Skocz do zawartości

E61 530d 2009r. Kostrzyn n. Odrą WBAPX71060C104120


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, co sądzicie o BMW z tego ogłoszenia:

http://allegro.pl/doskonale-bmw-530d-kombi-w-najbogatszej-wersji-i4333354961.html

 

Właściciel posiada książkę serwisową od samego początku. Auto sprowadzone do Polski w 2012r. z przebiegiem 90000km i od tego momentu było serwisowane w ASO w Szczecinie. Właściciel napisał, że nie było nic malowane i wszystkie szyby są oryginalne.

Czy ktoś zna to auto?

Czy cena nie jest za niska?

Czy ma ktoś możliwość sprawdzenia historii przebiegu w ASO?

Przyznam się, że bardzo mnie interesuje ta furka bo właścicel wystawia na nią fakturę, a silnik i wyposażenie jest bardzo ok:) Szkoda tylko, że nie ma dachu panoramicznego, na którym mi bardzo zależało ale cóż nie można mieć wszystkiego;)

 

 

Numer podwozia WBAPX71060C104120

Kod typu PX71

Typ 530D (EUR)

Typoszereg E E61 (MUE)

Seria 5

Rodzaj konstrukcji TOUR

Układ kierowniczy LL

Drzwi 5

Silnik M57/T2

Pojemność skokowa 3.00

Moc 173

Napęd HECK

Skrzynia biegów AUT

Kolor MONACOBLAU METALLIC (A35)

Tapicerka LEDER DAKOTA/BEIGE 3 (LCBA)

Data prod. 2009-06-18

S1CBA CO2 UMFANG Zakres CO2

S205A AUTOMATIC GETRIEBE Automatyczna skrzynia biegów

S217A AKTIVLENKUNG Aktywny układ kierowniczy

S230A EU SPEZIFISCHE ZUSATZUMFAENGE Zakres dodatkowy, charakteryst. dla UE

S2SDA LM RAEDER STERNSPEICHE 243 / NL BMW LA star spoke 243 w flat-runn. prop.

S316A AUTOMATISCHE HECKKLAPPENBETAETIGUNG Autom. uruchamianie tylnej klapy

S320A MODELLSCHRIFTZUG ENTFALL Brak napisu modelu

S322A KOMFORTZUGANG Funkcja dostępu komfortowego

S323A SOFT-CLOSE-AUTOMATIK FUER TUEREN Autom. miękkiego zam. drzwi

S386A DACHRELING Reling dachowy

S423A FUSSMATTEN IN VELOURS Dywaniki podłogowe Velours

S428A WARNDREIECK Trójkąt ostrzegawczy i apteczka

S430A INNEN-/AUSSENSPIEGEL AUT.ABBLENDEND Lust. wew./zew. z automatyką przyciemn.

S431A INNENSPIEGEL,AUTOMATISCH ABBLENDEND Lusterko wewn. ściemniane automatycznie

S438A EDELHOLZAUSFUEHRUNG Wersja z drewna szlachetnego

S441A RAUCHERPAKET Pakiet dla palących

S442A GETRAENKEHALTER Uchwyt do napojów

S456A KOMFORTSITZE ELEKTRISCH VERSTELLBAR Fotel komfort z pamięcią

S493A ABLAGENPAKET Zespół schowków

S494A SITZHEIZUNG FUER FAHRER/BEIFAHRER Podgrzwanie fotela kierowcy/pasażera

S502A SCHEINWERFER-WASCHANLAGE Spryskiwacze reflektorów

S508A PARK DISTANCE CONTROL (PDC) Park Distance Control (PDC)

