Skocz do zawartości

e46 320i M52 Nie działa wentylator chłodnicy


daro2180

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Mam taki problem nie załącza mi się wentylator chłodnicy.. W INPA nie ma żadnych błędów temperatura na postoju dochodzi do 100stopni a wentylator cisza nawet po włączeniu klimy bo już sprawdzałem.. I jak sprawdzić wentylator za pomocą inpy?? czy w ogóle jest taka możliwość.. Przeszukałem forum i nie znalazłem sensownej odpowiedzi.. Jest ktoś w stanie mi pomóc???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Wentylator z przodu który widać przez nerki ma tylko i wyłącznie za zadanie pracować podczas gdy pracuje klimatyzacja, tak jest on nieuruchamiany, od całego chłodzenia silnika masz wiskozę - którą jak otworzysz maskę widać idealnie.

 

Teraz pytanie numer 1 zasadnicze - klimatyzacja sprawna, dmucha?

 

Bo przyczyny mogą być na pewno 2:

1) Nie dobita i nie sprawna klima która nie załącza wiatraka

2) spalony sterownik (płytka na wiatraku)

 

U mnie ten wiatrak dopiero ruszył jak odwiedziłem klimiarza, zrobił przegląd dobił czynnik i dopiero wszystko ruszyło :)

 

--

Pozdrawiam

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego to jest wrzesień 1999r. sedan 2.0 150km i z tego co mi wiadomo to m52... Udało mi się w inpa znaleźć uruchomienie wentylatora i ruszył ale tak jak by chciał a nie mógł nie ważne ile procent podałem.. i jeszcze co dziś zaobserwowałem to jak zapnę mu ogrzewanie to temperatura spada do 80 stopni podczas jazdy na dystansie około 20km...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm dziwna sprawa ja mam czerwiec/98 150km M52 również sedan i mam wiskozę :)

 

Z realoem wyraźnie wynika że 320i M52 - 150 KM wrzesień/99 ma wiskozę, więc nie realne byś jej nie miał...:

http://www.realoem.com/bmw/partgrp.do?model=AM11&mospid=47636&hg=11&fg=35

 

 

 

Podejrzewam że może być problem z tym modułem sterownika:

http://allegro.pl/bmw-e46-320-325-330-modul-sterownik-wentylatora-i4457209953.html

 

Albo sprawdź elektrykę czy gdzieś nie ma przebić lub poprzecieranych przewodów.

 

--

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jeszcze termostat bo temperatura silnika ma np:95 stopni a jest tam jeszcze w inpa cos takiego jak cooling water outlet chyba i tam temperatura ma około 60stopni

czyli wyglądało by na to że termostat sie nie otwiera do końca bądź zacioł sie w jednej pozycji i komputer nie widzi potrzeby włączania wentylatora.. ale może się mylę i to wcale nie jest od tego;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm zawsze możesz go wymontować wrzucić do wrzątku i sprawdzić czy reaguje czy nie, czy się nie otwiera czy za wcześnie otwiera.

 

Jak termostat to niestety z całą obudową do wymiany około 170 zł za niego z tego co dobrze pamiętam bo jak kupiłem to mi się nie dogrzewała jak były temperatury ujemne.

 

--

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się jeszcze odpowietrzyć układ.. i wskazania temperatury się wyrównały.. i Wentylator się włączył ale na bardzo lichych obrotach.. W poniedziałek go wyciągnę ale nie wiem jak się za to zabrać... Muszę poczytać jeszcze bo nie raz zapewne było to omawiane.. Możliwe że coś zaśniedziało gdzieś albo się przybrudziło i nie łączy.. A błędu nie wywala bo jako tako chodzi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem wentylatora rozwiązany.. Zakupiłem nowy;p Teraz pytanie czy to termostat czy pompa wody albo jedno i drugie:/ A mianowicie temperatura silnika na postoju max 98stopni a z włączoną klimą 103 max 104.. czy tak powinno być?? a na dworze dodaje że około 21stopni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Na pewno ma M52TU20, bo M52 nie było w e46.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.