Skocz do zawartości

Bmw E39 523i 1997 sedan co to za kostka?


Kamil Jasinski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dzisiaj mialem problem z temperatura silnika tzn wzrastala stojac w korkach klima chodzila wczesniej wszystko bylo ok, wentylator klimy ma 2 lata takze prawie nowy, po wylaczeniu klimy temperatura spadala takze wina wentylatora i sprawdzilem wlacza 1 bieg drugi nie chcial sie wlaczyc dopiero otworzylem maske i zobaczylem ze na obudowie od wentylatora glownego (wiskoza) z prawej strony stojaca przodem do auta jest taka obudowa w ksztalcie prostokata co to jest jakis czujnik? poruszalem tym i 2 bieg zalaczyl sie w wentylatorze klimy po wlaczeniu klimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa wody wymieniona 3lata temu a wiskoza z 4 lata temu tylko dziwne ze wentylator klimy chodzil na 1 biegu kiedy temperatura wyskoczyla po za pion dopiero pozniej zaczolem ta kostka ruszac i wlozylem ja w miejsce gdzie powinna byc wentylator klimy wlaczyl 2 bieg i temperatura nie wzrosla wszystko robilem na postoju z wlaczonym silnikiem i klimatyzacja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem podobna kostke na allegro tylko ze w dieslu ja mam benzyne, i od czego ona jest? przypadkiem nie steruje ona wentylatorem klimy na ktorym biegu ma pracowac?

niestety ja ta kostke mialem schowana pod lampa a nie przy chlodnicy gdyz wyskakiwala mi i latała luzno

http://allegro.pl/czujnik-chlodnicy-bmw-e39-3-0d-i4468235689.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

To jest kostka od czujnika dymu < smrodu>

odpowiedzialny jest on za sterowanie dopływem powietrza z zewnątrz jak nawiewy ustawisz w tyb obieg zamknięty automatycznie.

 

Za biegi wiatraka odpowiada czujnik wkręcony w chłodnicę.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie sie znajduje ten czujnik w chlodnicy co odpowiada za biegi wentylatora?

Bo ewidentnie nie wlacza mi 2 i 3 biegu wentylatora.1 bieg wlacza sie przy zalaczeniu klimy,a po dluzszej jezdzie np 300 km w trasie stane w korku z 15 minut i temperatura po za polowe sie wychyla i musze wylaczac klime zeby zbic temperature.Zauwazylem ze musze porzadnie rozgrzac silnik zeby przy wlaczonej klimie sillnik sie przegrzewal.Bo na np odpale zimny silnik pojezdze po miescie 7 km i odpale klime i nic trzyma pion.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

to powinna być z prawej strony chłodnicy.

Na boku chłodnicy obok lampy. Bardzo dobrze widoczna.

 

 

Zresztą nie jest bardzo trudne obejżeć cała chłodnicę dookoła i znaleźć na niej jedyną elektryczną wtyczkę.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za cholere nie ma czujnika ktory wedlug rysunku powinnien byc na gorze chlodnicy po lewej stronie stojac przodem do auta,sa tylko dwa otwory zalane fabrycznie plastikiem,wiem ze poprzedni wlasciciel wymienial chlodnice moze zla kupil jest taka mozliwosc?chlodnica jest BEHR a i znalazlem wtyczke po lewej stronie jak by od tego czujnika na trzy przewody.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

No to masz kłopot.

Masz niewłaściwą chłodnicę.

Weź kawałek cienkiego przewodu i połącz piny w tej wtyczce.

Srodkowy raz z prawym a raz z lewym.

Wiatrak powinien ruszać na pierwszy i trzeci bieg.

 

Ps.

Auto ma stronę prawą i lewą i nie ma znaczenia jak akurat ktoś stoi przed czy za autem..

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie to zrobilem i dziala wentylator 2 i 3 biegu takze nie wlasciwa chlodnica jest musze ja wymienic, bo nie ma mozliwosci zalozenia czujnika.Teraz pytanie orginalna chlodnice kupic czy zamiennik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.