S522A XENON-LICHT Światło ksenonowe

S524A ADAPTIVES KURVENLICHT Adaptacyjne doświetlanie zakrętów

S534A KLIMAAUTOMATIK Klimatyzacja automatyczna

S536A STANDHEIZUNG Urządzenie ogrzewania dodatkowego

S563A LICHTPAKET Pakiet oświetlenia

S5ACA FERNLICHTASSISTENT Asystent świateł drogowych

S5ADA SPURVERLASSENSWARNUNG Ostrzeżenie przed opuszcz. toru jazdy

S5DFA AKTIVE.GESCHW.REG.+STOP&GO FUNKT. Aktywna reg. prędkości+funkcja Stop&Go

S609A NAVIGATIONSSYSTEM PROFESSIONAL System nawigacji Professional

S610A HEAD-UP DISPLAY Wyświetlacz przezierny

S611A BMW NIGHT VISION Night Vision

S612A BMW ASSIST BMW Assist

S614A INTERNET VORBEREITUNG Instalacja sieci internet

S615A ERWEITERTE BMW ONLINE INFORMATION Rozszerzona informacja BMW Online

S616A BMW ONLINE BMW Online

S620A SPRACHEINGABESYSTEM Wejście głosowe

S633A HANDY VORB. BUSINESS/BLUETOOTH-SCH. Instalacja tel. kom. Business

S677A HIFI SYSTEM PROFESSIONAL System HiFi Professional DSP

S698A AREA-CODE 2 Area-Code 2 do DVD

S6AAA BMW TELESERVICES BMW Teleservices

S6ABA STEUERUNG TELESERVICES Sterowanie teleserwisem

S6FLA USB-AUDIO-SCHNITTSTELLE Złącze USB-/Audio

P7A9A INNOVATIONSPAKET + COMFORTPAKET Pakiet innow. + pakiet komfort.

S7SPA NAVI PROFESSINAL M.HANDYVORB.BLUETOOTH Naw. Professional/Handyvorber. Bluetooth

L801A DEUTSCHLAND-AUSFUEHRUNG Wersja krajowa Niemcy

S863A SERVICE KONTAKT-FLYER EUROPA Spis dealerów, Europa

S879A DEUTSCH / BORDLITERATUR Literatura pokładowa, niemiecki

S8S8A LAENDERSPEZ. NAVI ZUST. (FUER ACC) Country-specific navigation control

S8SAA LAENDERSPEZ. NAVI.-FREISCHALTUNG Aktywacja nawigacji charakt. dla kraju

S8SCA LAENDERSPEZ. TELESERVICEFREISCH. Aktywacja syst. telem. char. dla kraju

S8SPA COP STEUERUNG Sterowanie COP

S346A CHROME LINE EXTERIEUR Wyp. zewnętrzne Chrome-Line

S548A KILOMETERTACHO Licznik kilometrów

S851A SPRACHVERSION DEUTSCH Wersja językowa, niemiecki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zdjęcia niskiej jakości, ale jak nie handlarz, to może być akurat zaleta.

 

Ty znalazłeś je tu:

allegro_E61_530d_2009

Tu masz drugi link do tego auta.

otomoto_E61_530d_2009

 

Jeśli była sprowadzona w 2012 jako 3 -latka, to może poleasingowy bezwypadek, co też by było na duży plus.

Trzeba jechać i uważnie sprawdzić.

Przebieg sprawdzisz w ASO, raczej odpłatnie.

W Poznaniu chcą 200 zł.

Ale warto wydać te pieniądze.

PS1.

Za tą kwotę będzie Ci trudno znaleźć w DE śliczną bezwypadkową 530d z 2009 roku.

PS2.

Przyznam się, że bardzo mnie interesuje ta furka bo właścicel wystawia na nią fakturę, a silnik i wyposażenie jest bardzo ok:) Szkoda tylko, że nie ma dachu panoramicznego, na którym mi bardzo zależało ale cóż nie można mieć wszystkiego;)

Tak - dach panoramiczny to fajna sprawa.

A choć nie ma x-drive, to dobrze, że chociaż z automatem.

Silnik R6 3.0d 245KM uzależnia.

Mało pali, dobrze jeździ. Mądry wybór.

