Skocz do zawartości

Car detailing - prośba o polecenia


ledakar

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

 

Chciałbym na swoim F30 wykonać usługę car detailingu. Samochód ma rok i posiada na lakierze (czarnym) delikatne ryski, widoczne tylko w pełnym słońcu. Co mnie niestety trochę wkurza i chciałbym to spolerować. Sam nie mam czasu by się tym zająć i chciałbym oddać samochód w ręce specjalistów. Zależy mi na wypolerowaniu całego samochodu, ale bez ścierania zbyt dużej ilości materiału. Dodatkowo chciałbym zabezpieczyć ten lakier. W związku z powyższym mam dwa pytania:

 

1) Jakie miejsce w ręką na sercu polecicie na terenie Śląska?

2) Czy wykonać ten zabieg jeszcze przed zimą, czy lepiej dopiero na wiosnę?

 

Ja na własną rękę znalazłem następujące firmy Autokosmetyka.czest.pl, Mrcdetailing.pl, Detailking.pl, Car-heaven.pl i owiane złą sławą na innych forach Car-Spa. Korzystaliście z którejś z tych firm?

 

Jeśli chodzi o budżet to chciałbym poświęcić na to maks 1200 zł.

 

Będę wdzięczny za odpowiedzi.

 

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja co prawda z innego regionu, więc nic nie polecę.

Osobiście poczekałbym do wiosny-po zimie i tak dużo rzeczy wychodzi. Oczywiście robiąc to przed zimą można mówić, że zabezpieczy się lakier, itp. Ale prawda jest taka, że z tym budżetem nie można za bardzo myśleć o jakiejś sensownej powłoce! Może warto byłoby go tylko nawoskować przed zimą, a na wiosnę odświeżyć lakier i dać jakąś przyzwoitą powłokę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego po zimie ?

Żeby sól i inne czynniki atmosferyczne które w zimie są nasilone miały plac zabaw na samochodzie ? Chociaż albo aż wosk polecam jak najbardziej.

 

O ile rozumiem wstrzymanie się z korektą lakieru do wiosny, chociaż nie ma to większych korzyści poza przesunięciem radości z ładnego lakiero o kilka miesięcy to zabezpieczenia nadwozia na okres zimowy jest niezwykle ważne, a oprócz tego samochód będzie łatwiej utrzymać czysty ponieważ brud nie będzie tak osiadał.

 

Na terenie śląska zapraszam - http://www.moto-spa.com.pl :wink:

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze o Car Spa czytałem na forum same niepochlebne recenzje. Moje auto jest właśnie z Bawarii Motors Katowice i przed wydaniem było w Car Spa i nie jestem do końca zadowolony...

Ja u nich robiłem 3 auta i wszystkie były idealnie bez wad, a efekt kwarcowej powłoki było widać nawet rok po nałożeniu. Jak byłeś niezadowolony trzeba było pogadać z szefem w Tychach, może trafiłeś na słabszego pracownika. Z ciekawości, co dokładniej nie wyszło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również polecam Car Spa w Tychach! Byłem, jestem mega zadowolony (Premiere+powłoka kwarcowa)! Efekt super!

rzeczywiście Szef jest mega fanem tego co robi i z należytą ostrożnością i dbałością podchodzi do samochodów klienta! Szczerze polecam i wiem, że będę tam wracał! :cool2:

 

Moje auto jest właśnie z Bawarii Motors Katowice i przed wydaniem było w Car Spa i nie jestem do końca zadowolony...

Wiem też, że dla Bawary w Katowicach nie tylko Car Spa robi detailing więc nie jesteś pewny kto akurat zajmował się Twoim autem! A sam miałem takie doświadczenie z "detailingiem" z Bawary: w dniu wydania samochodu z salonu, ok 10 rano (miałem odebrać samochód o 14) ktoś do mnie zadzwonił i powiedział, że przed odebraniem mogą mi "zabezpieczyć" samochód:l detailing lakieru + kwarc oraz zabezpieczenie wnętrza(skóra) ale potrzebowaliby na to ok 6 godz. więc musiałbym go trochę później odebrać! Po tej informacji wiedziałem, że trzeba się od tych mistrzów detailingu trzymać z daleka bo nie wyobrażam sobie aby w niecałe 6 godz. porządnie zrobić fachową robotę! W Car Spa poprosili abym zostawił samochód na min 2 dni (wymogi powłoki kwarcowej)!

