Skocz do zawartości

Zakup X3 rozterki opinie porady porównania


Chrisb

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Czemu mój post został usunięty?

Pytałem się o jaki prestiż chodzi...

Dokładnie kawał solidnego auta który jeszcze nie dość że się nie psuje (za bardzo, bo ma swoje lata) to jeszcze jest wartościowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Kicaj witaj !

Może tu chodzi o paragraf Nr 12 naszego regulaminu ?

Inna sprawa to w paragrafie 17 czytamy : Administrator i Moderatorzy zawsze mają rację.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

może, albo tapatalk wycina posty - czasem mu się tak zdarza przy edycji...

 

dobrze pamiętam że w E83 jest też wnęka na koło zapasowe, czy w żadnym nie ma?

 

Ta półskóra lepiej się trzyma od tej beżowej skóry, no chyba że przebieg dużo się różni, bo że skręcony to wiadomo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może, albo tapatalk wycina posty - czasem mu się tak zdarza przy edycji...

 

dobrze pamiętam że w E83 jest też wnęka na koło zapasowe, czy w żadnym nie ma?

 

 

u mnie nie ma wnęki zapas jest pod autem. Ten akumulator z tyłu za to wygląda bardzo śmiesznie, z przodu miejsca tyle, że jeszcze by drugi 2.0d niemalże się zmieścił a niemiaszki (których do tej pory ceniłem) umieścili go z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ale miejsce na butlę lpg jest bo w nowszej już brak, albo ja się mylę.

Co do miejsca - akku poprawia rozkład masy

 

tylko po założeniu butli pod autem zapas do bagażnika i wtedy bagażnika praktycznie już nie ma :( Gdyby to auto było o jakieś 10% większe to by było coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

majaczycie panowie ... nie ma x3 z wnękami, zawsze był zapas na windzie pod autem, pomijam że gaz w e83 to pomyłka :mad2:

akumulator zaś umieszczony jest celowo w bag. jak ktoś wyżej pisał służy to lepszemu rozkładowi masy a przy okazji jest mu cieplej;] zresztą nie widzę wad takiego umiejscowienia akumulatora... a w miejscu z przodu możecie wozić zapas płynu do spryskiwaczy jak wam powietrze przeszkadza ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
jeżdżę swoją E83 drugi miesiąc 2.0 150kM, przyznam szczerze jeszcze nigdy mi się tak dobrze nie jeździło żadnym samochodem (a jeździłem wieloma bom nie młody a prawko mam od 24 lat). byłem na wakacjach z rodziną (4 osoby i pełen bagażnik różności) A1 nad morze. zatankowałem pełen bak w Radomiu - ogólnie na nim przejechałem (korki w Trójmieście w obie strony + autostrada nie mniej niż 140 km/h) 890 km. jestem mega zadowolony i polecam wszystkim zakup tego auta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyznam szczerze jeszcze nigdy mi się tak dobrze nie jeździło żadnym samochodem

Mogę powiedzieć to samo, jest to mój czwarty SUV, i bez dwóch zdań w porównaniu wygrywa X3. Mimo, że poprzednio jeździłem Jeepem z silnikiem V8 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżdżę swoją E83 drugi miesiąc 2.0 150kM, przyznam szczerze jeszcze nigdy mi się tak dobrze nie jeździło żadnym samochodem (a jeździłem wieloma bom nie młody a prawko mam od 24 lat). byłem na wakacjach z rodziną (4 osoby i pełen bagażnik różności) A1 nad morze. zatankowałem pełen bak w Radomiu - ogólnie na nim przejechałem (korki w Trójmieście w obie strony + autostrada nie mniej niż 140 km/h) 890 km. jestem mega zadowolony i polecam wszystkim zakup tego auta.

 

X3 ze 150 km dieslem jest moim czwartym z kolei SUV-em i uwazam ten samochód za totalna porazkę.

Ciasny ,niewygodny ,twardy jak taczka za slaby silnik jak wage ponad 1800kg napęd 4x4 ,ktory jest kłopotliwy ,psuje sie .Kiedy na na miekkim podlozu auto staje prawie bokiem ,dopiero wtedy dołaczane sa przednie koła.

Dlatego uważam X3 za jedno z najgorszych aut w klasie suv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że negatywne komentarze wynikają głównie z tego, że jeździcie silnikami 150KM - mam tu na myśli osiągi, a nie wytrzymałość :D Albo, nie obrażając, kupiliście jakieś padaki, które wiele przeszły, bo nie wierzę, że można X3 kwalifikować niżej niż RX4 :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że negatywne komentarze wynikają głównie z tego, że jeździcie silnikami 150KM - mam tu na myśli osiągi, a nie wytrzymałość :D Albo, nie obrażając, kupiliście jakieś padaki, które wiele przeszły, bo nie wierzę, że można X3 kwalifikować niżej niż RX4 :lol:

Silnik fakt,napisałem o tym.