POLECAM. ;-)

SAAB ready for take off.

codzienność:
- fajna Octavia Elegance Combi 2.0 TDI+ Sportline (DE)
- dobry Touran 2.0 TDI+ CUP (F)
- praktyczne Caddy 2.0 TDI+ Edition35 (F)
czas wolny:
- nerwowe  BMW M140i 340KM RWD shadow finale edition (PL)
weekendy:
- przyjazny Lexus GS-F Sport 477KM (PL)
zabawki:
- zaskakujący SAAB 9-5 Aero 2.3T manual MY2001 MapTun Stage3 (L)

plany:
- ostre BMW M8 Competition Coupé (PL)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Historię auta będę miał prawdopobodnie jutro dzięki znajomej z ASO BMW.

Auto było w Polsce leasingowane w Niemczech prawdopodobnie też, dlatego jest na nie faktura. Dzięki internetowi dowiedziałem się, że właściciel miał wcześniej x3 2008r oraz e91 więc to nie handlarz poza tym po sprawdzeniu w KRS widnieje jako członek zarządu sporej firmy. To w jakiś sposób uwiarygadnia historię auta;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena bardzo okazyjna jak na takie wyposażenie, jest naprawdę bogata.

Silnik to nie 245 km tylko 235 M57. W e60 nie było silników N57.

 

Jeśli auto było w leasingu w Niemczech to bardziej stawiam, że przez 3 lata na luzie zrobiła 200k km. Ale kto wie, może to rzeczywiście okazja w co wątpię.

Cena jest po prostu trochę za niska.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście silnik to 235km.

Cena niska jak na ten rocznik, ale przebieg jest spory. Wcześniej była wystawiona za 71k zł. Widziałem, że osoba, która sprzedaje auto sprzedaje również dom w Kostrzyniu więc może po prostu potrzebują gotówki, tym bardziej, że widziałem projekt hali/budynku biurowego dla ich firmy(ahh ten facebook;)

 

Jak wygląda sprawa dpf? Jeśli auto jeździło w trasy 50km dziennie to będzie problem przy 200k km, czy spokojnie na dłużej starczy?

 

Byłem zainteresowany też tym http://allegro.pl/xd-m-pak-komf-head-navpro-acc-webas-logic-prelci-i4319604899.html i faktycznie z historii ASO ma przejechane 155k. Niestety nie ma faktury więc przez nasze złodziejskie Państwo muszę przy sprzedaży doliczyć 23% VATu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 5 letniego diesla to przebieg normalny, nie żaden spory. Spory byłby gdyby miała teraz 300.

 

Ja się trzymam wersji, że jednak auto można sprzedać drożej, gdy wszystko z nim ok.

 

Przejedź się, zobacz jej stan i zdaj relacje, z chęcią przeczytam.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do pomocy wezmę prawdopodobnie kolegę z forum, który robi takie inspekcje, tym bardziej, że ma tylko 100km, on by to opisał dokładnie, bo ja szczerze mówiąc nie znam się zbytnio;)

 

Tak na prawdę to będzie moje pierwsze własne auto i biorąc pod uwagę, że nie robię więcej niż 15k rocznie ciekaw jestem czy sprzedam je za dobrą cenę. W końcu przekroczy magiczne 200k. Wcześniej miałem upatrzone 530d z przebiegiem 210k za 51k zł z trochę gorszym wyposażeniem, bez faktury, z 2005 r i sprzedało się bardzo szybko.

 

W sumie zaraz ktoś powie, że jak robię takie małe przebiegi to lepiej wziąć benzynę, ale moja siostra kupiła w tamtym roku e91 318d i bardzo mi się podoba autko w dieslu, a mianowicie to, że jest cichutko w środku, poza tym super elastyczność. Wiadomo, że benzyna to benzyna ale w długich trasach, które zamierzam robić od następnego roku przyda się dieselek:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądząc po liczbie odwiedzin ogłoszenia, ktoś szybko wyczuł okazję. Może nawet dzięki forum :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Fakt, jeśli ogłoszone auto jest naprawdę porządne, to trzeba zdecydowanie działać.

