Skocz do zawartości

WRACAMY DO BMW 335D STR 49


arek11

Rekomendowane odpowiedzi

dzisiaj robimy czyszczenie filtra dpf i zobaczymy co z tego wyjdzie ,po wstępnych oględzinach przepustowość wyszła ok 750 przy 3500 obr/min a powinno być od 1400 do 1700 (nowy) przy 3500 obr/min .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 729
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

dzisiaj robimy czyszczenie filtra dpf i zobaczymy co z tego wyjdzie ,po wstępnych oględzinach przepustowość wyszła ok 750 przy 3500 obr/min a powinno być od 1400 do 1700 (nowy) przy 3500 obr/min .

Sam jestem bardzo ciekawy efektu końcowego po czyszczeniu :?: Myślę że auto odzyska wigor po czyszczeniu, podziel się Arku jak najszybciej swoimi spostrzeżeniami po wykonanej operacji i przejażdżce.

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem juz po czyszczeniu dpf ,pierwsze wrażenia po jeździe mojej żony (dalem autko i nic nie mówiłem ) szybciej przyspiesza i głośniej słychać wydech .

ja bym dodał jeszcze jedną rzecz autko szybciej wstaje z dołu jak by szybciej reagował na gaz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek po wyczyszczeniu DPF twój bolid jest wyraźnie szybszy niż przed także warto było :cool2:

chociaż do e90 jeszcze troche brakuje :D

Edytowane przez Vaporr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny wynik 100-200 w 10,6s ale z tymi filmikami z netu różnie bywa :)

Na moim przykładzie przy ośmiu pomiarach RL wyszło mi na prostej 11,6s. Pod góre najgorszy czas to 12,2 a najlepszy z górki 11,0. Także w zależności od ukształtowania terenu wyszło aż 1,2s różnicy

Temu kolesiowi z filmu wyszło 10,6s 100-200 co jest super czasem i osiągalne jak na 400KM tylko ciekawe jakie było ukształtowanie terenu a tego się nie dowiemy bo brak wykresu, a na filmie ciemna głucha noc :)

Myśle że skoro 535d 420KM waldek zmierzył 10,39s to mniejsza seria 3 może zejść poniżej 10s ale to już są minimalne różnice :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto od 5dni stoji bez zadnych reakcji na jakikolwiek bodziec z zewnątrz ,akumulator dobry bo mierzyłem napięcie i jest 12,3v na śrubkach przy klemie poza tym mierzyłem napięcie z przodu pod maska i jest takie same jak z tyłu auta przy akumulatorze .we wtorek wysłałem dokumenty potrzebne do zamówienia nowego modułu i powiedzieli ze do 5 dni przyjedzie do serwisu .z tego co rozmawiałem to trzeba będzie jeszcze zakodować
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Sprawdź dobrze sam akumulator (wyjmij najlepiej), niedawno na forum był podobny przypadek, ktoś sprawdził akumulator, po czym okazało się ze akumulator cały stoi w wodzie.
3A0jS9b.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto częściowo naprawione

wszystko wskazywało na moduł cas po wymianie okazało się ze coś jest nie tak bo dalej nic nie działa . auto zostało rozebrane tak żeby było można dojść do skrzynki z bezpiecznikami bo po zmierzeniu okazało się ze jest tam wszędzie tylko 2,6v .po zadaniu pytania gdzie kończy się nap 12v okazało się ze do skrzynki wchodzi 12v ale dalej nie wychodzi ,bezpieczniki są całe ale coś musiało spowodować ze mod cas się spalił.kolega z forum sprawdził i w mojej skrzynce jest wbudowany jakiś bezpiecznik którego nie można wymienić od tak sobie tylko całą skrzynkę bezpieczników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

długo zastanawiałem się czy podzielić się ta informacja

zakupiłem wydech supersprint i awron w październiku 2015r .awron nie pokazywał temperatury oleju ponieważ do disla musi być wkręcona śruba do miski olejowej która przekazuje temperaturę do komputera awron .pan z AUTO DYNAMICS o tym nie wiedział i kazał mi wymienić czujnik który jest tylko w modelu 335i poza tym czekałem na ten przewód 6 mc aż postanowiłem skontaktować się z AWRON NIEMCY .Firma bardzo szybko sie odezwała i w 3 dni wysłała mi brakujący element oraz wysłała dostęp do nowego oprogramowania .Ponadto przedstawiciel na POLSKE AWRON przysłał mi cały schemat podłączenia AWRON i jeszcze skontaktował się z AWRON NIEMCY żeby wysłali wszystko potrzebne do montażu .Firma AUTO DYNAMIC do dnia dzisiejszego nie zrobiła nic żeby podłączyć wszystko tak jak należy i do dnia dzisiejszego nie była zainteresowana moją reklamacją, ponieważ według mnie AWRON nie jest sprawny .

Edytowane przez arek11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

tak jak pisałem wcześniej projekt juz jest omówiony z kilkoma osobami odpowiedzialnymi za przeróbki dpf-a i wszystko wskazuje na to ze prace rusza w kwietniu http://i.imgur.com/zQTC612.jpg

DPF od silnika M50D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli coś jest nie sprawne to nie poddawaj się, nie dajmy się zwariować każdy mechanik czy większa firma nas olewa bo mają pseudo swoje racje, pisz pismo że mają przysłać konkrety i żądaj wyjaśnienia tej sprawy i rzeczowych argumentów, ja miałem teraz konflikt z firmą v-tech która jest naprawdę spora i też mnie olewali, po kilku rzeczowych pismach wygrałem swoje odszkodowanie w wys. kilkuset złotych i świadomość że nie dałem się wydy...ć , pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arek a co myślisz o tym?

 

grzebiąc w sieci na temat 335d znalazłem taki film gdzie jest niby 451km/830Nm

 

jeden z komentarzy autora filmu

Blackj4ck892 miesiące temu

I used the highpressure fuel pump from a E46 330d. This pump has a bigger pumphousing and 33% more fuel inside ready for injection. The original 335d high pressure pump hasn't the capability to get over 400ps...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pomp to słyszałem kilka opinii,ponoć pre lci maja pompy wydajniejsze nisz przed liftowe ,znowu Mariusz wspominał coś o pompie hybrydzie wydajniejszej .Jedni piszą ze kończą się przed 400 a drudzy ze starczają do ok 450 .Jak opędzę temat z dpf od M50D to będę podkręcał moc i wtedy zobaczymy na ile starczą pompy itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.