Skocz do zawartości

[e39] lacznik elastyczny walu


Sosna91

Rekomendowane odpowiedzi

http://e-fotek.pl/images/30989921662520549073.png

http://e-fotek.pl/images/10763735329734373884.png

 

mam do wymiany sprzeglo gumowe czy tez lacznik elastyczny walu. Schodzilo go tak wymienic z braku czasu a on z czasem sie rozprowal po boku bardziej. Teraz przez ostatnie 2 tyg drastycznie sie popsul a ja juz w sobote wieczor nie zdaze kupic. Mam wyjazd 300km i troche sie boje. Wpisywalem w google frazy zerwany lacznik walu i nic nir znalazlo stad moje pytanie czy moze go oberwac calkiem? Ktos sie z tym spotkal? Ponizej foto

-->> masz problem z bmką, potrzebujesz diagnostyki, podpięcia pod kompa? napisz a pomogę[/b
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

dojechałem, 180km zrobilem w piatek powrót tyle samo, do 100km\h jechalem i mega delitaknie przyspieszalem, i az z calej trasy mialem srednia 6,9l\100 wedlug kompa ;]

 

nie mam jak sprawdzic czy bardzo sie rozszarpalo po tym odcinku, wymienilbym w stolicy ale pewnie za okdrecenie tych 6ciu srub powiedza 100zł

-->> masz problem z bmką, potrzebujesz diagnostyki, podpięcia pod kompa? napisz a pomogę[/b
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się zdjęcia nie otwierają,a ciekawy jestem jak wyglądają gumy.

 

Czy byś jechać sto czy 50 to raczej nie ma znaczenia. Ona głównie dostaje po tyłku przy przyśpieszaniu ostrym i zmianie biegów. Liczy się wtedy płynne ruszanie i powolnie puszczanie sprzęgła bez jakiś gwałtownych redukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy powyzej 110km\h czulem wibracje, do 100km\h bylo ideanie i tak tez jechalem, to loteria wiadomo, licze ze wrocę nie na lawecie ;]

 

zamawiam teraz nowy tylko ktos mi pomoże czy pasuja od innych modeli? bo mam np na aukcji ze pasuje do 520i tylko i inne jakies tam modele 328i ale 523i nie jest wymieinone i sprzedawca mowi ze ine bedzie pasowac, czyzby 2.0 silnik mial inny tłumik drgań aniżej 2,5? w e39? a jakos w e36 silnik 2,5 2,8 ma taki sam jak e39 520i?

-->> masz problem z bmką, potrzebujesz diagnostyki, podpięcia pod kompa? napisz a pomogę[/b
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazlem o tym samym numerze i takowy tez wezmę tylko dziwi mnie fakt ze znalazlem z 5 innych numerow a lacznik wyglada identycznie, LK=78mm a to chyba najwazniejsze.

 

+jest taki ze lacznik sie nie przekreci tak łatwo bo jak patrzylem w kanale gdy brat gwałtowniej ruszał to nakrętki z łacznika dochodzą do krzyżaka walu, co uniemozliwia jego ukrecenie, ale wiadomo ze jak nici puszcza całkiem to nie ma przebacz.

-->> masz problem z bmką, potrzebujesz diagnostyki, podpięcia pod kompa? napisz a pomogę[/b
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co nie powiem Ci bo jak jechalem to nie wrzucalem na luz przy takiej prędkości, sprawdze w piatek jak bede juz blisko domu, natomiast jesli wibracje byly by z tego miejsca to wydaje mi sie ze czy luz czy na zapietym biegu to wibracje bylyby takie same bo wal kręci sie z taka sama prędkością
-->> masz problem z bmką, potrzebujesz diagnostyki, podpięcia pod kompa? napisz a pomogę[/b
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Łączniki pomimo numerów były takie same. Pasują też od E36, E46 itd.

Rozmiar przy łącznikach 78 to jest odległość otworów, a 110 to średnica tego łącznika.

W dieslach był trochę inny-miał takie owalne tulejki.

Do wymiany tego musisz wymontować wał napędowy, bo wał wchodzi po pierwsze w wałek skrzyni biegów, po drugie wał napędowy wchodzi w otwór tego łącznika wału.

PS.Gdzieś na forum chłopak w dziale giełda sprzedawał oryginalne używane. Nie bierz tanich zamienników bo się rozrywają.

 

 

Edit.

Hej.Kiedyś mówiłeś, że szukasz wydechu M w przyzwoitych pieniądzach. Na forum jest ogłoszenie.

viewtopic.php?f=31&t=253439

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dojechalem! 180km i w domu. Tempomat na 90km/h i delikatne ruszanie. Do 100km/h cisza a przy 120km/h juz wibracje dochodzace wlasnie z pod srodkowwgo tunela.

 

Nowy lacznik juz jest. Ori uzywka w idealnym stanie z prawidlowym numdrrm OE nawet. Wstaje i wjezdzam na kanal zobaczymy co tak siedzi i zrobir jakas fotke.

-->> masz problem z bmką, potrzebujesz diagnostyki, podpięcia pod kompa? napisz a pomogę[/b
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ori uzywka w idealnym stanie

 

Zawieszenie i hamulce również wymieniasz na ""ori używkę"? :roll:

 

To, że na pierwszy rzut oka łącznik wygląda ładnie o niczym nie świadczy. Jak pewnie wiesz, jest on z gumy, a guma ma taką właściwość, że się starzeje (z czasem robi się twarda i bardzo krucha).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
ale też może być podpora wału, łącznik elastyczny, przegub też może być,poduchy skrzyni, lub opiłki metalowe w oleju do skrzyni. I tu jest właśnie problem bo dawałem auto w parę miejsc i każdy ma inną teorie :|

 

 

No to fajnych masz "mechaników" :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawieszenie i hamulce również wymieniasz na ""ori używkę"? :roll:

 

To, że na pierwszy rzut oka łącznik wygląda ładnie o niczym nie świadczy. Jak pewnie wiesz, jest on z gumy, a guma ma taką właściwość, że się starzeje (z czasem robi się twarda i bardzo krucha).

 

 

hamulce akurat nie ale sa rzeczy ktore można kupic ori używke, 50zł nie pieniadze, robota własna. robie sobie przeglad auta w zasadzie cotydzien, wiec jak zacznie sie cos z nim dziać zauważe, ale mysle ze przeżyje jeszcze ten samochód.

 

 

 

łacznk zmieniony myslalem iż zejdzie mi sie szybciej bo to 6srub, ktore odkręcałem jak zmienialem sprzęgło ale zapomnialem ze wtedy miałem zdjęty wydech. tak to musialem zdjąc go z jednego wieszaka odkręcić podpore wydechy, odkręcić tą osłone terminczna i ja jakos wyciągnąć przy doslownie opadnietym wydechu o 2-3cm, wtedy podpora wału i na styk wyszło.

 

Co do metalicznego dzwieku to takowego nie mialem ale gdy na pierwszym biegu przycisnalem mocniej pedał to czuc było drganie.

 

wstawie jutro zdjecie starego

-->> masz problem z bmką, potrzebujesz diagnostyki, podpięcia pod kompa? napisz a pomogę[/b
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sprzedam mało używany oryginalny łacznik do bmw.

 

real foto ponizej

 

http://e-fotek.pl/images/11717724455712565157.jpg

 

http://e-fotek.pl/images/34551899121239084577.jpg

-->> masz problem z bmką, potrzebujesz diagnostyki, podpięcia pod kompa? napisz a pomogę[/b
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.