SAAB ready for take off.

codzienność:
- fajna Octavia Elegance Combi 2.0 TDI+ Sportline (DE)
- dobry Touran 2.0 TDI+ CUP (F)
- praktyczne Caddy 2.0 TDI+ Edition35 (F)
czas wolny:
- nerwowe  BMW M140i 340KM RWD shadow finale edition (PL)
weekendy:
- przyjazny Lexus GS-F Sport 477KM (PL)
zabawki:
- zaskakujący SAAB 9-5 Aero 2.3T manual MY2001 MapTun Stage3 (L)

plany:
- ostre BMW M8 Competition Coupé (PL)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie ma faktury więc przez nasze złodziejskie Państwo muszę przy sprzedaży doliczyć 23% VATu

 

Przy tym egzemplarzu też musiałbyś w przyszłości wystawić 23% VAT, a odliczysz przy kupnie ... 6000 zł? Niby trochę taniej, ale dalej d...pa z tyłu. Chory kraj, Panie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok mimo, że auto zarezerwowane jest jeszcze szansa, że tamta osoba nie dostanie lub nie zdąży załatwić kredytu;)

 

Dostałem więcej info i zdjęć.

Ogólnie auto wygląda takby miało 185kkm, siostry e91 ma 155k km i wygląda podobnie.

1. Przedni zderzak miał przygodę garażową, trochę odstaje ale nie ma tragedii do tego jakimś cudem wylał się rozpuszczalnik na część zderzaka i jest plamka około 5x5cm. Nie ma tragedii, biorąc pod uwagę, że i tak pewnie się porysuje;)

2. Po vinie nie widzę kierownicy z m-pakietu, w aucie jest taka zamontowana.

3. Mieszek hamulca ręcznego był jakby obszywany z jednej strony bo skóra ma inny odcień

http://imageshack.com/a/img856/5888/9p5c.jpg

http://imageshack.com/a/img841/5609/5v30n.jpg

http://imageshack.com/a/img849/9171/hzz6.jpg

http://imageshack.com/a/img837/9643/0gc4.jpg

Właściciel ma podejście, że jak coś nie działa to trzeba to naprawić, tak więc nie ma żadnych mankamentów. Tarcze wymienione 40k km temu, klocki tył 20k. Olej wymieniany co 15k. Jeśli się auto zwolni, jadę po nie w sobotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę nikogo o nic podejrzewać, ale nie napalaj się. Limitowanie oferty jest jednym z podstawowych chwytów marketingowych. Znam przypadki, gdy handlarz specjalnie mówi już zarezerwowane, 100 telefonów, a później, że kupujący nie załatwił kredytu i możesz kupować, tylko szybko bo już kolejka czeka.

W tym przypadku wcale tak nie musi być, mówisz, że to nie handlarz. Miej to jednak na uwadze.

Powiem tylko, że ja dwa lata temu za podobną cenę kupiłem swoją e91 320d z 2008 roku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna garść newsów, kierownica wymieniona ze względów estetycznych. Kolor mieszka niby jest podobny, raczej to do sprawdzenia na miejscu. Sprzedający jeździ autem do pracy codziennie 50 km w jedną stronę na paliwie premium do tego w trasie.

Właścicielem jest założycielem firmy specjalizującej sie w obróbce stali zatrudniającej kilkadziesiąt osób, nie jest to na 100% handlarz.

Zgadzam się, że limitowanie oferty to dobry chwyt marketingowy jednak w tym wypadku już jest wystawiona proforma na samochód co znaczy, że ktoś załatwia kredyt.

 

Zresztą znajomy ostatnio sprzedawał a6 3.0 tfsi z USA 2012r przebieg 6000km lekko walnięte z przodu , telefony były co chwilę i każdy juz jechał kupować. Prawda była taka, ze dwóm osobom nie udało sie załatwić kredytu, a ci którzy przyjeżdzali oglądać, chcieli z i tak niskiej ceny(150k zł) stargować 25k zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściciel zatrzymał oryginał kierownicy wraz z airbagiem, tak jak pisałem wcześniej wymiana była ze względów estetycznych, z czym się zgodzę, bo kierownica w standardzie jest beznadziejna.

