie odlicza przejechane kilometry

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze ktos będzie gotów uwierzyć w te głupoty wiec napisze jasno

 

w e46 inspekcja 15tys km to 15tys km zrobionych/przejechanych/nabitych na licznik

nie wazne czy jazda bedzie emerycka czy na torze... komp tego nie przelicza a jedynie odlicza przejechane kilometry

 

 

puzonn w takim razie można ustawić 15tys km... w NCS zmieniając z 25tys... i będzie liczyło km normalnie? czy będzie komp szybciej o to chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co mnie cytujesz jak piszesz bezposrednio po moim wpisie ?

 

napisałem wyraznie ze inspekcja olejowa nie analizuje sposobu jazdy a jedynie odlicza km, nie wazne jaki interwał masz ustawiony, ja np. mam ustawione co 30tys, olej zmieniam co 10tys(wiadomo jak to w klekocie), licznik inspekcji jak i przejechane/nabite km wskazuje identycznie, kartki na kielichu również to potwierdzają

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz racji puzonn. Inspekcja inaczej oblicza km. Zapytaj w obojetnie ktorym serwisie skoro nie wierzysz.
nie musze nikogo pytac bo widze jak mi komp odlicza inspekcje olejową, robie 10tys km licznikowych i tak samo odliczone jest z poziomu komputera

w e36 kwadracinki znikały w zaleznosci od stylu jazdy, tutaj tego nie ma, chyba ze moj styl jazdy jest idealny, skoro komp interwał 30tys inspekcji odlicza idealnie z przebiegiem auta ;) co oczywiscie nie jest mozliwe

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz racji puzonn. Inspekcja inaczej oblicza km. Zapytaj w obojetnie ktorym serwisie skoro nie wierzysz.
nie musze nikogo pytac bo widze jak mi komp odlicza inspekcje olejową, robie 10tys km licznikowych i tak samo odliczone jest z poziomu komputera

w e36 kwadracinki znikały w zaleznosci od stylu jazdy, tutaj tego nie ma, chyba ze moj styl jazdy jest idealny, skoro komp interwał 30tys inspekcji odlicza idealnie z przebiegiem auta ;) co oczywiscie nie jest mozliwe

Mam z racji wykonywanej pracy możliwość sprawdzenia tego w wielu autach i we wszystkich jest tak samo. Inspekcja nie gra razem z km rzeczywistymi, także u Ciebie musi być coś nie tak po tym jak zmieniłeś inspekcje na 30 tys bo w standardzie jest to 25.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm dałes mi teraz do myslenia...

sprawdzilem wlasnie 3 ostatnie wymiany oleju z wpisanymi km(karteczki pod maską), porównałem z aktualnym stanem licznika i wyswietleniem km do następnej wymiany i wychodzi ze idealnie nie odlicza

raz zmieniłem olej co 11tys, najbliższa wymiana z wyliczeń kompa i przebiegu wychodzi 10,5tys km hmmm

 

w takim razie zwracam honor, obecny interwał 30tys jest dla mnie łatwiejszy do pilnowania , na 1 cykl zmienie olej 3 razy bo co 10zmieniam.

bede dokladniej sprawdzał przy kolejnych wymianach :cool2: kto mnie oszukuje ;p

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm dałes mi teraz do myslenia...

sprawdzilem wlasnie 3 ostatnie wymiany oleju z wpisanymi km(karteczki pod maską), porównałem z aktualnym stanem licznika i wyswietleniem km do następnej wymiany i wychodzi ze idealnie nie odlicza

raz zmieniłem olej co 11tys, najbliższa wymiana z wyliczeń kompa i przebiegu wychodzi 10,5tys km hmmm

 

w takim razie zwracam honor, obecny interwał 30tys jest dla mnie łatwiejszy do pilnowania , na 1 cykl zmienie olej 3 razy bo co 10zmieniam.

bede dokladniej sprawdzał przy kolejnych wymianach :cool2: kto mnie oszukuje ;p

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.