Ale to jeszcze najmniej mi przeszkadzało w X3 ,bo to nie jest samochód do scigania.

Mnie najbardziej irytuje w tej X3 napęd.Awaryjny i mało skuteczny ,kiedy go porownuje do innych aut z napedem 4x4 ,którymi wcześniej jeździlem.

Poza tym ciasnota w środku i mało komfortowe,twarde zawieszenie.

Awaryjność tego auta też jest ponad przeciętna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że negatywne komentarze wynikają głównie z tego, że jeździcie silnikami 150KM - mam tu na myśli osiągi, a nie wytrzymałość :D Albo, nie obrażając, kupiliście jakieś padaki, które wiele przeszły, bo nie wierzę, że można X3 kwalifikować niżej niż RX4 :lol:

Silnik fakt,napisałem o tym.

Ale to jeszcze najmniej mi przeszkadzało w X3 ,bo to nie jest samochód do scigania.

Mnie najbardziej irytuje w tej X3 napęd.Awaryjny i mało skuteczny ,kiedy go porownuje do innych aut z napedem 4x4 ,którymi wcześniej jeździlem.

Poza tym ciasnota w środku i mało komfortowe,twarde zawieszenie.

Awaryjność tego auta też jest ponad przeciętna.

 

mnie silnik przeszkadza najmniej ale np jak podróżuje scenicem to widzę same plusy scenica, prowadzi się lekko, nie jest tak twardy. Jedynie tworzywa wewnątrz widać, że bmw ma lepsze ale nic poza tym. Mój scenic wart jet teraz może z 11tyś czyli trzykrotnie mniej niż bmw co powoduje u mnie myśl, że wywaliłem kasę w błoto kupując tak przewartościowany samochód. Poza tym fabryczne nagłośnienie na tle fabrycznego z renówki także wypada słabiutko a w renówce nie mam niskotonowców pod siedzeniem a niskie tony są o niebo lepsze. Więc w czym tkwi różnica oprócz ceny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie miałem większej styczności z tym autem. Kupiłem egzemplarz bezwypadkowy, z oryginalnym przebiegiem, zależało mi na czymś wyższym niż zwykła osobówka i z plastikami na progach. Jazda testowa była w mieście gdzie akurat wertepów nie było. Dopiero powrót do domu dał mi do myślenia, że jednak to nie jest to czego szukałem. Osiągi są dla mnie zadowalające, klapki wywaliłem oleje wszystkie poza xdrive zmieniłem i chyba się auta pozbędę niech mi tylko przyjdzie interfejs do adapatacji xdrive to wymienię jeszcze ten olej i pożegnam się z autem. I znowu kupujący będzie się dziwił, że auto doinwestowane i sprzedaje szukając miny której nie ma. Trzeba będzie dołożyć i kupić kugę lub coś podobnego. Bo koleosa, antary, captivy lub x traila nie chcę z powodu podatności na korozję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Twój problem jest taki że nie jesteś świadom co kupujesz, jeśli chcesz komfortowej jazdy to raczej odpada SUV BMW.

Poza tym E83 to archaiczna konstrukcja powstała na E46(lata 90-e) i zdecydowanie odstaje z "nowoczesnością" od równolegle produkowanych E60,E90....

Zawieszenie jest twardsze przed liftem ale i po lifcie trzeba uważać by nie kupić sztuki ze sportowym podwoziem :)

Przebieg to jedno a drugie to serwisowanie w warsztacie który zna się na BMW a nie u Zenka za rogiem.

Sprzedaj, kup inny i po sprawie ale wybieraj rozważnie, testuj jazdą kilka egzemplarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że jak dla mnie porównywanie Scenic'a do X3 to jest absurd, ale ok, niech będzie :D

Natomiast każdy samochód ma "swój typ" zawieszenia i każdy go sobie wybiera do swoich potrzeb, wymagań. Mnie w X3 na wstępie urzekła jakość wykonania, nikt w tym względzie Niemców nie pobije, z resztą nie z przypadku mówi się o grupie - Audi, BMW, Mercedes jako pionierzy w tym zakresie. Drugi samochód jaki mam to Honda Civic UFO 2008 2.2 i-CTDi i uwielbiam też ten samochód ale jakość wykonania jest na niższym poziomie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.