W piątek będę wiedział czy auto się zwolniło, oczywiście wypytam właściciela o wszystko przed przyjazdem, jeśli na miejscu okaże się, że było bite, postaram się i wyegzekwuję pieniądze za paliwo.

 

W tamtym roku kupowałem z siostrą e91 i właściciel, który nam sprzedawał miał już nas dość bo tyle dziwnych rzeczy sprawdzaliśmy;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zle pomalowany zderzak dobra myjka i tak sie robi.Zycie

Nawet fabryczną powłokę można poderwać myjką ciśnieniową, wystarczy, że najpierw zostanie uszkodzona od kamieni - co w przypadku zderzaka przedniego jest właściwie na polskich drogach normą. A BMW ma zderzak dość pionowo i jest szybkim autem, więc tym bardziej jest narażone na te problemy.

Niekoniecznie musi być "drugie dno".

Widać, że TO auto w tym zalewie męczenników (igiełek od dziadka Niemca - co płakał jak sprzedawał) wyróżnia się naturalnością, a przy dobrze skalkulowanej cenie takie egzemplarze schodzą łatwo i szybko.

I tyle.

A, że porządne auto używane jakieś mankamenty może mieć - to raczej dla kupującego na plus, bo na naszym rynku występuje deficyt normalnych ludzi sprzedających normalne auta.

Większość to od Mirka

lub klik klik

SAAB ready for take off.

codzienność:
- fajna Octavia Elegance Combi 2.0 TDI+ Sportline (DE)
- dobry Touran 2.0 TDI+ CUP (F)
- praktyczne Caddy 2.0 TDI+ Edition35 (F)
czas wolny:
- nerwowe  BMW M140i 340KM RWD shadow finale edition (PL)
weekendy:
- przyjazny Lexus GS-F Sport 477KM (PL)
zabawki:
- zaskakujący SAAB 9-5 Aero 2.3T manual MY2001 MapTun Stage3 (L)

plany:
- ostre BMW M8 Competition Coupé (PL)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ooo, dobrze wiedzieć, że taki rodzaj drewna był też z navi CiC, jest szansa, że dorwę panel już "wycięty" ;)

 

A żeby było w temacie, ja dymałem PKP 2x oglądać to samo auto bo wychodziło i taniej i szybciej niż trasa autem po naszych drogach. Auto nie robi zamieszania na forum i nikt po nim się nie wozi więc masz szanse trafić dobrą sztukę. "Okazją" dawno by się zajęła forumowa loża szyderców. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zle pomalowany zderzak dobra myjka i tak sie robi.Zycie

Nawet fabryczną powłokę można poderwać myjką ciśnieniową, wystarczy, że najpierw zostanie uszkodzona od kamieni - co w przypadku zderzaka przedniego jest właściwie na polskich drogach normą. A BMW ma zderzak dość pionowo i jest szybkim autem, więc tym bardziej jest narażone na te problemy.

Niekoniecznie musi być "drugie dno".

Widać, że TO auto w tym zalewie męczenników (igiełek od dziadka Niemca - co płakał jak sprzedawał) wyróżnia się naturalnością, a przy dobrze skalkulowanej cenie takie egzemplarze schodzą łatwo i szybko.

I tyle.

A, że porządne auto używane jakieś mankamenty może mieć - to raczej dla kupującego na plus, bo na naszym rynku występuje deficyt normalnych ludzi sprzedających normalne auta.

Większość to od Mirka

lub klik klik

 

Dokładnie, nie raz widziałem auta z fabryczną powłoką lakierniczą, nawet w Niemczech, z których schodził klar na zderzaku bądź na drzwiach w dziwnych miejsach. Najczęściej właśnie e60.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.