Skocz do zawartości

Zepsuty licznik bmw E46


BMichałW

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od pewnego czasu zacząłem mieć problemy z licznikiem. Na tablicy zegarów przestały się pojawiać kontrolki od kierunkowskazów, długich świateł i gasło podświetlenie wyświetlacza navi. Okazało się że jest uszkodzony licznik. Samochód przeszedł przez dobrego elektronika i jestem pewny usterki na 100%. Chciałem kupić licznik używany natomiast okazało się ze to nie jest takie proste ponieważ licznik musi mieć takie same numery jak poprzedni aby działał poprawnie. (Numer ten znajduję się na odwrocie licznika - jest to biała naklejka). W salonie BMW nowy kosztuje 2800 zł wiec jak usłyszałem cenę to spadły mi buty. Przepatrzyłem niemalże całe allegro ale niestety licznika o takim numerze jak jak potrzebuje nie ma.

I tu pytanie do ludzi którzy sprzedają używane części.

Czy ktoś posiada może używany licznik do sprzedania o numerze 6 940 870 firmy BOSCH.

Posiadam Bmw E46 Kombi z 2004 ze skrzynią manualną i z dużą navi 6:9.

 

(Dodam że próbowałem wsadzić licznik o bardzo podobnym numerze od tego samego modelu nadwozia i rocznika ale niestety nie pasuje ponieważ także wchodzi w grę wyposażenie dlatego ten numer jest tak ważny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogarnąłem. udało mi się znaleźć licznik o tych samych numerach. Zamówiłem go dopiero wczoraj wiec czekam na przesyłkę. Jak już go dostane to chce przekopiować pamięć z mojego licznika oryginalnego. Ja się na tym nie za bardzo znam lecz mój elektryk twierdzi że da się to zrobić. Jak już będzie po wszystkim to dam znać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam. Przyczyna rozwiązana. Okazało się że była uszkodzona ta płytka w liczniku. Po prostu najprawdopodobniej ktoś to rozbierał próbując przekręcić licznik i go uszkodził. Samochód mam od listopada natomiast przyczyna wyszła w kwietniu ponieważ jak się zaczęły robić upały i w samochodzie było 50 stopni to puszczały jakieś luty w układzie sterowania licznika i robiło zwarcie (jakoś tak mi to mechanik mówił). kupiłem identyczny licznik i przekopiowałem pamięć z oryginału i problem znikł. Dziękuje wszystkim za pomoc. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.