Skocz do zawartości

F10 520d 2013 - brak zapłonu


Koral32

Rekomendowane odpowiedzi

Temat zakładam jeszcze raz z powodu zablokowania poprzedniego. Z góry przepraszam nie wiedziałem o tytułach tematu :oops:

Witam posiadam BMW F10 520d z 2013r. Auto od początku sprawowało się bezproblemowo, aż do dnia wczorajszego. Wracam ze sklepu, wchodzę do auta i nie mogę zapalić samochodu. Hamulec zablokowany, informacja na komputerze pokładowym "Zapłon, proszę szybko zlecić kontrolę w najbliższym serwisie BMW." Dziwna sprawa, bo wygląda jakby coś z elektroniką było nie tak, ponieważ przy naciśnięciu "start/stopu" jest taki jakby odgłos milisekundowy, że napięcie nie podaje. Ale elektronika cała w samochodzie działa, żadnych problemów z elektroniką nie ma, nie wyskakują żadne usterki. No ale nie działa no to dzwonię do Assistance żeby lawetę wieźli, zamykam auto i jadę do domu bo nie będę na nich czekał tyle czasu aż przyjadą. W końcu dzwonią, że już wyjeżdżają i jadę po auto. Wchodzę, dalej nie mogę zapalić, ale po kilku próbach nagle zapalam i wszystko chodzi - no to dzwonię do nich żeby nie przyjeżdżali, że już chyba wszystko ok i najwyżej w najbliższym czasie podjadę do ASO sprawdzić co było nie tak. Podjeżdżam pod dom, próbuję włączać i wyłączać silnik i wszystko jest ok. No to pojechałem rozruszać go trochę, parkuje przy sklepie i.... znowu to samo... :mad2: . No to dzwonię drugi raz żeby jednak ktoś przyjechał. Ta sama sytuacja co wcześniej - informacja "zapłon" i zablokowany hamulec. Przyjeżdża gość z lawetą. Ładujemy akumulator przez 20 min. I zapalił... :roll:. No ale auto i tak na lawetę bo nie będę przecież ryzykował że mi gdzieś na drodze stanie. Auto pojechało do Bawarii Katowice. Co to może być? Nigdzie nie mogę w instrukcji znaleźć kontrolki o "zapłonie". Nigdzie też nie mogę znaleźć informacji w internecie o podobnej usterce. Mają mi dzwonić jutro z informacją. Jeśli ktoś miał coś podobnego to mógłby się podzielić informacją co to może być? Gwarancja obejmuje naprawę takiej sprawy mam nadzieję. I jak to jest z autem zastępczym?? Z góry bardzo będę wdzięczny za jakieś informację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, żadnych dodatkowych zabezpieczeń montowanych nie było. Dziwi mnie jak to jest możliwe, że skoro po podładowaniu akumulatora silnik zaskoczył, a żadnych problemów i usterek elektronicznych nie było. Przecież gdyby coś było z aku to chyba wyskoczyłaby jakaś kontrolka lub usterka?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwonili do mnie z Bawarii przed chwilą i powiedzieli, że mechanicznemu uszkodzeniu uległ dodatkowo oprócz rozrusznika: rozrząd i skrzynia biegów. Czy jest to możliwe, że przy mechanicznym uszkodzeniu skrzyni biegów mógłbym jeździć autem tak jak napisałem wcześniej, że udało mi się go za pierwszym razem jakimś cudem uruchomić i jeździłem ze 30 minut bez jakichkolwiek wskazań pokładowych, że miałem usterkę? Powiedzieli mi, że sami niewiedzą dlaczego tak się stało. Śmierdzi mi tu jakiś wałek. Bardzo bym prosił o wypowiedź jakiś ekspertów..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, rozrząd jest ok, źle ich zrozumiałem, ale skrzynia biegów do wymiany + jeszcze kilka rzeczy ale sam nie wiem dokładnie bo nie pamiętam co tam wymieniał. No dobra mam być zadowolony, że w nowym aucie po przejechaniu ledwie 30tys. mam takie wymiany?? :shock: Jestem bardziej zaniepokojony niż zadowolony. Powiedzieli mi, że takiej usterki to nie widzieli od kilku lat. Do tego powiedzieli, że uszkodzenia są mechaniczne. Nic nie rozumiem skoro niby z tymi uszkodzeniami mechanicznymi auto odpaliło po tych dwóch godzinach za pierwszym razem i nic mi się nie działo tak jak napisałem powyżej. Wyskoczyła mi kontrolka że coś jest nie tak z rozrusznikiem - przeczekałem 2h - jakimś cudem zapaliłem - pojeździłem z 30minut - ponownie ta sama usterka po wyłączeniu silnika - przyjeżdża laweta - ładujemy aku - auto zapala - auto na lawete, i nagle w bmw mi mówią, że są uszkodzenia mechaniczne, w tym skrzynia biegów??? :shock:

 

Ekspertów miałem na myśli to, że wydaje mi się iż, niektórzy tutaj będą mieli lepsze pojęcie niż "mechanicy" z ASO... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie zgasiłeś przypadkiem silnika przed całkowitym, dokładnym zahamowaniu? albo nie skończyło się paliwo w czasie jazdy? Może s/s zrobił błąd :) Kiedyś słyszałem, że ktoś wrzucił szybko bieg po zapaleniu, silnik zgasł i tak zniszczył skrzynie a rozrusznik był wcześniej uszkodzony. Ale to legendy internetowe.

Nie wiem, to gdybanie, bez podłączenia się pod komputer i rozebrania skrzyni nikt ci nic nie powie. Można się znać ale nikt nie jest jasnowidzem. Jakie to uszkodzenie mechaniczne, wewnątrz czy najechałeś np na duży kamień?

Ja bym to olał, masz gwarancję to się ciesz. Więcej się psuje w ciągu pierwszego roku niż następnych 10 lat. Ja np miałem wymieniany most, sporo było magli wymienianych, z 28i coś tam się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autem sam wjechałem na lawete, nie było żadnego problemu i żadnej kontroli po podładowaniu aku.

Co do paliwa to nigdy mi nie stanęło z powodu niezatankowania, co do wyłączenia za szybko silnika to nie wiem, ale wydaje mi się, że chyba nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, gdyby kogoś interesowało to odebrałem samochód :lol:

Wymienili mi: część rozrządu, skrzynię, rozrusznik i jakieś zębatki. Na szczęście wszystko na gwarancji. Dodatkowo przeczyścili i odgrzybili klimę i wgrali najnowszy soft(fajne nowe "bajery" i ikonki). Auto ogólnie śmiga jak nowe. Jest o wiele cichsze niż wcześniej. Mam nadzieję, że sytuacja już się nie powtórzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, gdyby kogoś interesowało to odebrałem samochód :lol:

Wymienili mi: część rozrządu, skrzynię, rozrusznik i jakieś zębatki. Na szczęście wszystko na gwarancji. Dodatkowo przeczyścili i odgrzybili klimę i wgrali najnowszy soft(fajne nowe "bajery" i ikonki). Auto ogólnie śmiga jak nowe. Jest o wiele cichsze niż wcześniej. Mam nadzieję, że sytuacja już się nie powtórzy.

O jakich bajerach i ikonkach piszesz?, może jakieś fotki zapodasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie navi chodzi sprawniej i szybciej; najnowsze trasy; usprawnili bluetooth (wcześniej zdarzało się, że się zacinał po połączeniu z telefonem, lub przy np. puszczeniu piosenki z telefonu przez blutootha blokowało się), teraz działa wszystko bez problemu; przy podziale ekranu, na drugim ekranie mogę sobie dać co chcę np. (drugą nawigacje w innym kierunku, effect dynamic, multimedia, wskazówkę z nawigacją itp); nowe ikonki na nawigacji typu: stacje benzynowe, cele itp; przy multimediach ikonka zapisu na dysk automatycznie.

Później wrzucę fotki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nagrałem dwa filmiki. Pokazałem to co zauważyłem. Jak ktoś ma pytania to proszę pisać ;)

 

cz.1

 

https://www.youtube.com/watch?v=TrZV8r2l3gg

 

 

cz.2

 

https://www.youtube.com/watch?v=8mHiwm0sc9g

 

 

 

Zdjęcie z Open FM:

 

http://www.iv.pl/images/93194006174603946161.png

 

 

 

Zdjęcie na wyświetlaczu:

 

http://www.iv.pl/images/60022377642494414016.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.