Skocz do zawartości

Czujnik położenia wałka rozrządu objawy? Bmw m43b19tu


szymonw93

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Podlaczlem wiele razy pod komputer swoją bmw i nic nie wyskakiwało, aż teraz wyskoczyl bład czujnika położenia wałka rozrzadu, odłączam wtyczke od czujnika a tam olej w środku, więc ewidentnie czujnik padniety, ale czy mógł nie działać tak jak powinien i nie pokazywać błędu, dopiero jak czujnik padł całkowice ,ze nie ma sygnału z niego pokazał błąd i jakie są objawy bo tez roznie pisza , u mnie falowanie ,gaśniecie silnika i trzesienie nim moze byc spowodowane tym czujnikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak u mnie w 320i E46 przy początkowym objawach jego uszkodzenia falowały mi obroty i trzęsło autem na jałowym biegu.

 

Natomiast znajomy co miał kompletnie padnięty czujnik w 520i to mu falowało obrotami, trzęsło "budą" i przy hamowaniu na światłach czy krzyżówkach gasł samochód, po wymianie problem ustał.

 

Według mnie jeżeli go podejrzewasz i masz identycznie objawy koszt tego czujnika jest tak nie wielki że warto wymienić i tyle.

 

--

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zależy kto ile zarabia :P wg mnie prawie 4 stówki za jeden czujniczek to sporo :roll:

http://czescidobmw.pl/czujnik-impulsow-walka-rozrzadu/czujnik-oe-bmw,3820.html

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Masz potwierdzenie, że febi za 70 pln będzie działać? Jak długo jeździsz na swoim? Nie wiedziałem, że lemforder robi czujniki.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Delphi słyszałem niepochlebne opinie ale póki co nikt nie narzekał na Swag i Vemo.

Jeżeli chodzi o błąd to teoretycznie jeżeli silnik źle pracował przez ten czujnik to sonda nie dawała rady wysterować i mógł się pojawić błąd.

Jaki nr błędu Ci sie pojawia??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.