 

Jeszcze jedna historia z Bawary: kiedyś byłem w salonie zaraz rano, tuż po otwarciu salonu i widziałem jak szedł gość i na sucho "odkurzał" po kolei wszystkie samochody jedną szmatą! :mad2: jeśli to standard i ich wyobrażenie "auto detailingu" to ja dziękuję! :mad2:

[...] wszyscy kupujemy BMW dla radochy z jazdy, nie zawsze kierując się do końca rozumem. [...]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie a czy każde Bmw jest przed wydaniem oddawane na zabieg zabezpieczenia lakieru do car spa?.Nie ukrywam że to moje trzecie nowe auto które kupiłem i dopiero w przypadku Bmw kropelkowanie i gładkość lakieru jest naprawde najwyższej jakości.Jeżdże czwarty dzień i dzisiaj po umyciu auto nadal się super świeci i jest genialne kropelkowanie,wydaje mi się że to nie jest zwykły wosk z myjni przy ASO.

Było:

e36 318i Cabrio

E61 525d

F30 318d Sportline

F36 420i M-Pakiet

Jest : G30 518d SportLine

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne auto fabrycznie nie jest zabzabezpieczone niczym sensownym. Nie spotkałem sie też aby dealer sam od siebie cos dał ekstra! Wszystkie usługi są na życzenie klienta za dodatkową opłatą (nie małą!).
[...] wszyscy kupujemy BMW dla radochy z jazdy, nie zawsze kierując się do końca rozumem. [...]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja,dzisiaj umyłem auto,odtłuściłem lakier Ipa i nałożyłem kolejno deep crystal polish high gloss od meguaiers i na to wosk tech wax ntx 2.0 również od megsa i widze jaka jest różnica,teraz to się nazywa alpine weiss :wink:

Było:

e36 318i Cabrio

E61 525d

F30 318d Sportline

F36 420i M-Pakiet

Jest : G30 518d SportLine

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne auto fabrycznie nie jest zabzabezpieczone niczym sensownym. Nie spotkałem sie też aby dealer sam od siebie cos dał ekstra! Wszystkie usługi są na życzenie klienta za dodatkową opłatą (nie małą!).

 

Dokładnie + co ciekawe, jak robiłem powłokę ceramiczną w całkowicie nowym F15, to byłem w szoku, jak niestety porysowane jest auto z przebiegiem 30 km, trochę wstyd w aucie za taką kasę :?

 

Ale tak poza tym, bardzo polecam detailing ale koniecznie z powłoką, kwarc / ceramikę już robiłem na 4 autach, sprawują się rewelacyjnie, nawet na Land Roverze, którym stosunkowo sporo jeżdżę w terenie, ciężko go ubrudzić i zdecydowanie łatwiej doczyścić. Ale obawiam się za 1200 PLN może być ciężko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwarc szału nie robi choć lepszy od wosku jest napewno,świetna jest ceramika,osobiście polecam 4Nano http://m.youtube.com/watch?v=4kZjxR5ismg

Było:

e36 318i Cabrio

E61 525d

F30 318d Sportline

F36 420i M-Pakiet

Jest : G30 518d SportLine

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
1) Jakie miejsce w ręką na sercu polecicie na terenie Śląska?

 

Polecam osobiście CarSpa w Tychach. Robię tam auto praktycznie co roku i ogólnie byłem niezadowolony tylko raz: cisnąłem ich, żeby auto było gotowe w ciągu max 1 dnia. Co prawda robota była zrobiona, ale na prawdę profeskę pokazali rok później, jak zostawiłem je na 2 pełne dni. Robiłem kwarc, teraz wosk, wydaje mi się że efekt po dobrym wosku jest lepszy i dłużej trzyma efekt.

 

Po nadchodzącej zimie przetestuje konkurencję :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Członkowie klubu
1) Jakie miejsce w ręką na sercu polecicie na terenie Śląska?

