Skocz do zawartości

EPS - Elektryczne Wspomaganie - PROBLEM


kocurr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam mega problem - w niedzielę wieczorem planowałem wyjechać do Chorwacji, a wczoraj moje auto mnie zawiodło.

 

WYSIADŁO WSPOMAGANIE.

 

Raz na jakiś czas - działa i wtedy bezproblemowo jeżdżę - dopóki nie zgaszę auta - później nie ma szans.

Byłem już u dwóch mechaników, 3 komputery do diagnozy - żaden nie może się połączyć z modułem EPS (elektryczne wspomaganie kierownicy).

W komputerze Nie ma zapisanych żadnych błędów - chociaż na zegarach raz na jakiś czas pojawia się ikona kierownicy z wykrzyknikiem.

 

Jadę jutro do kolejnej osoby, która może mi pomoże, ale martwi mnie fakt, że bardzo jest możliwe, że będę zmuszony wymienić całą maglownicę.

 

Czy ktoś miał taki przypadek ?

 

Proszę o pomoc lub poradę co do fachowca, który się podejmie naprawy w Warszawie lub okolicach.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Jutro wieczorem bede w 9kolicach Kaz8mierza dolnego gdybys chcial to moge zerknac :)

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Ostatnio miałem podobny problem z moim samochodem. Okazało się, że mam uszkodzony moduł elektrycznego wspomagania. Koszty jego wymiany są znaczne ponieważ wymienia się go wraz z całą przekładnią (ok 1800euro). Co ciekawe, na stronie KBA (agencja niemieckiego ministerstwa infrastruktury, która zajmuje się m.in. gromadzeniem informacji na temat usterek i akcji serwisowych) widnieje informacja o akcji serwisowej dotyczącej właśnie modułu EPS dla BMW serii 1, 3, X1 wyprodukowywanych w latach 2007-2012. W moim przypadku, choć mam samochód wyprodukowany w 2009 okazało się, że nie podlega on tej akcji. Na szczęście ze względu na niski przebieg, pokryło mi koszty wymiany. Także jeżeli będziecie mieli podobny problem to warto przynajmniej skontaktować się z serwisem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.