Skocz do zawartości

E90 jak sprawdzić jakie mam nagłośnienie.


Kopciuch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od dzisiaj jestem dumnym posiadaczem BMW E90 318D 2010r. Pełna opcja.

Mam duża navi 16:9 i wiem że mam system Hi-Fi. Tylko właśnie nie wiem czy jest to Hi-Fi zwykłe czy profesjonal.

Czy jest jakaś możliwość żeby to sprawdzić? Głośniki grają bardzo przyzwoicie, jest mocny i głęboki bas.

A i jeszcze chciałbym wiedzieć o ile to możliwe jakie poszczególne systemy mają głośniki i moc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozkodujesz vin to zobaczysz co tam siedzi za sprzęt.

A tak na szybko:

Jeżeli nie masz tweeterów w przednich drzwiach (w tych trójkącikach)- to masz stero (brak wpisu w vin)

Jeżeli masz tweetery to już lepiej bo może masz hi-fi(kod 676),(albo ktoś dołożył same wysoko tonowe,lub zestaw hi-fi alpine itd. dlatego vin,żeby mieć pewność)

Jeżeli masz głośnik w desce na środku i do tego głośniki w tylnych drzwiach,oraz w menu tonów equalizer,to masz logic7 (kod 677)

Możesz mieć również individual audio-rozmieszczenie takie jak w logic7,ale np.maskownice na głośniki są nie w kolorze tapicerki,a zawsze jasno szare,takie przezroczyste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za przybliżenie tematu.

A jeżeli nie mam tych tweeterów, to czy jest możliwość rozbudowania audio do logic7? Zależy mi na mocnym nagłośnieniu.

 

Dodaje jeszcze vin gdyby ktoś mógł sprawdzić jakie mam te nagłośnienie, byłbym bardzo wdzięczny.

Vin: A739334

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli myśli się o realnej poprawie brzmienia, to nie w ten sposób. Ten upgrade to kosmetyka.

 

Tutaj popieram kolege :D Gdybym miał zmienić nagłośnienie to na bank nie na tego Alpine, o wiele lepsze są Gladeny One 201 Extreme albo Audio System Xion 201.

Ale wolałbym sobie zainstalować jakieś fabryczne nagłośnienie, logic7 Harmana albo chociaż Hi-Fi Professional.

Narazie mam stereo, wiecie jaki byłby koszt takiej modyfikacji na Hi-Fi albo Harmana ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli myśli się o realnej poprawie brzmienia, to nie w ten sposób. Ten upgrade to kosmetyka.

nie jestem maniakiem muzycznym ale ja slyszalem znaczna poprawe, z tym ze u mnie mialem wymienione dodatko suby pod fotalami + zestaw Alpine, bylo to dla mnie najlepsze rozwiazanie ze wzgledow finansowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli myśli się o realnej poprawie brzmienia, to nie w ten sposób. Ten upgrade to kosmetyka.

nie jestem maniakiem muzycznym ale ja slyszalem znaczna poprawe, z tym ze u mnie mialem wymienione dodatko suby pod fotalami + zestaw Alpine, bylo to dla mnie najlepsze rozwiazanie ze wzgledow finansowych

 

No właśnie ale sam Alpine nie rusza tematu woferów, dlatego to nie jest rozwiązanie dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki jest koszt doposażenia (zakup sprzętu, montaż, kodowanie) w Logic'a, więc nie wiem czy to jest opłacalne. Nie zajmuję się tego typu pracami. Buduję systemy oparte na "niefabrycznych" komponentach. HiFi Pro odradzam. Nic szczególnego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co za problem zmienic woofery? sam kupilem uzywane na forum i kosztowalo to znacznie mniej niz robiac to u profesjonalisty... ale jak wspomnialem lubie dobrze grajace audio w samochodzie ale nie jestem maniakiem.

Mysle ze tyle w temacie, jesli Cie stac to kupuj i juz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to uwaga do mnie, ale Logic, to nie same głośniki. Realizacja systemu wygląda zupełnie inaczej. Nie rozpatruję prowizorycznych rozwiązań. Choć nie neguję tego, że komuś to odpowiada.

absolutnie nie byla to uwaga do Ciebie, przeciez nie wiem co robisz i jak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki jest koszt doposażenia (zakup sprzętu, montaż, kodowanie) w Logic'a, więc nie wiem czy to jest opłacalne. Nie zajmuję się tego typu pracami. Buduję systemy oparte na "niefabrycznych" komponentach. HiFi Pro odradzam. Nic szczególnego.

 

Więc zajmujesz się nagłaśnianiem bmw?

Miałbyś może coś ciekawego do zaoferowania?

Zależy mi bardzo na dobrym nagłośnieniu, bardzo lubię gdy jest mocny i głęboki bass.

Jestem otwarty na propozycję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.