 

Polecam osobiście CarSpa w Tychach. Robię tam auto praktycznie co roku i ogólnie byłem niezadowolony tylko raz: cisnąłem ich, żeby auto było gotowe w ciągu max 1 dnia. Co prawda robota była zrobiona, ale na prawdę profeskę pokazali rok później, jak zostawiłem je na 2 pełne dni. Robiłem kwarc, teraz wosk, wydaje mi się że efekt po dobrym wosku jest lepszy i dłużej trzyma efekt.

 

Po nadchodzącej zimie przetestuje konkurencję :wink:

 

kwarc dłużej siedzi tj min 2lata jak jest dobrze położony, auto jest bardziej "bez obslugowe", natomiast jesli chodzi o wygląd to nie ma to jak dobry wosk :cool2:

sprzedam Cobb access port v3 pod silnik N55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie polozylem jeszcze przed zima powłoke ceramiczna i jest jak piszesz, tj:

1. Auto jest bezobsługowe, ostatni program na myjni ręcznej zazwyczaj pozwala spłukać wszystko z auta, inne myjnie omyjam i albo myje u tych co robili powłoke (w zasadzie 2 powłoki) albo sam :wink:

2. Wosk wygląda jednak lepiej :cool2: (przynajmniej według mnie, nadaje "głębie" lakierowi, ceramika robi lustro)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
jak chcesz na grubo to przynajmniej Husaria z Polishangel-a :twisted: troche taniej dedykowany do lakierów BMW Swissvax Blau-Weiss, Zymol titanium też spoko szczególnie na zimę bo to trwały wosk, sam mam taki na aucie i generalnie jestem zadowolony :mrgreen:
sprzedam Cobb access port v3 pod silnik N55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Kwarc szału nie robi choć lepszy od wosku jest napewno,świetna jest ceramika,osobiście polecam 4Nano http://m.youtube.com/watch?v=4kZjxR5ismg

 

bo niby dlaczego? miałem ceramike na aucie na zdeżakach i Cquartz na reszcie lakieru, różnica w odpychaniu brudu jest na korzyść kwarcu :cool2:

ceramike łatwiej się aplikuje ale krucej siedzi i słabą chemie można uzywać na nią do mycia, kładłem c1+EXO i w/g mnie to najlepsze rozwiązanie :mrgreen:

no, chyba, że Ceramiczno-szklane powłoki modesty ale to juz inna półka :8)

sprzedam Cobb access port v3 pod silnik N55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.

 

Jaki koszt takiej ceramiki i jaki jest jej czas działania? Mysle, że kryterium najbardziej strysującym to ilość myć - w moim przypadku std. myjnia ręczna.

 

Do tego na pewno specjalnie nie będę jechał poza rejon Wrocławia. Nie wierzę coby w tym mieście ktoś tego porządnie nie potrafił zrobić w oparciu o dobrą "chemię".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Dzięki za info.

 

Jaki koszt takiej ceramiki i jaki jest jej czas działania? Mysle, że kryterium najbardziej strysującym to ilość myć - w moim przypadku std. myjnia ręczna.

 

Do tego na pewno specjalnie nie będę jechał poza rejon Wrocławia. Nie wierzę coby w tym mieście ktoś tego porządnie nie potrafił zrobić w oparciu o dobrą "chemię".

 

modesta około 3k netto , najbliżej Wrocka masz ultradetailing, niestety nie znam ich ale maja dobrą opinie...

 

 

kri35 -> Mam właśnie C1 + EXO. Ale powiedziano mi że to jest powłoka ceramiczna, nie kwarcowa (2 powłowki w sumie). Czy na takie powloki kladzie sie / ma sens kładzenie wosku?

 

C1 jest na Sio2 czyli tlenek krzemu w dużym uproszczeniu kwarc, EXO to super mocny sealant...

nie, nie ma sensu kładzenie wosku i sie nie kładzie... choć u mnie na aucie dla testu jest teraz Cquartz UK i zymol titanium ale to moja fanaberia :mrgreen:

z Gtech to chyba crystal serum jest w jakis sposób ceramika, ale pewności nie mam, mozesz napisac do Gtechnica i oni ci wszystko wyklarują :D

 

nie wiem jak w innych punktach ale carspa ma bardzo złą opinie w Warszawie Ja bym nie ryzykował, szczególnie , że sa turbo drodzy :twisted:

sprzedam Cobb access port v3 pod silnik N55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.